Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Ткаченко Н.М. НЕДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: п'ятниця травня 14, 2010 9:18 am    Тема повідомлення: Ткаченко Н.М. НЕДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ... Відповісти цитуючи

НЕДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ТА МЕХАНІЗМ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

Ткаченко Н.М., старший викладач кафедри фінансів
Дніпропетровська державна фінансова академія


З розвитком ринкових відносин виникла й швидко набула поширення інша форма пенсійного забезпечення − пенсійне страхування. На відміну від державного пенсійного забезпечення, пенсійне страхування є формою резервування заробітної плати (чи інших видів доходів від зайнятості), що забезпечує підтримку матеріального добробуту в разі втрати працездатності через старість, інвалідність або втрату годувальника. Сплачуючи внески з пенсійного страхування, соціальні партнери - працівники та їх роботодавці − об'єднують свої зусилля та ресурси для створення колективних систем захисту та безпеки, що дає можливість розподілити ризики і збитки між громадянином та суспільством. При цьому забезпечується соціальний зв'язок не лише між учасниками ринку праці, а й між поколіннями, зокрема, між поколінням працездатних осіб та їхніми батьками й дітьми.
За час існування Закону «Про недержавне пенсійне забезпечення» виявилось багато його недоліків. У той же час Верховна Рада зволікає з його вдосконаленням. Проект змін до цього Закону знаходиться на розгляді у Верховній Раді більше року. Внаслідок недосконалого законодавства недержавні пенсійні фонди застосовують різні методики обліку своїх активів та результатів інвестування, що не дає можливості населенню і регуляторам належним чином оцінювати їхню роботу та порівнювати результати.
Підлягає покращенню система роботи зберігачів активів недержавних пенсійних фондів, що пов’язана з тим, що Національний банк України самоусунувся від контролю за їхньою діяльністю, а Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має обмежені можливості для цього. Як наслідок, до цього часу більшість порушень у процесі операцій з активами недержавних пенсійних фондів залишаються без реакції з боку зберігачів. Активи недержавних пенсійних фондів не розмежовані з іншими активами банків.
До цього часу не припиняється спроба ревізувати національну модель недержавного пенсійного забезпечення шляхом доступу до накопичення пенсійних коштів з боку страхових організацій, що, на думку міжнародних експертів, призведе до суттєвого зниження її надійності.
Не розв’язані до кінця проблеми оподаткування суб’єктів, що здійснюють обслуговування недержавних пенсійних фондів, які до цього часу працюють у різних податкових умовах. Зокрема, податок на додану вартість застосовується для адміністраторів НПФ, у той час, як від цього податку звільнені компанії з управління активами та зберігачі. Податковими органами не забезпечується виконання вимог закону щодо включення пенсійних внесків до складу податкового кредиту з податку з доходів фізичних осіб та щорічний перерахунок цих сум. Значним гальмом розвитку недержавного пенсійного забезпечення є затримка із запровадженням другого рівня обов’язкової накопичувальної системи, строки впровадження якої вже неодноразово переносяться. Монополізація рейтингування фінансових інструментів та примусове його застосування для емітентів та фінансових інструментів не забезпечують належну роль рейтингування для підвищення якості фінансових інструментів, у які інвестуються активи пенсійних фондів.
До цього часу не вжито ефективних заходів щодо переведення учасників ринку недержавного пенсійного забезпечення на міжнародні стандарти фінансової звітності. Діяльність недержавних пенсійних фондів залишається достатньо закритою для громадськості.
Для подальшого розвитку та функціонування системи недержавного пенсійного забезпечення необхідно прискорити вирішення таких питань:
1. Розширення фінансового інструментарію, який забезпечує надійність та прийнятну дохідність для інвестиційної діяльності НПФ. Для цього необхідне:
- внесення змін до відповідних законодавчих, нормативно-правових актів Міністерства фінансів України, якими було б визначено умови випуску середньо- та довгострокових державних боргових цінних паперів із плаваючим доходом (купоном), що враховує рівень інфляції в періоді, за який виплачується дохід, в тому числі спеціально передбачених для інвестування пенсійних коштів інституційних інвесторів;
- удосконалення законодавства, що регулює створення та розвиток організаційно оформлених ринків товарних ресурсів (землі, житла, об’єктів комерційної інфраструктури тощо) як обов’язкової умови забезпечення ліквідності об’єктів іпотеки та застави, що в свою чергу сприятиме поширенню випусків іпотечних цінних паперів, випущених під заставу землі та інших об`єктів нерухомості (заставні, іпотечні облігації, житлові сертифікати);
- вдосконалення нормативної бази НБУ щодо спрощення порядку проведення валютних операцій компаніями, які здійснюють управління активами інституційних інвесторів, у тому числі недержавними пенсійними фондами.
2. Запровадження системи обміну інформацією між органами, що здійснюють державний контроль і нагляд у системі недержавного пенсійного забезпечення, шляхом розробки та впровадження інтегрованої системи обміну інформацією, зокрема між НБУ, Держфінпослуг та ДКЦПФР.
3. Підвищення рівня роз’яснювальної роботи серед населення, роботодавців, профспілок, об’єднань громадян та юридичних осіб, у тому числі:
- розповсюдження серед населення інформації про переваги недержавного пенсійного забезпечення проти інших шляхів довготривалого накопичення та надійності отримання додаткових виплат при досягненні громадянами пенсійного віку внаслідок участі в НПФ;
- визначити джерела фінансування розміщення на каналах телебачення, радіомовлення інформації про систему недержавного пенсійного забезпечення.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад