Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: п'ятниця травня 14, 2010 9:20 am Тема повідомлення: Чечельницька Г.В. ДУХОВНІ РЕВОЛЮЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРІЇ..
ДУХОВНІ РЕВОЛЮЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРІЇ ЯК ПРОДУКТ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВИ
Чечельницька Г.В., к. і. н., доцент кафедри гуманітарних дисциплін,
Дніпропетровська державна фінансова академія
Для нашої національної історії притаманним є наявність духовних революцій, значна частина яких інспірована державою. Деякі з них, на наш погляд, впливають на внутрішній світ людини відповідного часу, на формування її світогляду. На підставі генетичного, формаційного методів, інституціонального підходу ми можемо дати такий перелік революцій згаданого типу:
1. Хрещення Русі, яке розпочалося у 988 році і спиралося на насильницькі дії княжої влади. Перехід від язичницького світогляду до християнської концепції світосприйняття тривав декілька століть, поки традиції волхвів не трансформувалися, поділившись на три течії народної магії, та збереглися до сьогодення.
2. Правлячі кола Речі Посполитої намагалися насаджувати католицтво на український грунт, результатом чого стала унія 1596 року. Але наслідки виявилися непередбачуваними: замість однієї єдиної церкви зберегли свої позиції і православ’я, і католицтво, а також виникає грекокатолицтво. Ця подія визначила різницю у світогляді українців.
3. Утворення першої української держави в ході національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького яка сформувала та утвердила принципи української державності.
4. Скасування кріпацтва (в різних районах України - 1848, 1861 р.р.). стало втіленням принципу особистої свободи кожної людини.
5. XX сторіччя – це сторіччя катаклізмів (революції, утвердження та занепад тоталітарних систем, світові війни тощо), яке зорієнтувало різні типи суспільств на формування демократичних політичних режимів.
Сучасність, яка є складною, навіть кризовою за своїм характером, вимагає духовної революції, яка не орієнтується на потреби влади капіталу, а втілює загальнолюдські цінності.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі