Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: п'ятниця травня 14, 2010 9:27 am Тема повідомлення: Тимошенко М.В., Чубак А.Ю. ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА...
ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА І АКТИВІЗАЦЯ ВНУТРІШНІХ ФАКТОРІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
Тимошенко М.В., Чубак А.Ю.
Дніпропетровська державна фінансова академія
Критеріями ефективності фінансової політики влади є, передусім, відповідність фінансів завданням економічного зростання, умовам розвитку реального сектора економіки та надання послуг. Економічна політика і, зокрема, податково-бюджетна політика, мають бути націлені на зміцнення внутрішнього економічного простору та активізацію внутрішніх факторів економічного зростання. Дуже важливо визначити та оптимально підтримувати макроекономічні параметри, що регулюють структуру фінансового механізму, а саме ВВП, прибуток корпоративного сектора, валові та чисті національні заощадження, доходи домашніх господарств тощо. Держава має кардинально посилити вплив на такі фінансові джерела як доходи домашніх господарств. Досвід розвинених країн, свідчить, що фінанси домашніх господарств, їх платоспроможний попит та заощадження мають виключне значення в політиці економічного зростання та формуванні державних фінансів. Необхідно розробити та впровадити такі фінансові технології, які б сприяли трансформації заощаджень в інвестиції. Теорія економіки попиту особливо підкреслює важливість рівня оподаткування для стимулювання інвестицій. Зниження податкового тиску збільшує вільні ресурси для бізнесу і підтримує інвестиційний попит. Податкова система повинна бути нейтральною відносно різних категорій платників податків та видів діяльності, які вони здійснюють. Високі рівні перерозподілу доходу приводять до суттєвих економічних деформацій та скорочення потенціалу довгострокового зростання. Першочерговою задачею податково-бюджетної політики має стати реформування податкової системи в напрямку досягнення оптимального рівня перерозподілу доходу та забезпечення рівних умов господарювання для суб’єктів підприємницької діяльності. Стимулюючий ефект податків не можна розглядати без урахування зв’язку між податками та державними видатками, частина з яких позитивно впливає на економічне зростання. Особливо це стосується продуктивних видатків бюджету на розвиток науки, людського капіталу та інфраструктури. Держава має здійснювати інвестиції в людський капітал, приймаючи на себе певні зобов’язання з фінансування соціальної сфери. Збільшення продуктивних видатків бюджету можливе лише за рахунок перегляду їх структури, відмови від підтримки збиткових галузей економіки, підвищення ефективності бюджетних витрат. Держава має органічно доповнювати приватний сектор, здійснюючи інвестиції, які вносять свій вклад в забезпечення економічного зростання та мають високу соціальну віддачу. При цьому важливе значення має удосконалення організаційно-правових механізмів управління видатками, удосконалення контролю. Важливим питанням також є забезпечення прогнозованості податково-бюджетної політики, дотримання сприятливого для економічного розвитку курсу на послідовне, системне реформування податкової та бюджетної систем.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі