Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Хлевицька Т. Б., Плакида C. І., СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІНЯ РОЗ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: четвер березня 17, 2011 11:10 am    Тема повідомлення: Хлевицька Т. Б., Плакида C. І., СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІНЯ РОЗ... Відповісти цитуючи

СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІНЯ РОЗВИТКОМ ОРГАНІЗАЦІЇ НА ОСНОВІ КОНЦЕПЦІЇ КОНКУРУЮЧИХ ЦІННОСТЕЙ

Хлевицька Т. Б., к. е. н., доцент, Плакида C. І.
Донецький національний університет економіки і торгівлі
імені Михайла Туган-Барановського
(svetik1816@ukr.net)

На сучасному етапі розвитку актуальним є питання про необхідність і важливість застосування моделей і методів стратегічного управління. Будь-яка компанія, що здійснює господарську діяльність і що виходить на ринок, в тій чи іншій мірі звертається до перспективного планування. Звичайно, рівень опрацьовування цілей і пріоритетів сильно різниться залежно від амбіцій і масштабу конкретної фірми.
Вважалося, що положення стратегічного підходу в управлінні можливі лише для застосування в умовах розвинених ринкових механізмів, іншими словами, тільки в західних компаніях. Що цілком логічно, адже практично неможливо вести довгострокове планування в умовах зовнішнього середовища, що постійно змінюється, і відсутності стратегічного мислення в управлінській піраміді. Проте успішний досвід застосування безлічі методів стратегічного управління вітчизняними компаніями, а також ринкова форма української економіки дозволяють говорити не тільки про «західні» методи управління, але і про вітчизняну специфіку відповідних методик [1].
Мета роботи полягає в аналізі й оцінці параметрів, які лежать в основі концепцій ефективності, що забезпечують стратегічне управління розвитком організації.
Однією з найбільш ефективних концепцій, яку можна використовувати в організаційному контексті, як стратегічний інструмент для розробки програм контролю і управління є Competing Values Framework (Концепція конкуруючих цінностей).
Дана теорія спочатку була розроблена на основі дослідження за найбільш важливими показниками ефективності організацій. Провівши статистичний аналіз обширного переліку показників ефективності, Квін і Робарх відкрили 2 головних параметра, які покладено в концепцію ефективності [2].
Перший параметр відноситься до організаційного фокусу: від внутрішнього акценту на благополуччі і розвитку людських ресурсів в організації до зовнішнього фокусу на благополуччі і розвитку самої організації.
Другий параметр диференціює організаційну культурну перевагу і являє собою контраст між стабільністю і контролем з одного боку, і гнучкістю і зміною з іншого. У сукупності 2 параметри формують 4 квадранти (рис. 1).
Competing Values Framework (Концепція конкуруючих цінностей) одержала свою назву через те, що критерії в 4 описаних моделях здаються суперечливими. Організації повинні бути здатними легко пристосовуватися і бути гнучкими, але в той же самий час стабільними і контрольованими.


Рис. 1 Концепція конкуруючих цінностей в ефективності організаційної структури (Квін Робарх)

Кожен квадрант концепції представляє одну з 4 крупних моделей теорії організації і менеджменту [2]:
1. Модель людських відносин (Human Relations Model). Приділяє багато уваги гнучкості і внутрішньому фокусу. Вона підкреслює згуртованість, моральний стан і розвиток людських ресурсів як критерії ефективності.
2. Модель відкритих систем (Open Systems Model). Підкреслює гнучкість і зовнішній фокус, готовність до стресів, зростання, придбання ресурсів і зовнішню підтримку.
3. Модель раціональної мети (Rational Goal Model). Підкреслює контроль і зовнішній фокус. Вона розглядає планування, постановку мети, продуктивність і ефективність як основу ефективності.
4. Модель внутрішнього процесу (Internal Process Model). Підкреслює контроль і внутрішній фокус, роль управління інформацією, комунікацію, стабільність і контроль.
Таким чином, дана концепція є одним з найефективніших інструментів, що забезпечують стратегічне управління розвитком організації, дозволяє допомогти організаціям діагностувати свої існуючі і бажані культури, а також може виступати як інструмент аналізу організаційних недоліків.
Література
1. Клейменов К. О. Стратегическое управление организацией на основе цепочки ценностей для создания устойчивых конкурентных преимуществ [Электронный ресурс]. – Электрон. текстовые данные (52,6 Кб) // Режим доступа: <http://www.lib.ua-ru.net/diss/cont/214018.html>.
2. Концепция конкурирующих ценностей [Электронный ресурс]. – Электрон. текстовые данные (36,4 Кб) // Режим доступа: <http://www.12manage.com/methods_quinn_competing_values_framework_ru.html>.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад