Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: четвер березня 17, 2011 12:18 pm Тема повідомлення: Комісаренко А.М., ДО ПИТАННЯ ПРО МУЗИЧНУ КАРТИНУ СВІТУ ...
ДО ПИТАННЯ ПРО МУЗИЧНУ КАРТИНУ СВІТУ
ЯК ІДЕАЛЬНУ МОДЕЛЬ БУТТЯ
Комісаренко А.М.
Дніпропетровська державна фінансова академія
Музика, сама по собі, є певною ідеєю, в якій втілюються етико-естетичні ідеали сприйняття і віддзеркалення дійсності. Джерелом музичного мистецтва є звук - фізичне явище, що є згущуванням і розрядженням повітря. Але звук як просте явище хвильових коливань ще не є музикою. Феномен музики можливий за наявності музичного образу, музичної естетики, процесів розвитку музичної думки за законами логіки.
Найменшим втіленням музичної думки є музична інтонація, яка знаходиться на межі між емпіричним звучанням і логічним осмисленням. Інтонація в музиці є засобом відображення як емоційних переживань, так і образним втіленням конкретних об'єктів дійсності.
Музична інтонація базується на двох основних категоріях: 1) ритм, 2) звуковисотність, які формують особливий тип музичного простору і часу. Про метафізичні основи музичного простору-часу говорить А. Ф. Лосєв: «Музичний простір і час дуже нагадують концепцію душевного життя і його стихію, як це зобразили містики і філософи» [1, с. 193].
Музичне мислення є активним творчим процесом операцій над інтонацією, за логіко-математичними значеннями. Музична інтонація, яка осмислена ритмо-звуковисотним численням і перетвореннями логікою музичного мислення є свого роду первинним ейдосом феномена музики, бо володіє не тільки фізичним втіленням, але і естетичною організованістю, семантикою і одиницею художньої комунікації.
Всі названі вище особливості музичних процесів і характеристики музичного мислення, підводять наше дослідження до факту наявності певної музичної картини світу у сфері культурного буття людства. Музична картина світу об'єднує всі засоби, методи і способи осягнення, осмислення і відображення, як об'єктивної реальності, так і суб'єктивних емоційних переживань мовою музичних образів і інтонацій.
Музична картина світу - явище активне, динамічне, що має свою структуру і логіку, але, одночасно з цим, вона не має певних смислових меж і конкретного семантичного апарату значень. Бо кожна музична думка-інтонація може мати одне значення, а відчуватися при сприйнятті по-різному.
Ф. В. Й. Шеллінг у «Філософії мистецтва» вказує на здатність музики конструювати образ Універсуму [2, с. 90]. Таким чином, можна заключити, що на семіотичному, знаково-символічному і структурно-алгоритмічному рівнях музична картина світу є моделлю цілісного буття.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі