Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Васильєва О.О., ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: четвер березня 17, 2011 1:31 pm    Тема повідомлення: Васильєва О.О., ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ Відповісти цитуючи

ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ

Васильєва О.О., к.ф.-м.н., доцент
Запорізький національний технічний університет
olena.vasilyeva@gmail.com

Запорукою економічного розвитку та досягнення рівня високорозвинутих країн стає орієнтація на економіку знань, що потребує посилення уваги до інтелектуальної та інноваційної діяльності.
Поняття інтелекту містить в собі величезну безліч аспектів і більше відноситься до області філософії, ніж економіки. З точки зору соціологів, інтелект виступає як певний досвід, «неструктуровані» знання, асоціації людини, здатність аналізувати і зіставляти інформацію, що проходить перед нею протягом життя. Отже, інтелектуальна продукція є результатом цих асоціацій, їх аналізу і зіставлення. Наслідки, які спричиняє за собою процес аналізу і зіставлень, асоціацій і накопичення досвіду можна вважати результатом інтелектуальної діяльності. Людський капітал реалізується в творчому процесі, результатом якого є інтелектуальний продукт у вигляді інтелектуальної власності (об’єкти промислової власності, авторського права та ноу-хау). Повністю або частково ця інтелектуальна власність використовується у інноваційному процесі, який забезпечує надходження на ринок нової конкурентоспроможної продукції (товарів та послуг), а в кінцевому випадку – надходження доходів до активів підприємства.
Інтелектуальний потенціал складається з людських ресурсів (інтелектуальна сила) та інтелектуальних (інтелектуальний продукт) ресурсів. У структурі інтелектуальної інноваційної діяльності підприємств інтелектуальний капітал з економічної точки зору слід розуміти як вартість (авансовану вартість), яка в натуральному вимірі виступає як інтелектуальний потенціал (ресурс).
У процесі функціонування підприємства інтелектуальний капітал знаходиться у постійному розвитку, перетворюючись у трьох фазах свого стану, початковою фазою вважається формування інтелектуального капіталу підприємства, що дає можливість в подальшій діяльності розпочинати створення інтелектуальної продукції. Формування інтелектуального капіталу є складним багаторівневим процесом, значна частина якого здійснюється під час творчої активності співробітників. Інтелектуальна продукція перетворюється на інноваційну шляхом реалізації винаходів або інших об’єктів інтелектуальної власності в матеріальних об’єктах – нових товарах та послугах, що створюються у інноваційних процесах.
Інновації стають стратегічним фактором економічного зростання, змінюють економічну організацію суспільства, а рівень розвитку інноваційних процесів детермінує конкурентоспроможність національної економіки.
В сучасних умовах інновації розглядаються як фактор інтенсифікації економічного зростання. Інтелектуально-інноваційна діяльність спрямована на створення та впровадження нових класів інтелектуальних інформаційних технологій для промислової сфери, економіки, медицини, соціальної сфери та навчання. В умовах кризи перехід національних економік на інноваційні рейки стає все більш актуальним.
Розвиток світової економіки доводить, що формування економіки інноваційного типу є довгостроковою стратегією кожної держави. В економічній динаміці країн визначну роль відіграють інновації. Від 75% до 100% приросту ВНП розвинутих країн відбувається за рахунок використання нововведень, а для країн з економікою, що розвивається, активізація інноваційних процесів виступає єдиною можливістю стати конкурентоспроможними на світовому ринку, підняти до світових стандартів рівень життя населення та забезпечити національну безпеку.
Значну роль в економічному розвитку відіграє чинник науково-технічного прогресу, що забезпечує до 80% зростання. Інноваційний продукт - результат науково-дослідної і (або) дослідно-конструкторської розробки (нові конкурентоздатні товари чи послуги), що відповідає вимогам Закону України "Про інноваційну діяльність". Необхідною складовою інноваційної діяльності є розвиток науки, але в Україні в умовах недофінансування українські дослідницькі установи отримують лише кошти, необхідні для виплати зарплати і оплати комунальних послуг, а власне наукова діяльність практично не фінансується.
На сьогодні виїзд фахівців вищої кваліфікації з України як і раніше залишається високим. За період, з 1995 по 2009 рік кількість організацій, які виконують наукові дослідження й розробки скоротилася з 1453 у 1995 р. до 1340 у 2009 р. або на 6 %; більш ніж на 48 % скоротилася чисельність науковців (з 179799 осіб до 92403 осіб).
У 2009 році значно зменшилась інноваційна активність: питома вага підприємств, що займалися інноваціями у 2009 році становила 12,8% у порівняння з 18% для 2000 року. Відповідно до цього скоротилася й питома вага обсягу виконаних наукових і науково-технічних робіт у ВВП – з 1,36 % до 0,9 %. В країнах Європейського Союзу цей показник перебуває на рівні 40-60%. Приріст ВВП за рахунок впровадження нових технологій в Україні в 2009 році становив 0,7%, тоді як у США й країнах ЄС цей показник досягає 60-90%.
Попри зменшення загальної чисельності науковців, зниження інноваційної активності чисельність докторів та кандидатів наук в Україні стрімко зростає (приблизно на 35 %).
Важливим елементом побудови національної інноваційної системи можуть стати технопарки. За результатами діяльності технологічних парків, структура капіталовкладень у ці формування була в рази вище, ніж в економіку України в цілому. За 10 років їх існування реалізовано 119 інноваційних проектів, створено 3553 нових робочих місця, засноване виробництво з випуску інноваційної продукції загальною потужністю понад 2 млрд грн/рік, реалізовано 12,6 млрд грн інноваційної продукції.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад