Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: четвер березня 22, 2012 1:59 pm Тема повідомлення: Шерстенников Ю.В., МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА...
МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА У КОРОТКОСТРОКОВОМУ ПЕРІОДІ
Шерстенников Ю.В., к.ф.-м. н., доцент
Дніпропетровська державна фінансова академія
hm001@ukr.net
Умовою ефективної роботи сучасного підприємства є регулювання виробничо-господарської діяльності підприємства та її аналіз. За результатами аналізу виконання плану виробництва продукції, реалізації прибутку та інших показників можуть бути прийняті конкретні рішення щодо регулювання процесу виробництва. При цьому варто враховувати, що в основі виконання виробничих завдань за всіма економічними показниками діяльності підприємства перебуває виробництво й випуск продукції у встановленому обсязі, необхідного асортименту та якості. Для здійснення планів виробництва треба використовувати ефективні методики засновані на мікроекономічному аналізі виробничої діяльності підприємства.
Метою роботи була розробка економіко-математичної моделі інвестиційної стратегії малого підприємства за умов мінімізації загальних витрати виробництва, що дозволяє прискорити економічний розвиток підприємства, підвищити ефективність управлінських рішень, визначити умови і напрямки державної підтримки підприємств малого бізнесу.
Для вирішення поставленого завдання застосована наступна модель МП. Вважалося, що основні виробничі фонди – єдиний фактор, що визначає випуск продукції. Виробнича діяльність описується однофакторною виробничою функцією підприємства. Собівартість продукції вважалась сталою. Це наближення є придатним для дослідження роботи МП в короткостроковому періоді. Треба відзначити, що фактично виконувалось дослідження роботи МП у короткостроковому періоді, що більшою мірою реальним потребам МП, тому загальні витрати виробництва поділялися на постійні і змінні.
Виконані в роботі розрахунки дозволяють зробити висновок, що оскільки з 2001 р. по 2006 р. зведені інвестиції в малі будівельні підприємства збільшилися в три рази й досягли значення 0,627, то це означає високий рівень рентабельності в будівельній галузі. Щодо МП у промисловості й у транспорті, то у цих галузях зведені інвестиції зросли з 0,115 до 0,210 і з 0,239 до 0,304, відповідно. А отже в цих галузях рентабельність МП є задовільною. Найбільша проблема з інвестуванням МП має місце в сільському господарстві. Тут зведені інвестиції в МП зросли з 0,015 до 0,169. Це означає, що МП у сільському господарстві мають найбільш низьку рентабельність. А якщо врахувати, що собівартість продукції в сільському господарстві є досить високою, то можна сказати, що малі с/г підприємства перебувають у критичній зоні в смислі економічної доцільності. Загальний висновок полягає в тому, що малі с/г підприємства потребують державної підтримки.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі