Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: п'ятниця березня 23, 2012 8:44 am Тема повідомлення: Корнецький А. О., ЗАКОРДОННИЙ ДОСВІД РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПР..
ЗАКОРДОННИЙ ДОСВІД РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Корнецький А. О., аспірант
Дніпропетровська державна фінансова академія
kornetskiy@gmail.com
Досвід України щодо ведення бізнесу як такого на сьогоднішній день є відносно незначним, але для досягнення поставленої мети – високих економічних показників, необхідним є принцип залучення закордонного досвіду та вивчення успішних економічних моделей його функціонування. У процесі становлення системи підприємництва найбільшого впливу зазнаватимуть представники малого бізнесу. Через всеохоплюючі світові процеси та внутрішньодержавні проблеми стан малого бізнесу в Україні можна охарактеризувати як незадовільний.
Світовою тенденцією розвитку економіки сьогодення є незалежність бізнесу, його спрощення та вивільнення з жорсткої системи оподаткування. В розвинених країнах світу першочерговим завданням є надання умов для ефективного функціонування підприємств різних форм власності та видів діяльності. Це пояснюється прямим впливом результатів діяльності підприємств на політичні та економічні процеси держави. В конкурентній боротьбі товари, роботи та послуги надаються значно ефективніше та дешевше, ніж в результаті монополізації.
Згідно з Рекомендацією Комісії №2003/361/ЄС, здійснена регламентація показників діяльності малих підприємств, а саме кількість працюючих, річний оборот або балансову вартість активів. Крім Європейського Союзу такий метод застосовує і Росія. Зазначимо, що балансова вартість активів українських підприємств не враховується при віднесенні підприємства до великого, середнього чи малого. Крім того, важливо зазначити, що деякі країни виокремлюють мікропідприємства та малі підприємства. До мікропідприємств в Європейському Союзі відносяться такі, кількість зайнятих в яких не перевищує десяти осіб та річний оборот або балансова вартість активів не перевищують двох мільйонів євро. В Росії чисельність працюючих для мікропідприємств має складати до п’ятнадцять осіб і річний оборот до шістдесяти мільйонів рублів.
Нажаль, в Україні на сьогодні не створені умови для ведення малого бізнесу. Малі підприємства функціонують, проте, в переважній більшості, вони є збитковими. Доля малого бізнесу в ВВП України за різними розрахунками не перевищує 10%. Однією з причин цього факту є історична складова – українському бізнесу тільки 20 років, проте більш серйозні причини неефективності малого бізнесу України носять державний характер. Розвиток малого бізнесу блокується законодавчо, система оподаткування не адаптована під малий бізнес, в населення бракує економічних знань та практичних вмінь ведення бізнесу. Системність даної проблеми спричиняє негативний економічний ефект на рівні держави.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі