Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Бережний А.О., АДАПТАЦІЯ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЯК...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:17 pm    Тема повідомлення: Бережний А.О., АДАПТАЦІЯ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЯК... Відповісти цитуючи

Бережний А.О.
Дніпропетровська державна фінансова академія

АДАПТАЦІЯ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЯК РУШІЙНИЙ МЕХАНІЗМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ЗМІН В ДЕРЖАВІ

На сучасному етапі розвитку держави Україна постає перед гострими проблемами, які потребують скорішого вирішення, наприклад:забезпечення гармонійної реалізації інтересів всіх верств населення та створення міцного плацдарму для інтеграції нашої держави у світову економічну систему.
Вирішення подібних проблем значною мірою залежить від того, наскільки ефективною буде система оподаткування та адміністрування податків і зборів (обов’язкових платежів), яка дозволить забезпечити достатній обсяг податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, справедливий підхід до всіх категорій платників податків та відповідатиме сьогоднішнім реаліям.
Перед Україною стоїть завдання – адаптації Податкового кодексу України (ПКУ)до сучасних умов діяльності національної економіки. Українські вчені повинні звернути увагу до цього питання, адже саме їх погляд дозволить знайти шляхи його вирішення. Що в свою чергу дасть змогу стимулювати економічне зростання, захистити інтереси вітчизняного бізнесу тощо.
Незважаючи на те, що прийняття ПКУ вирішило деякі питання у системі оподаткування, і досі їй характерні певні недоліки. Основними з яких є: нестабільність податкового законодавства; нерівномірний розподіл податкового навантаження, ефективність місцевого оподаткування та ін..
Крім того, особливістю податкової системи України донині залишається недостатня реалізація регулюючої функції, яка буде стимулювати інвестування, інновації, розвиток пріоритетних галузей економіки, підприємницької діяльності, а не навпаки буде відбивати бажання до розвитку, до інновацій, до підприємницької діяльності.
При адаптації ПКУ слід звернути увагу саме на вище перелічені недоліки та розробити способи їх подолання. Варто зазначити, що на сьогодні вже багато чого зроблено на цьому шляху. І це свідчить про те, що ми стали на шлях дійсно рішучих змін відносин між державою та платниками податків та зборів (обов’язкових платежів).
Адаптація ПКУ до умов національної економіки повинна проходити під девізом «Рівні правила гри для всіх учасників ринку».
Також в контексті тематики адаптації ПКУ як рушійного механізму соціально-економічних змін в державі слід відзначити гостру проблему фіскальної ефективності місцевого оподаткування. Зазначимо, що саме інститут місцевих податків і зборів є ключовим у сфері формування доходів місцевих органів влади в більшості розвинутих країн.
Проаналізувавши основні елементи місцевих податків і зборів, що існували до набрання чинності Податкового кодексу, та основні елементи теперішніх місцевих податків і зборів, можна дійти висновку, що тільки основні елементи єдиного податку залишились практично тими самими, що й були.
Що стосується решти податків і зборів (окрім збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності), то вони або є новими зборами, що нагадують назвами своїх попередників, або не стягувались до прийняття Податкового кодексу України, хоча й були формально прописані в податковому законодавстві.
Розглядаючи системи оподаткування зарубіжних країн в розрізі місцевих податків та зборів, можемо зробити висновок, що в таких країнах як Данія, Норвегія, Швеція, Швейцарія тощо загальна сума грошових надходжень органів регіональної і місцевої влади складається більш ніж на 40% з місцевих податків та зборів. В той же час як в Україні питома вага місцевих податків та зборів складає близько 3-5% у структурі податкових надходжень регіональних бюджетів. Звідси й виникає необхідність адаптації податкового законодавства задля соціально-економічних змін в державі. Знов таки перед Україною постає питання-проблема соціальних відносин між державою (яка повинна виконувати своїх функції з соціального забезпечення) та суспільством (яке повинно сплачувати відповідну вартість отриманих соціальних благ).
На наш погляд, система оподаткування України повинна бути адаптована через податкове законодавство, яке представляю собою Податковий кодекс України ті інші законодавчі, підзаконні документи, до сучасних соціальних запитів нації. Всім зрозуміло, що не є реальним та правильним вирішувати усі наявні проблеми одночасно (завжди існували базові питання, галузі та пріоритетні області розвитку). В той час, коли Україна знаходиться не в кращій точці свого економічного розвитку та обтяжена зобов’язаннями перед зовнішніми та внутрішніми кредиторами, слід визначити найбільш пріоритетні галузі та питання, які потребують вирішення саме в даний момент та дозволять Україні на їх базі перейти до вирішення менш важливих і гострих питань. Як приклад соціальних питань, що потребують негайного вирішення, можна привести освітню галузь та відтік кваліфікованих кадрів з нашої держави. Вирішивши ці питання ми зможемо перейти до вирішення менш гострих питань економіки, таких як пенсійне забезпечення, наприклад.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад