Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Романов О.В., БЮДЖЕТУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОННОЇ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:46 pm    Тема повідомлення: Романов О.В., БЮДЖЕТУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОННОЇ ... Відповісти цитуючи

Романов О.В., ст. викладач
Дніпропетровська державна фінансова академія

БЮДЖЕТУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ

Сучасний розвиток Інтернет-технологій та різноманітних економічних відносин у підприємницькому середовищі підготували умови для створення нової стратегії та моделі бізнесу – електронної комерції. В основному носіями та першими практиками випробування цієї стратегії та методів були підприємства малого та середнього бізнесу.
Взагалі електронна комерція на підприємствах — це будь-яка форма бізнес-процесів, у котрих взаємодія між суб’єктами здійснюється електронним чином з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій.
При підвищенні попиту на послуги Інтернет і зручному способі ведення бізнесу, підприємства електронної комерції почали потужно розвиватись, пропонувати великий спектр товарів і послуг, які можна замовити або отримати через мережу Інтернет. При збільшенні товарного і грошового оборотів підприємствам електронної комерції доводиться вдосконалювати, а іноді і створювати облікову політику підприємства, систему планування, обліку і контролю матеріальних і фінансових ресурсів. Бюджетування - сучасна управлінська технологія, що передбачає розроблення, реалізацію й аналіз виконання бюджетів в організації і допомагає оптимізувати ресурсні потоки, забезпечити економію, удосконалити управління грошовими ресурсами, зміцнити фінансову дисципліну, підвищити рівень інвестиційної привабливості й конкурентоспроможності підприємства. Бюджетування – це процес планування виробничо-господарської діяльності підприємства, процес розробки, виконання, контролю та аналізу фінансового плану, який охоплює всі сторони діяльності господарської структури, що дозволяє зіставити всі витрати і отримані результати на наступний період.
Системи автоматизації бюджетування підприємства електронної комерції забезпечує вирішення повного спектру фінансово-економічних задач, включаючи фінансовий облік, управлінський облік і фінансовий менеджмент. Системи дозволяють: моделювати схеми бюджетного управління і контролю; приймати від комерційних модулів всю необхідну інформацію про торгівельну (комерційну) або виробничо-господарську діяльність по всім дільницям, підрозділам і електронним магазинам; формувати фінансові показники на основі комерційних або виробничих даних; консолідувати фінансову інформацію в різних розрізах у відповідності зі структурою бізнесу; забезпечувати всю необхідну звітність.
Мета створення системи бюджетування – це формування та дотримання запланованих показників діяльності підприємства. Фінансова ефективність: зростання обсягу продажів; підвищення рентабельності бізнесу. Економічна ефективність: зниження витрат; контроль нормативів і лімітів. Кадрова ефективність: підвищення відповідальності, управління та контролю.
Результати впровадження бюджетування на підприємствах електронної комерції та в загалі у малому та середньому бізнесі з використанням сучасних інформаційно-аналітичних систем: оперативність і достовірність інформації про фактичний і плановому стані; зручна форма і деталізація звітів; відстеження проблемних показників підприємства і контролювати їх; прогнозування декількох варіантів розвитку подій і оперативність реакції на зовнішні і внутрішні фактори; об'єднання бюджетів господарств; оптимізація управління грошовими коштами; облік і зниження рівня витрат; прогнозування та управління рентабельністю; оцінка вартості компанії; планувати діяльність при різних сценаріях; отримання управлінської звітності з необхідною деталізацією; управління віддаленими підрозділами.
Основні виводи та рекомендації для підприємств електронної комерції полягають у поетапному створенні системи бюджетування діяльності. Використання можливостей автоматизованих систем бюджетування: формування бюджетів та фактичних звітів у різних розрізах (відділи, електронні магазини, номенклатура, контрагенти, проекти); об'єднання бюджетів по відділах / магазинах; план-фактний аналіз даних; контроль виконання за допомогою лімітів та показників; побудова майстер-бюджету; формування Балансу за фактичними та запланованими даними; розрахунок показників на підставі Балансу; аналіз фінансового стану підприємства; формування Звіту про прибутки і збитки за фактичними та запланованими даними; розрахунок показників оборотності активів і пасивів; аналіз прибутковості та рентабельності; аналіз ефективності використання капіталу; коригування планових бюджетів; переміщення залишків по рахунках бюджетування.
Література: 1. Винарик Л.С., Щедрин А.Н., Васильева Н.О. Онлайновый электронный рынок: становление, проблемы: Монографія / Ин-т экономики промышленности. – Донецк, 2003. – 176 с. 2. Маслак О.І. Застосування маркетингових інструментів у сфері електронної комерції. Вісник КДПУ імені Михайла Остроградського. Випуск 1/2010 (60). Частина 1. [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Natural/Vkdpu/2010_1_1/PDF_1_2010_ch1/183.pdf 3. Бримсон Джеймс. Процессно-ориентированное бюджетирование. Внедрение нового института управления стоимостью компании / Дж. Бримсон, Дж. Антос. – [Пер. с англ.] — М.: Вершина, 2007. — 330 с. 4. Шим, Джай К. Основы бюджетирования и больше. Справочник по составлению бюджетов/ Дж. К. Шим, Дж. Г. Сигел ; под общ. ред. В. А. Плотникова. — [Пер.с англ.] – М. : Вершина, 2007. – 368 с.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад