Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Бойко К.К., ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:52 pm    Тема повідомлення: Бойко К.К., ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ ... Відповісти цитуючи

Бойко К.К.,
Дніпропетровська державна фінансова академія

ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ключовою умовою інноваційного розвитку для регіонів є наявність ефективної інноваційної системи, на базі і в межах якої має бути забезпечено продуктивну взаємодію основ¬них об'єктів інноваційної економіки: бізнес-структур, науково-освітніх інститутів та органів влади [1]. Вирішальною складовою регіональної економічної політики є визначення економічної стратегії розвитку території. Вибір стратегічного курсу регіону повинен базуватися на аналізі економічного потенціалу регіону, при якому необхідно брати до уваги сукупність різних факторів: ресурсне забезпечення, природно-географічне положення, виробничо-інноваційні можливості, трудовий потенціал тощо. Виходячи з особливостей територіальної стратифікації, стає мож¬ливим пошук таких умов діяльності, які б найбільше сприяли розвиткові економіки регіону й робили максимальний внесок в економічне зростання країни [2].
Основою у становленні сучасної моделі економічного зростання є інноваційна складова. Саме інноваційна активність у сучасній економіці забезпечує конкурентоспроможність, фінансову незалежність підприємств у довгостроковій перспективі. Техніко-технологічні й соціально-організаційні інновації створюють фундаментальну основу інноваційного розвитку.
Україна дуже повільно рухається у напрямку освоєння нових знань і технологій, розвитку інноваційного виробництва і прискоренням цього процесу. Тому, важливим резервом для розширення можливостей інноваційного зростання у масштабах країни є вирівнювання інноваційного потенціалу регіонів і територій шляхом активізації науково-технічних ресурсів, які вони мають у своєму розпорядженні, але не використовують.
Ос¬кільки Україна обрала інноваційну модель розвитку економіки, то актуальним вияв¬ляється оцінювання інноваційного розвитку окремих регіонів країни і дослідження динаміки інноваційної активності регіональних суб'єктів господарювання.
На сьогодні Дніпропетровська область – одна з найбільш інвестиційно привабливих науково-технічних регіонів України. Дніпропетровська область займає 2-е місце серед 27-и регіонів України по чисельності населення та за ВРП у розрахунку на одну особу, та 3-є – за вкладеннями у валовий внутрішній продукт України.
В області мешкає близько 7,3% населення України та виробляється біля 10% ВВП. У розрахунку на одного мешканця області припадало 34709 грн. валового регіонального продукту, що на 6,4% більше, ніж у 2009р. При цьому, Дніпропетровщина майже у 1,5 рази перевищила середньоукраїнський рівень цього показника (23600 грн.) і за його абсолютним значенням в 2010 році посіла другу позицію з-поміж інших областей.
Слід зазначити, що другий рік поспіль Дніпропетровська область займає 2-е місце в рейтингу конкурентоздатності регіонів України і поступається лише місту Київ.
Нажаль, Дніпропетровська область і країна в цілому втратили потенціал стосовно авіакосмічних технологій, технологій сучасних озброєнь, енергетики, машинобудування, металургії, тому гостро постає проблема формування сприятливого інноваційно-технологічного клімату[3].
Спираючись на статистичні дані за 2000-2011 рр. по Дніпропетровській облас¬ті [4] можна зробити висновок, що інноваційна активність промислових підпри¬ємств суттєво зменшилася. Так, питома вага підприємств, що займалися інвестиціями зменшилася з 21,8% у 2000 р. до 8,7% - у 2011 р. Питома вага реалізованої інноваційної продукції в обсязі загальної промислової продукції зменшилася з 3,6 до 0,5%; частка підприємств, які займалися іннова¬ціями, знизилася з 21,8 до 8.7 %, питома вага підприємств, що впроваджували інно¬вації, зменшилася з 13,6 до 7,1% відповідно.
При дослідженні динаміки впровадження інновацій за їх видами у Дніпропетровській області за 2000-2010 рр. встановлено, що кількість впроваджених нових тех¬нологій зменшилася з 149 до 57, а маловідходних та ресурсозберігаючих - з 51 до 18 технологій. У 2011 році намітилися позитивні зрушення. Так, кількість впроваджених нових технологій збільшилася до 83, маловідходних та ресурсозберігаючих - до 34 технологій. Загальний обсяг освоєння виробництва нових видів продукції за 2000-2011 рр. змен¬шився з 500 до 100 найменувань. При цьому, при достатньо стабільному зростанні протягом 2000-2010 рр. освоєння нових видів техніки з 21 до 49 найменувань, у 2011 році їх освоєння скоротилося до 29 найменувань.

Література: 1. Бубенко П. Ключові моменти формування регіональних інноваційних систем в Україні / П. Бубенко, В. Гусєв // Економіка України. - 2007. - № 8. - С. 33-39. 2. Жук М. В. Розміщення продуктивних сил і економіка регіонів України: підручник / М. В. Жук, В. П. Круль. - К.: Кондор, 2006. - 296 с. 3.Федулова Л. Технологічна готовність економіки України до нових викликів в умовах відсутності технологічної політики / Л. Федулова // Економіка України. - 2010.- № 9.-С.12-25. 4. Статистичний збірник. Україна у цифрах 2011 року /Державна служба статистики України.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад