Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Павлова О.М., КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ В АГРАРН...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:55 pm    Тема повідомлення: Павлова О.М., КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ В АГРАРН... Відповісти цитуючи

Павлова О.М.
Дніпропетровська державна фінансова академія

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ

Багато видатних вчених-економістів, як зарубіжних так і вітчизняних, загострюють увагу на вивченні проблеми конкурентоспроможності агропромислового комплексу (АПК). Всі вони зводяться до висновку, що немає однозначного визначення цього терміну. І кожен з них розглядає різні підходи до його трактування.
У загальному вигляді конкурентоспроможність аграрних підприємств визначається як підходи до забезпечення кращого функціонування господарюючих суб’єктів з метою протистояти конкурентам з перевагою ціни, якості та часткою на продовольчому ринку.
Існуюча конкурентна боротьба між господарюючими суб'єктами АПК змушує їх ефективно використовувати наявні ресурси, підвищувати якість товарів і послуг, постійно диференціювати виробництво та продукцію. Наявність міжрегіональних і міжнародних зв'язків сільськогосподарських підприємств свідчить про те, що вони активно беруть участь у експортно-імпортних операціях, а також про те, що в конкурентній боротьбі в межах регіону беруть участь підприємства з інших регіонів, з інших країн. Це значно загострює характер конкуренції, але в той же час підвищує ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств на продовольчому ринку [1].
Конкуренція в аграрній сфері може мати різноманітні прояви. Вертикальна конкуренція є наслідком взаємовідносин між суб’єктами аграрного ринку. Горизонтальна конкуренція виникає внаслідок боротьби окремих фірм за право здійснювати певні ринкові функції. Товарна конкуренція може бути проілюстрована суперництвом альтернативних продуктів та послуг. Конкуренція серед виробників визначається боротьбою продавців однорідної продукції. Конкурентоспроможність характеризується здатністю перемагати своїх конкурентів, постачаючи продукцію на даний ринок на довгостроковій і прибутковій основі з урахуванням юридичних та адміністративних обмежень [2].
З метою посилення конкурентних позицій підприємств необхідно сприяти формуванню ефективної системи управління, спроможної створити умови конкурентного середовища для суб’єктів аграрного підприємництва, впливати на їх ринкову силу, зміцнювати матеріально технічну базу агропромислового комплексу, формувати фінансові ресурси господарств, удосконалювати систему стандартизації сільськогосподарської продукції, а також гарантувати інформаційне забезпечення аграрного ринку.
Велике значення має конкурентне середовище. Воно сприяє до застосування інтенсивних технологій виробництва, зменшення собівартості одиниці продукції, впровадження прогресивних сортів сільськогосподарських культур та порід худоби, вдосконалення методів маркетингу.
Завдяки зовнішньоекономічній діяльності можливо досягти підвищення конкурентоспроможності підприємств аграрного сектору. Найважливіші види зовнішньоекономічної діяльності як інструменти підвищення конкурентоспроможності аграрних підприємств - експортно-імпортні операції, що розширюють збутові можливості та поліпшують постачання; іноземне інвестування, яке виступає потужним джерелом фінансування; лізинг та зустрічна торгівля, що дають змогу зміцнити матеріально-технічну базу; спільне підприємництво як джерело досвіду господарювання; наукова кооперація, що посилює інноваційний фактор розвитку, та участь у міжнародних виставках, яка сприяє формуванню позитивного іміджу аграрного підприємства.
На сьогоднішній день важливе значення приділяється людському капіталу аграрних підприємств і його ефективного використання. Прогрес не стоїть на місці і тому до агробізнесу потрібно залучати талановитих людей, забезпечувати їх навчання, підтримувати престижність аграрних професій, а також надавати можливість кар’єри. Характеристики трудових ресурсів пов’язані зі стратегічними підприємницькими планами – адаптивність робочої сили, якість продукції, продуктивність праці та економічний ріст. Вирішальною умовою досягнення конкурентних преваг для аграрних підприємств та агропромислового комплексу є ефективне управління трудовими ресурсами. Технологічне оснащення підприємств повинне поєднуватись із залученням кваліфікованих працівників. Слід створити виробничу атмосферу, що передбачає вирішальну роль лідерів-наставників як каталізаторів позитивних змін.

Література: 1. Кривошея С.В. Конкурентоспроможність, основа ефективного функціонування підприємств АПК / С.В. Кривошея // Актуальні питання сучасної економіки: частина III / Соціально-економічні проблеми вітчизняних підприємств. Режим доступу: http://udau.edu.ua/library.php?pid=1169. 2. Школьний О. До проблеми формування Україною конкурентної стратегії експортоорієнтованих галузей АПК // Економіка України. – 2003. - №5. – С.54-59.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад