Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Попадюк Т.С., АУФТРАГСТАКТИКА – КОМПЛЕКСНА КОНЦЕПЦІЯ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 2:01 pm    Тема повідомлення: Попадюк Т.С., АУФТРАГСТАКТИКА – КОМПЛЕКСНА КОНЦЕПЦІЯ... Відповісти цитуючи

Попадюк Т.С.
Дніпропетровська державна фінансова академія

АУФТРАГСТАКТИКА – КОМПЛЕКСНА КОНЦЕПЦІЯ
УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

Практика управління персоналом – важливий елемент у діяльності організації. Рівень знань, умінь, навичок, професійні уміння, їх обов’язки, продуктивність праці, прагнення високих результатів, кар’єра, трудові відносини у колективі – все це основні складові, які пов’язані з організаційною структурою. Тому, існує тісний взаємозв’язок між моніторингом, управлінням персоналу та трудовими зв’язками у трудовому колективі.
Організаційні явища зазвичай можна пояснити тоді, коли при поясненні враховується людський фактор, і навпаки.
Термін «ауфтрагстактика» з’явився у 1980 році як опис основного принципу командування у німецькій армії, але теоретична база була розроблена приблизно у 1810 році після битви при Йені, коли Наполеон отримав сенсаційну перемогу над пруськими військами. Ауфтрагстактика (у перекладі з німецької означає «тактика доручень»), яка є центральним елементом тактики німецьких військ з XIX ст. [2]
Дана тема, на мою думку, має актуальність для сучасного управління персоналом. Це може бути перенесено на «цивільний» контекст. Йдеться про один із самих сучасних на даний момент командних принципів. Якщо говорити про ауфтрагстактику у менеджменті, то це принцип постановки задач, який замінює наказ у звичайному розумінні цього слова «директивою». А саме – керівник ставить підлеглому чітке завдання, по можливості точно описавши критерії його досягнення, залишаючи за ним вибір способів досягнення виходячи із обставин. Але помилково вважати, що ауфтрагстактика – це тільки метод постановки задач. Насправді це комплексна концепція управління людьми. Вона робить людину центральним об’єктом дослідження. Від людини вимагається використання всіх моральних та фізичних сил, тому що концепція припускає ініціативність виконання. Це також мотивує працівників мислити масштабно і прагнути зрозуміти загальну картину завдання.
Основними принципами ауфтрагстактики, на думку Дмитренка Д. [1], слід вважати такі: самостійне рішення – здатність аналізувати ситуацію і приймати рішення без додаткової консультації з керівництвом в межах досягнення поставлених завдань; свобода дій у виборі способів і шляхів виконання завдання; «внутрішнє керівництво» - принцип об’єднує такі характеристики як бажання виявляти ініціативу; «намір керівника» - факт донесення даної інформації до кожного співробітника організації; «взаємна довіра» - повна впевненість працівника у чітко сформованому завданні керівника, а керівник, у свою чергу повністю довіряє робітнику у виборі способів досягнення мети у рамках його намірів.
На нашу думку, запровадження такої концепції управління персоналом як ауфтрагстактика необхідно. По-перше, роботу стає простіше контролювати. Проблема або вирішена, або ні. Не можна виконати завдання, не вирішивши проблеми. Нікого не обманиш, і не заспокоїш тим, що був чимось зайнятий. По-друге, суттєво підвищується ефективність роботи. Менеджер не ділить проблему на рішення, яке складається з дій, які він доручає виконавцям. Він поділяє проблему на набір частих проблем. Це призводить до радикального підвищення коефіцієнта корисної дії.
Працівники із задоволенням приймають принцип «свободи дій». Вони самі можуть запропонувати вирішення ситуації, що склалась, проявити себе та свої здібності. А при досягненні позитивного результату навіть отримати підвищення.
Але існує ряд недоліків, з якими зустрічається організація при впровадженні ауфтрагстактики. Це в першу чергу те, що працівники, які звикли, що не завжди готові до того, що їм потрібно вирішити проблеми. Перше завдання приймається легко. При виконанні другого – можна зустріти перешкоди. Часто причиною цього є те, що для вирішення проблеми потрібний широкий спектр дій, які виходять за рамки компетенції технічного спеціаліста, і те, що йому цікаве. Загальна причина опору ширша.
Отримуючи проблеми замість роботи, люди частково стають менеджерами. Їх робота перестає бути спокійною і розміреною.
Вони вступають у безпосередній контакт з проблемою, отримують більше відповідальності і змушені активно приймати рішення, брати на себе ризики і виявляти ініціативу.
Але не зважаючи на недоліки, організаціям все ж потрібно спробувати даний метод управління персоналом.
Дана методика, за дослідженням Дмитренка Д., [1] привела до успіху такі відомі компанії як: Nissan, General Electric, Swatch, Apple, Semco.
Отже, ауфтрагстактика дозволяє організації ефективно запровадити зміни, пов’язані з необхідністю адекватної реакції на середовище, яке змінилось, змінюючи при цьому лише метод управління персоналом.

Література: 1. Дмитренко Д. Управление по ауфтрагстактике / Д. Дмитренко // Управление персоналом – Украина. – 2012. - № 3. – с. 47. 2. Взгляд на прошлое из-за бугра «Auftragstaktik (Тактика Поручений) и Первое Сражение Окружения 11.12.2011» / [Електронний ресурс]. − Режим доступу: http://thiswas.ru/novejshee-vremya/auftragstaktik-taktika-poruchenij-i-pervoe-srazhenie-okruzheniya.html.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад