Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Ісхаков Є.Ш., ОПТИМІЗАЦІЯ ПІДХОДІВ ДО ІНВЕСТУВАННЯ НА ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 2:03 pm    Тема повідомлення: Ісхаков Є.Ш., ОПТИМІЗАЦІЯ ПІДХОДІВ ДО ІНВЕСТУВАННЯ НА ... Відповісти цитуючи

Ісхаков Є.Ш., голова Ради молодих вчених
Дніпропетровська державна фінансова академія

ОПТИМІЗАЦІЯ ПІДХОДІВ ДО ІНВЕСТУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Економічні умови, що слалися в даний час, потребують раціоналізації процесу вибору підходів та напрямів інвестування. Підприємства стикаються з проблемою, коли саме від правильності цього вибору залежить загальна успішність всього бізнесу.
Якщо розглянути інвестиційні цілі підприємства, то в дуже укрупненому вигляді їх можна звести до наступних двох.
Перша ціль: інвестування з метою отримання додаткового інвестиційного доходу на тимчасово вільні кошти. Даний тип інвестування не передбачає обов’язкового зв’язку з основним виробничим процесом. Головними пріоритетами тут виступають: рівень дохідності інвестицій, ризик інвестицій, можливість переорієнтації діяльності та швидкого виходу з інвестиційного процесу (проекту).
Друга ціль: збільшення вартості бізнесу за рахунок інвестування у власне виробництво з його розвитком або диверсифікацією. Головними пріоритетами тут виступають: збільшення віддачі виробничих активів, забезпечення синергії виробничих підрозділів, мінімізація ризиків бізнесу, рівень довгострокової прибутковості.
Але будь-яка інвестиційна стратегія підприємства має підпорядковуватися наступним принципам [1]:
- Інвайроменталізму. Фактично принцип, який враховує зміну та розвиток зовнішнього середовища. Він представляє підприємство як відкриту соціально-економічну систему, яка взаємодіє з зовнішнім оточенням.
- Відповідності. Інвестиційна стратегія в цьому випадку має забезпечувати розвиток операційної діяльності. Але, на нашу думку, принцип відповідності має також забезпечувати відповідність інвестиційної стратегії образу та місії підприємства, довгостроковим стратегічним цілям.
- Поєднання. Цей принцип полягає в забезпеченні поєднання перспективного, поточного і оперативного управління інвестиційною діяльністю.
- Переважної орієнтації на підприємницький стиль стратегічного управління. Концепція стратегічного підприємництва зараз є основною в управлінні, тому саме підприємницький стиль має лежати в основі побудови та реалізації інвестиційних стратегій.
- Інвестиційної гнучкості та альтернативності. Саме гнучкість та багатоваріантність дозволяють врахувати можливості швидкої зміни умов зовнішнього середовища. Гнучкість інвестиційних стратегій дозволяє в широких межах здійснювати їх поточне коригування. А їх альтернативність дозволяє здійснити переорієнтацію бізнес-діяльності на інший напрямок. В разі незадовільних результатів основної інвестиційної стратегії, з мінімальним часом на розробку та впровадження, можливе застосування будь-якої з альтернативних, раніше розроблених, стратегій.
- Інноваційний принцип. Інвестиційна стратегія має бути спрямована на впровадження нововведень у процес виробництва, процес продажу та обслуговування і т.і. Саме інноваційна орієнтація інвестиційної стратегії буде забезпечувати сталий розвиток підприємства.
- Мінімізації інвестиційного ризику. Інвестиційна стратегія, яку планує до впровадження підприємство, збільшує ризики, але сукупний приріст ризикованих ситуацій має бути максимально зменшений.
- Компетентності. Компетенція розробників та виконавців інвестиційної стратегії має бути відповідною до задач, які необхідно виконувати в інвестиційному процесі.
Принципи інвестування для забезпечення більшої продуктивності підприємства, на нашу думку, необхідно доповнити наступними:
- Мінімізації розривів. Згідно адаптованої методології GAP-аналізу інвестиційна стратегія має забезпечувати мінімізацію розривів, наприклад, між наявною технологією і технологією, яка буде застосовуватися в процесі інвестиційного проектування; між перспективним обсягом ринкового сегменту і запланованим для охоплення; між можливим рівнем підготовки персоналу та запланованим в процесі реалізації проекту. Звісно ж не можливо 100% досягнути рівня найкращих практик, але мінімізувати розриви цілком можливо.
- Синергізму. Інвестиційна стратегія має забезпечувати збільшений приріст показників економічної ефективності за рахунок використання додаткових можливостей підприємства. Тобто, інвестиційна стратегія не має розглядатися з позицій витрат ресурсів та їх відволікання від інших напрямів бізнесу.
- Мінімізації конкурентного впливу за рахунок інвестування у створення «блакитних океанів» [2]. Теорія блакитних океанів передбачає створення попиту та позбавлення конкуренції за рахунок нових ринків або їх сегментів.
Застосування вищеперелічених підходів дозволить підприємству підвищити ефективність інвестиційних стратегій.

Література: 1. Лахметкина Н.И. Инвестиционная стратегия предприятия. – М.: КНОРУС, 2006. – 184. 2. Чан Ким, Рене Моборн Стратегия голубого океана. Пер. с англ. М: HIPPO, 2005. – 272 с.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад