Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Григор`єва Я.В., АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОГО ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 2:04 pm    Тема повідомлення: Григор`єва Я.В., АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОГО ... Відповісти цитуючи

Я.В. Григор`єва
Львівська державна фінансова академія

АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

Туризм – це вид людської діяльності, обумовлений економічними можливостями і особистими вподобаннями споживача.
Сучасна світова спільнота дуже серйозно ставиться до індустрії відпочинку і туризму. Це – напрям бізнесу, який швидко розвивається. Так, у 2011 році кількість туристів сягнула 990 млн. чол. А за період з січня по червень 2012 року кількість міжнародних туристів збільшилась на 5% (на 22 млн. чол.). В 2011 році сума надходжень від міжнародного туризму становила 1 трл. дол. США чи 6% від загального обсягу світового експорту [1].
Фінансове забезпечення туристичної галузі - це створення сприятливого середовища щодо виділення, розподілу та залучення фінансових ресурсів для розвитку туризму.
Фінансове забезпечення туристичної галуззі має ряд специфічних рис, пов’язаних перш за все з механізмом її функціонування. В основному ця галузь потребує фінансування в суміжні сфери діяльності (готельне та ресторанне господарство, транспорт, розважальну інфраструктуру, народні промисли та ін.), а з іншого боку соціальний ефект туризму полягає в тому, що оновленою інфраструктурою користуються не лише туристи, а й місцеве населення.
С.Захарчук зазначає, що «туристична галузь – це галузь, яка при порівняно невеликих витратах може дати значний прибуток, адже оборотність капіталу у цій галузі у 4 рази вища, ніж у середньому в інших галузях світового господарства, при цьому витрати на створення одного робочого місця в інфраструктурі туризму в 20 разів менші, ніж у промисловості» [2]. Тому вирішення проблеми фінансового забезпечення туризму має державне значення.
Для забезпечення діяльності підприємств туристичної галузі можливі різні варіанти фінансування. В даний час передбачаються такі джерела фінансування діяльності підприємств сфери туризму:
• власні кошти організацій,
• бюджетів різних рівнів,
• кошти державних позабюджетних фондів,
• вільні кошти громадян,
• позикові кошти,
• іноземні інвестиції.
Але провідну роль у створенні сприятливого середовища у сфері туризму повинна проводити держава. Виділяють такі державні важелі фінансового характеру щодо розвитку туристичної галузі:
 фінансово-кредитні, спрямовані на створення сприятливого фінансово-кредитного середовища для розвитку підприємницької діяльності у туристичній галузі (мікрокредитування, пільгове кредитування, державне субсидіювання, лізинг, тренінги з фінансово-кредитних питань для туристичних підприємств);
 податкові передбачають оптимізацію кількості податків для підприємств туристичної галузі, надання податкових пільг під конкретні проекти, які спрямовані на вирішення регіональних і соціальних проблем, інвестування у туристичну галузь (податкове регулювання, оптимізація кількості і величини податків у туристичній діяльності; створення сприятливих умов для залучення інвестицій; бюджетне фінансування програм розвитку туризму; надання податкових пільг) [3, С.24].
Отже, пріоритетною залишається проблема фінансування туристичної галузі. В даному аспекті, доцільно було б забезпечити можливість фінансування туристичних об’єктів, які володіють найбільш високим потенціалом, в рахунок пільгових кредитів, а якщо конкретний проект вписується в рамки державної політики то і безплатні субсидії. Для прикладу в деяких розвиваючих країнах проценти по таких кредитах виплачуються тільки і перші роки, а всю суму можна повернути тоді, коли проект починає приносити прибуток. Серед інших форм фінансової підтримки можна загадати податкові преференції і повне звільнення від сплати окремих податків.
Крім цього, значну увагу потрібно приділити такому аспекту, як позабюджетні асигнування під державні гарантії. Даний механізм має відбуватись через об’єднання дій державних обласних адміністрацій, комерційних банків, спільних підприємств та тур підприємств. Таке об’єднання своєю кінцевою метою повинно мати створення фінансового концерну, а діяльність такого угрупування повинна бути направлена на будівництво нових, що відповідають світовим вимогам, об’єктів туристичної сфери.
Обов’язковою передумовою даних заходів є те, що гарантом тут повинна
виступати держава в особі Уряду або Національного банку України. Державні гарантії подібних проектів по емісійних зобов’язаннях учасників передбачають виключення неприродних «форс-мажорних» обставин. При цьому важливою умовою є відпрацювання системи страхування інвестиційних проектів. Доведено, що забезпечення високого рівня надійності стратегічному інвестору можливо лише за наявності чітко налагодженої системи страхування інвестицій та кредитів у галузі туризму. Досягнення поставленої мети можливо досягти за умови створення консорціуму у формі акціонерного товариства з дольовою участю держави. Перспективи належного розвитку туристичної індустрії пов’язані також із тим наскільки зможуть володіти власними, достатніми коштами підприємства туристичної галузі.
Крім фінансової допомоги власного уряду, кошти можна отримати також із зарубіжних джерел. Європейський інвестиційний банк видає комерційні кредити невеликим компаніям (де працює не більше 5100 чол.). Розмір таких кредитів може досягати 50% від основного капіталу і виплачуватись на протязі восьми років. В рамках програми «Допомога регіонам» державні туристичні проекти фінансуються Європейським фондом регіонального розвитку (розмір допомоги не повинен перевищувати 30% капітальних затрат). Ці гроші можуть бути використані не тільки на виплату прямих дотацій туристичним об’єктам (таким, як музеї), але і на розвиток інфраструктури (будівництвом аеропортів, автостоянок і т.д.) [4, С.490].
Підсумовуючи вище сказане, слід зазначити, що проблема фінансового забезпечення туристичної галузі є досить актуальною, оскільки розвиток туризму стимулює інші галузі економіки, і сприяє авторитету держави на міжнародному рівні.
Фінансування передбачає залучення коштів в першу чергу в розвиток сучасної туристичної інфраструктури, внутрішнього та соціального туризму. Фінансове забезпечення повинно стати основою державної туристичної політики та сприяти розвитку економічного потенціалу країни.

Література: 1. www.world-tourism.org. 2. Захарчук С. Фінансово-економічні проблеми функціонування туристичної галузі // Економіка. Управління. Інвестиції. Електронне науково-фахове видання. – 2010. - №1(3). 3. Механізм державного уравління туристичною галузю (регіональний аспект): наукова розробка / М.Біль, Г.Третяк, О.Крайник – К.: НАДУ 2009. – 40с. 4. Холловей Дж.К., Тейлор Н. Туристический бізнес: Пер. С 7-го англ.. изд. – К.: Знання, 2007. – 798 с.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад