Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Шагоян С.М., ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ГІРНИЧОДОБУВНОГО ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 27, 2012 11:22 am    Тема повідомлення: Шагоян С.М., ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ГІРНИЧОДОБУВНОГО ... Відповісти цитуючи

Шагоян С.М., асистент
Державний вищий навчальний заклад
«Національний гірничий університет»

ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ГІРНИЧОДОБУВНОГО ПІДПРИЄМСТВА: ІНВЕСТИЦІЙНІ АСПЕКТИ

В питаннях економічної безпеки підприємства значна увага приділяється грошовим потокам, які формуються в операційній діяльності та дозволяють здійснювати короткострокові та довгострокові заходи щодо підтримки сталого фінансового стану. З урахуванням підприємницького ризику оцінюється достатність доходу підприємства для покриття прогнозованих та непередбачених витрат. Тому, для гірничодобувного підприємства має актуальність інвестиційна активність, спрямована на розвиток його виробничого підґрунтя – мінерально-сировинної бази.
Об’єктивна необхідність підготовки гірничо-збагачувальним комбінатом нових, більш складних, ділянок родовища корисних копалин вимагає формування достатніх інвестиційних ресурсів для перетворень, які традиційно класифікують за джерелами  зовнішніми та внутрішніми. Кожен комбінат, в міру наявного та перспективного виробничого потенціалу, має інвестиційну привабливість для власників та інших зацікавлених осіб (кредиторів, партнерів). Визначення доцільності інвестицій пов’язано з вирішенням інженерного завдання вибору технології розробки родовища. Можливість залучення комбінатом нових земельних ділянок формує підґрунтя для інвестування в проекти, засновані на відкритому способі розробки, а вимушене поглиблення видобувних робіт визначає доцільність переходу до підземного способу. Поглиблення фронту робіт призводить до підвищення собівартості продукції, що в песимістичних сценаріях стану кон’юнктури ринку може призвести до недостатності прибутку для покриття капітальних інвестицій.
Обсяг запасів, призначених для видобутку, визначається рівнем вивченості родовища та доступністю запасів за правовим, екологічним та технологічним чинником (при наявності та доступності для окремого комбінату сучасних засобів виробництва). Тому, термін розробки родовища підпадає під суб’єктивний вплив, пов'язаний з інтересами зовнішніх зацікавлених суб’єктів, та доцільністю помірного довгострокового видобутку виснаження невідновлюваних ресурсів родовища.
У випадку входження гірничо-збагачувального комбінату до вертикально-інтегрованого корпоративного об’єднання та наявності асоційованої залежності між підприємствами попит на продукцію комбінату слід визначити частково керованим чинником, який здатен: сприяти/обмежувати інтенсифікацію вилучення обмежених корисних копалин родовища; впливати на витратні та прибуткові показники, отримані за умов корпоративних ділових відносин; формувати підґрунтя інвестиційної привабливості гірничо-збагачувального підприємства.
Особливістю розробки родовища є послідовий підхід до його відпрацювання, що дозволяє відокремлювати інвестиційні проекти, пов’язані з обсягами запасів та іншими гірничо-геологічними характеристиками окремих ділянок родовища. При цьому, принцип послідовності відпрацювання має полягати в наступному: в ході відпрацювання окремої ділянки родовища мають бути утворені умови для формування ефективного економічного механізму гірничодобувного підприємства в період відпрацювання наступної ділянки. Дотримання цього принципу визначатиме економічну безпеку підприємства в стратегічному вимірі, оскільки плануються та здійснюються заходи, що забезпечують підґрунтя рентабельної роботи в майбутніх періодах. Тобто, необхідність подальшого переходу підприємства з відкритого до підземного способу видобутку ставить нові умови до поточних економічних результатів, отримання та акумулювання яких забезпечить технологічні зміни.
Конфліктна природа внутрішніх корпоративних стосунків обумовлена індивідуальним пріоритетом поточних або майбутніх (в тому числі акумульованих) доходів власників акцій комбінату. Орієнтація на короткострокові інвестиційні проекти (підтримка об’єктів відкритої розробки) в межах сформованої в попередні роки виробничої інфраструктури гірничо-збагачувального комбінату може призвести до погіршення його економічної безпеки, оскільки отримання нових прибутків пов’язано з новими, більш ризикованими, довгостроковими та вартісними проектами (підземні роботи).
Економічна безпека асоційованого гірничо-збагачувального комбінату формується в ході підготовки та впровадження рішень техніко-технологічного та комерційного характеру, які узгоджені з загальною та бізнесовими стратегіями комбінату. Розробку родовища доцільно розглядати як сукупність проектів відпрацювання окремих ділянок, що дозволяє отримати певний дохід та підготувати перехід до наступних горизонтів (рис. 1). Тому, ключовими чинниками економічної безпеки комбінату визначається виробничий потенціал, який може бути розвинутий при достатньому рівні результатів комерційної діяльності.
Обмеження комерційної активності комбінату межами інтересів інших суб’єктів корпоративного об’єднання за відсутності достатнього обсягу інвестицій для забезпечення довгострокової виробничої діяльності є загрозою економічній безпеці комбінату. Переходу до нового проекту має передувати акумулювання інвестиційних ресурсів з усіх потенційних джерел, що дозволить диверсифікувати та знизити ризик залежності розвитку комбінату від корпоративних ресурсних можливостей. Підвищення тривалості окремого проекту розробки родовища сприятиме економічній безпеці, заснованій на виробничому циклі. При утворенні ресурсно-інвестиційних умов для збільшення кількості проектів з розробки родовища формується інвестиційно-інноваційний базис економічної безпеки комбінату.

Рис. 1. Економічна безпека гірничо-збагачувального комбінату
в циклах відпрацювання ділянок родовища корисних копалин

Загалом, економічна безпека гірничо-збагачувального комбінату, за умов актуальності розробки більш складних за гірничо-геологічними характеристиками ділянок родовища, буде визначатись достатністю сукупних дисконтованих доходів комбінату при відкритій розробці родовища для покриття сукупних витрат на будівництво інфраструктури підземного видобувних робіт. Наявність функціонального потенціалу здійснити такі технологічні зміни сформує конкурентоспроможність підприємства та його інвестиційну привабливість для інвесторів (суб’єктів корпоративного об’єднання). Це дозволить підтримувати інтерес корпоративного портфельного інвестора до комбінату як прибуткового активу.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад