Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Солодовник Л.М., Цихмистро В.В., ВИКОРИСТАННЯ КОМБІНОВАНИХ..

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 27, 2012 11:24 am    Тема повідомлення: Солодовник Л.М., Цихмистро В.В., ВИКОРИСТАННЯ КОМБІНОВАНИХ.. Відповісти цитуючи

Солодовник Л.М., д.т.н., професор;
Цихмистро В.В., асистент
Державний ВНЗ «Національний гірничий університет»

ВИКОРИСТАННЯ КОМБІНОВАНИХ МЕТОДІВ АМОРТИЗАЦІЇ

Амортизація є важливим джерелом чистих грошових надходжень від операційної діяльності. Тому природним прагненням є максимізація цих надходжень. І хоча сумарне абсолютне значення амортизаційних відрахувань не може перевищувати початкову вартість об’єктів основних фондів, перерозподіл надходження у часі може дати змогу більш ефективного їх використання.
Сутність амортизації, її роль у затратах на виробництво і в інвестиційних процесах розглядаються у працях багатьох вчених, проте єдиної думки щодо цього немає.
Серед зарубіжних учених значний внесок у розробку теорії капіталу і практики підвищення ефективності відтворення та використання основного капіталу зробили К. Маркс, А. Маршалл, А. Картер, Дж. Кендрік. Сучасна технологічна версія науково-технічного прогресу в руслі інституціонально-еволюційної економічної теорії пов’язана з працями Д. Норта, Й. Шумпетера, М. Кондратьєва. Великий внесок в дослідження вказаної проблеми залишили економісти, що працювали в умовах планової економіки, – В. Кудров, Я. Кваша, В. Красовський, К. Вальтух, Т. Хачатуров. Проблема ефективного використання основних фондів і виробничих потужностей підприємств займає чільне місце в дослідженнях таких українських економістів, як В. Г. Андрійчук, В. Й. Бакай, З. Н. Борисенко, Н. Г. Виговська, А.П. Гайдуцький, С.М. Євтушенко, А.С. Пелих, В.Й. Шиян.
Однак залишається велика кількість невирішених і дискусійних питань, пов’язаних з відтворенням основних засобів, формуванням і оптимізацією джерел капітальних вкладень.
Проблема формування амортизаційної політики на даний момент стає досить актуальною для України. Свідченням цього може бути прийняття Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» [1] та Указу Президента України «Про концепцію амортизаційної політики» [2], метою яких є визначення напрямів та механізмів удосконалення амортизаційної політики як чинника активізації інвестиційної діяльності в державі, внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» [3], Податкового кодексу України [4] та зростання кількості публікацій з даної тематики в періодичних фахових професійних виданнях.
Тому актуальним завданням є пошук таких методів амортизації, що дозволять оптимізувати чисті грошові надходження від операційної діяльності.
Згідно П(С)БО 7 «Основні засоби» [1, п. 26] та Податкового кодексу [4, п. 145.1.5] сьогодні можуть використовуватися дві групи методів амортизації основних засобів: статичні (прямолінійний та виробничий); прискорені (зменшення остаточної вартості, прискореного зменшення остаточної вартості, кумулятивний).
Недоліки прямолінійного методу полягають у тому, що при його застосуванні не враховується моральний знос об’єкта, а також необхідність збільшення витрат на ремонт в останні роки експлуатації основних засобів у порівнянні з першими.
Недоліки виробничого методу також пов’язані із необхідністю більших витрат на ремонт при виробництві останніх одиниць продукції, що виготовляються за допомогою об’єкта основних фондів.
Недоліки прискорених методів полягають у тому, що в "чистому" вигляді використовуватися не можуть, так як повна амортизація може бути лише коли корисний термін служби об’єкту основних засобів дорівнює нескінченності.
Тому представляє інтерес розробка комбінованих методів амортизації, які мають полягати у тому, що амортизаційні відрахування спочатку розраховуються за прискореним методом, щоб збільшити надходження у перші роки експлуатації об’єкта основних засобів, а потім перейти до прямолінійного, щоб амортизувати об’єкта основних засобів повністю.
Крім того, важливим є визначення граничного значення переходу від прискорених методів амортизації до прямолінійного, який може бути визначено на основі порівняння чистих грошових потоків операційної діяльності підприємства при використанні прискореного та прямолінійного методів.
Таким чином, розробка комбінованих методів амортизації дозволить збільшити ефективність амортизаційної політики підприємства.

Література: 1.Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» [Текст]: наказ Міністерства Фінансів Укра-їни від 27.04.2000 р. № 92: станом на 20.06.2012 р. [Електронний ре-сурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0288-00. 2. Про концепцію амортизаційної політики указ Президента Укра-їни №169/2001 від 07.03.2001 р. // Урядовий кур'єр. – 2001. – №55. 3.Про оподаткування прибутку підприємств [Текст]: закон України від 22 грудня 2010р. № 2850-VI // Відомості Верховної Ради України. – 2010. – №28. 4.Податковий кодекс України [Текст]: офіц. текст: за станом на 20.06.2012 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад