Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Фоміних В.І. ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ...

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 25, 2013 1:11 pm    Тема повідомлення: Фоміних В.І. ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ... Відповісти цитуючи

ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Фоміних В.І., асистент
Дніпропетровська державна фінансова
академія
vifominykh@mail.ru

Нова економічна система країни у сучасних умовах вимагає розробки і прийняття науково обґрунтованих рішень, які допоможуть забезпечити досягнення темпів сталого економічного зростання. Проблему забезпечення темпів сталого економічного зростання є першочерговим завданням на шляху розвитку економіки України.
Розвиток фінансово-економічного механізму, розширення і поглиблення змісту, обґрунтування структури побудови і методичне забезпечення його функціонування дозволять поліпшити показники роботи підприємств у нових умовах господарювання. Однак, наукових досліджень стосовно удосконалення і розвитку фінансово-економічного механізму підприємств поки що недостатньо.
У зв’язку з цим вивчення і дослідження умов ефективного розвитку фінансово-економічного механізму підприємств, що відображають напрямки його удосконалення у взаємозв’язку з реструктуризацією підприємств, зумовлюють актуальність і науково-практичну значимість вирішення цієї задачі.
Особливого значення набуває також впровадження у практику методів і важелів регулювання фінансових і економічних процесів, що дадуть можливість підняти на більш високий рівень розвитку економіку підприємств, регіонів і держави в цілому.
Дослідження сучасного стану системи управління підприємством, фінансово-економічного механізму і розробка схеми реструктуризації підприємства здійснюються на основі системного підходу і порівняльного аналізу. В процесі розробки механізму оцінки потенційних можливостей збільшення прибутку підприємств використовуються розрахунково-нормативний метод, факторний аналіз і метод порівнянь. При обґрунтуванні методики оптимізації власних джерел фінансування процесу відновлення основних засобів застосовують економіко-статистичні та економіко-математичні методи. Дослідження організаційно-методичних факторів і системи заходів щодо реформування фінансово-економічного механізму підприємств здійснюються на основі системного підходу, розрахунково-аналітичних методів і методу експертних оцінок.
Практичне значення результатів полягає в обґрунтуванні пропозицій і рекомендацій щодо удосконалення фінансово-економічного механізму підприємств та інструментів його реалізації в нових умовах господарювання.
Це потребує визначення сучасних тенденцій, що перешкоджають сталому розвитку підприємства, а також необхідність і передумови формування відповідного механізму його фінансової стратегії. Розроблення теоретичних та
організаційно-методичних основ дослідження механізму фінансової стратегії сталого розвитку на основі застосування системного підходу.
З урахуванням положень теорії фінансів необхідно розкрити економічну сутність категорії «підприємство» та навести його системну характеристику як об’єкту фінансового управління. Обґрунтувати, що сталий розвиток підприємства обумовлюється єдністю таких функцій підприємницької діяльності: корисність, відновлення, безперервність, пропорційність.
На цій основі структурувати стратегічні цілі, визначити індикатори та пріоритетні аспекти забезпечення сталого розвитку підприємства. Обґрунтувати, що на вектор його фінансово-економічної стійкості впливають різні чинники, які динамічно змінюються. Тому необхідно періодично переглядати стратегічні пріоритети і орієнтири економічного зростання вартості підприємства.
Розробити концептуальні основи механізму фінансової стратегії виходячи із гармонійної єдності відтворювання капіталу на різних стадіях його руху. Зазначити, що в мінливих умовах господарювання найважливішим стає пропорційний аспект відтворення, оскільки саме пропорційність забезпечує належну стійкість і відновлення вартості капіталу підприємства. Застосовувати балансовий підхід, у рамках якого за критерієм ліквідності перегруповувати статті активів і пасивів на фінансові та нефінансові. Відповідно з удосконаленою структурою балансу визначати взаємозв’язки між показниками чистих активів і пасивів підприємства.
Визначити керовані параметри та засоби регламентації процесів збереження і відновлення вартості підприємства, які склали основу формування механізму фінансової стратегії. Обґрунтувати, що з позиції економічної сутності категорії «капітал» і закономірностей його кругообігу одним із важливих атрибутів підприємства є його здатність виконувати відтворювальну функцію – створювати нову вартість. В основу ефективності управління вартістю підприємства покласти ключові характеристики, що визначають особливості протікання процесів збереження і відновлення вартості: перспективну дохідність і фінансово-економічну стійкість. Виходячи з такого методологічного підходу до проблеми визначити і дослідити керовані важелі фінансового управління стійкістю: беззбитковість; структура капіталу; рівень ризику.
Отже, по-перше, фінансовий механізм-це складна система, яка дозволяє управляти фінансовою діяльністю. По-друге, це механізм, який дозволяє розв'язувати практично всі проблеми, але слід враховувати, що роль фінансів у відносинах розподілу вторинна і основне регулювання здійснюється у сфері виробництва.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад