Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Рибальченко Л.В. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНІСТІ..

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 25, 2013 2:40 pm    Тема повідомлення: Рибальченко Л.В. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНІСТІ.. Відповісти цитуючи

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНІСТІ В УКРАЇНІ

Рибальченко Л.В., к.е.н., доцент
Дніпропетровська державна фінансова
академія
Luda_r@ukr.net

Розвиток ринку страхових послуг в Україні є найважливішим фактором становлення системи та підвищення рівня соціального захисту громадян, і одне із потужних джерел, накопичення коштів у розвиток національної економіки.
Світовий досвід показує, що страхові компанії можуть акумулювати фінансові ресурси у декілька разів більше, ніж середні комерційні банки. Однак це відбувається тільки за певних економічних умов при високому рівні розвитку фінансового і, передусім, фондового ринку, при зростанні добробуту населення. Саме останній фактор, а також формування умов для збільшення прибутковості діяльності підприємств, формують передумови для розвитку страхового ринку.
Із розвитком страхування суттєве значення має нагляд та державне регулювання страхової діяльності. В державному секторі економіки потреба суб'єктів господарської діяльності у захисті своїх майнових інтересів та інтересів працівників від різноманітних ризиків щороку зростає.
Актуальність проблеми розвитку страхового ринку обумовлено необхідністю впровадження ефективної стратегічної політики щодо забезпечення страхової діяльності в Україні. Страховий ринок країни є інтегрованою складовою ринкової економіки, якому притаманні ті ж самі вади ринкового саморегулювання, що й економіці в цілому.
Метою розвитку страхового ринку є підвищення рівня страхового захисту майнових інтересів фізичних та юридичних осіб, формування ефективних ринкових механізмів залучення інвестиційних ресурсів у національну економіку за рахунок забезпечення ефективного функціонування ринку страхових послуг з урахуванням міжнародного досвіду, застосування сучасної ринкової інфраструктури та фінансових інструментів.
Державний нагляд за страховою діяльністю дає змогу реалізувати всі функції державного регулювання щодо найважливіших завдань розвитку страхової діяльності як на стадії запобігання системного ризику так і на стадії стимулювання ефективності страхової системи, тобто забезпечення надійного та прибуткового функціонування страхового сектору шляхом забезпечення платоспроможності страховиків та конкуренції на страховому ринку України [1].
Страховий ринок України у 2009-2011 роках зберіг тенденції щодо збільшення надходжень страхових платежів майже за всіма видами страхування. В структурі страхових платежів добровільне майнове страхування займає домінуюче положення, питома вага якого становила близько 76%, в той час, як питома вага інших видів добровільного страхування не наближалася до 10%, що вказує на високі темпи зростання страхових платежів за договорами добровільного майнового страхування [2, 3].
Розмір валових страхових виплат з видів інших, ніж страхування життя за 2011 рік зменшився майже на 30% у порівнянні з 2009 роком і становив 4793,5 млн.грн., у той час як обсяги надходжень страхових платежів у цей самий період зросли. Це може свідчити про скорочення витрат страхових компаній.
На відміну від інших видів страхування, у 2011 році відбулося зменшення рівня виплат за добровільним майновим страхуванням (48,89%), у порівнянні з 2009 роком (79,04%) та суттєве зростання виплат з недержавного обов’язкового страхування (з 9,93% до 19,23% відповідно).
Щодо надходження страхових платежів за добровільними видами страхування, то у 2011 році страховим компаніям м.Києва належить 55,4% від загальної суми всіх надходжень за цим видом страхування. Майже 22% належить компаніям Донецького регіону, 7,4% - компаніям Дніпропетровського регіону, 5,8% - компаніям Одеського регіону, 3,8% - компаніям Харківського регіону. В інших регіонах значення цього показника також менше 2%. Це вказує на нерозвиненість цих видів страхування в більшості регіонів країни.
Проведене дослідження дало можливість виявити, що у більшості регіонів України добровільні та обов’язкові види страхування ще нерозвинені у повному обсязі і мають низький рівень розвитку страхової діяльності. Тому для розвитку та стабілізації економіки країни, необхідні суттєві зміни в механізмах державного регулювання страховою діяльністю, які призведуть до економічного розвитку як регіонів так і в цілому економіки України.

Література

1. Ротова Т.А. Страхування : навч. посіб. / Т.А. Ротова. – 2-ге вид. переробл. та допов. – К.: Київський національний торгівельно-економічний університет, 2006. – 400 с.
2. Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: // www.dfp.gov.ua
3. Офіційний сайт Міністрества фінансів України. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://index.minfin.com.ua
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад