Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Адаменко М.Г. ЗНАЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В СИСТЕМІ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
НДВ Секція 2


   

З нами з: 16.02.09
Повідомлень: 131

ПовідомленняНаписане: середа лютого 25, 2009 2:32 pm    Тема повідомлення: Адаменко М.Г. ЗНАЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В СИСТЕМІ... Відповісти цитуючи

ЗНАЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В СИСТЕМІ КОНТРОЛІНГУ

Адаменко М.Г., аспірант
Дніпропетровської державної фінансової академії

Управління бізнес-процесами в сучасних умовах вимагає комплексного вирішення численних проблем, обумовлених як зовнішніми, так і внутрішніми чинниками. До основних зовнішніх чинників можна віднести посилення впливу на економіку процесів, що відбуваються в міжнародній фінансово-економічної сфері, загострення внутрішньої конкуренції, а також невизначеність в правовій сфері управління бізнесом.
В сучасних умовах одним з основних внутрішніх факторів невизначеності для бізнесу є неповна інформації як про поточний стан, так і про перспективи бізнесу, особливо в умовах глобальної фінансової кризи.
Зростають вимоги до системи інформаційної підтримки менеджменту: вона повинна не тільки забезпечувати керівництво інформацією про поточний стан справ, але і прогнозувати, що відбудеться при тих або інших змінах внутрішній або зовнішній ситуації.
Теоретичні аспекти проблеми інформації стали об’єктом дослідження п працях В. Іноземцева [2], А Чухна [5;6]. Особливості інформації в системі ринкових відносин як елемента та сфери ринкової діяльності досліджувались у працях О.Чубукової [4]. Особливу увагу проблемам інформації та її впливу а поведінку суб’єктів економічної діяльності приділяють фахівці з менеджменту, серед яких необхідно відзначити П. Друкера [1], М. Портера [3] та інших.
Успіх діяльності підприємств багато в чому залежить від оперативного та ефективного задоволення інформаційних потреб. Для забезпечення такого завдання слід визначити функціональну можливість та вимоги до інформаційних потоків.
В даний час вже ні в одній області людської діяльності неможливо приймати правильні рішення, засновані виключно на багаторічному досвіді і інтуїції керівників. Це пояснюється тим, що, по-перше, суспільство в цілому стало дуже складним і будь-яка галузь, в якій безпосередньо зайнята та чи інша людина, має різноманітні зв’язки зі всіма галузями людської діяльності. По-друге, темпи розвитку суспільства різко зросли, внаслідок чого виникла гостра необхідність завчасно передбачити шляхи і результати цього розвитку.
В такій обстановці великих успіхів можна добитися в тому випадку, якщо є можливість оперативно зібрати, обробити і проаналізувати всю можливу інформацію як із зовнішнього так і з внутрішнього середовища. Економічна інформація – інформація про суспільні процеси виробництва, розподілу, обміну та використання матеріальних благ, корисні дані сфери економіки, які відображають через систему натуральних, трудових і вартісних показників планову й фактичну виробничо-господарську діяльність і причинний взаємозв’язок між керуючим і керованим об’єктами. Економічна інформація використовується на всіх рівнях фінансового управління країни.
Контролiнг є підсистемою фінансового управління. Він забезпечує керівництво підприємства інформацією для координації, організації та регулювання об’єктів фінансового менеджменту. Звідси випливає одна з найважливіших функцій контролінгу — формування каналів надходження інформації на підприємство та її обробка.
Особливої актуальності ця функція набуває для суб’єктів господарювання, які потребують санації. Недоліки в побудові системи інформаційного забезпечення можуть бути одним із факторів кризи, оскільки саме на інформації ґрунтується аналіз фінансово-господарської діяльності, оцінювання ризиковості, планування, визначення стратегії розвитку підприємства і т. ін. Саме тому під час розробки концепції санації підприємства значна увага приділяється підвищенню ефективності (або створенню) інформаційного менеджменту. Стратегічний інформаційний менеджмент охоплює менеджмент зовнішньої інформації та менеджмент внутрішньої інформації.
Побудова системи управління інформацією супроводжується виконанням таких завдань:
• визначення характеру інформації, яку потрібно зібрати та обробити;
• організація системи збору та обробки інформації;
• визначення найбільш прийнятних інструментів та методів збору й обробки інформації.
Базу контролінгу становлять показники виробничого й фінансового обліку, а також інформація, яка надходить із зовнішнього середовища, зосереджуючись у банку техніко-економічних даних. Банк даних створюється за окремими користувачами інформації, а також за її тематикою.
Інформація, що збирається в системі контролінгу для обробки й аналізу, повинна відповідати таким вимогам:
- своєчасність, тобто інформація з витрат, виторгу, прибутку повинна надходити тоді, коли ще має сенс її аналізувати;
- вірогідність (щоб не витрачати додаткові зусилля і час на перевірку інформації);
- елегантність (істотність), тобто інформація повинна допомагати прийняти рішення;
- корисність (ефект від використання інформації повинний перекривати витрати на її одержання);
- повнота, тобто не повинно бути недоглядів;
- зрозумілість, тобто інформація не повинна вимагати значних зусиль для «розшифровки»;
- регулярність надходження [8].
Інформаційний вплив можна назвати складовою діяльністю, яка включає різні елементи, координація яких дозволяє ефективно його проводити й отримувати необхідний результат. Інформація в сучасних економічних умовах набуває різноманітних форм не лише існування, але й функціонального призначення, застосування та реалізації в економічних відносинах. Інформаційний вплив є настільки тонким механізмом, що елемент творчості в пошуках шляхів впливу на управління виробництвом, реалізацію, зберігання товарів чи надання послуг залежно від сфери діяльності суб’єктів господарювання є дуже великим.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад