Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Донський Д.О., ПРОБЛЕМА ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Секція 1


   

З нами з: 05.11.09
Повідомлень: 70

ПовідомленняНаписане: четвер листопада 05, 2009 11:27 am    Тема повідомлення: Донський Д.О., ПРОБЛЕМА ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ Відповісти цитуючи

ПРОБЛЕМА ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Донський Д.О., студент
Криворізький економічний інститут


Інтеграція вітчизняної економіки у світовий економічний простір на засадах партнерства потребує проведення додаткових досліджень теоретико-методологічного і практичного характеру, направлених на забезпечення кардинального підвищення ефективності господарювання. В умовах ринкової економіки основний показник ефективності господарювання, основа економічного розвитку підприємства – прибуток, що є головним фактором, який визначає гостроту та необхідність вирішення проблем обліку фінансових результатів з метою формування надійного фундаменту для підвищення економічної результативності підприємств.
Головною проблемою обліку фінансових результатів є розходження у формуванні «бухгалтерського» і «податкового» фінансового результату та знаходить своє відображення в наступному: в податковому обліку для визначення валового прибутку і валових витрат використовується метод «першої події». В умовах глобальної фінансової кризи, однією з форм вияву якого виступають не платежі і стрімке зростання дебіторської і кредиторської заборгованості, його використання не є раціональним. Валовий прибуток, який вважається отриманим в момент відвантаження товарно-матеріальних цінностей, є базою для визначення оподатковуваного прибутку. В той же момент можливі наступні ситуації: платник не отримує оплату за реалізовану продукцію в тому кварталі, в якому було здійснене відвантаження. У цьому випадку він буде змушений сплатити податок за рахунок власних коштів. Ця подія приведе до відвернення оборотних коштів підприємства на сплату податку, що є безпроцентним кредитуванням держави.
Порядок визначення валових витрат не стимулює підприємства здійснювати оплату своїм комерційним контрагентам за отримані товари, а також призводить до заборгованості по оплаті праці. Внаслідок застосування методу «першої події» прибуток, що формується носить непередбачений характер. Такий прибуток є величиною, яку платник лише може отримати в майбутньому, тобто носить імовірнісний характер.
Вказані протиріччя у визначенні прибутку призводять до утворення постійних (які не змінюються протягом тривалого часу) і тимчасових різниць. Згідно п. 3 П(с)БО 17 «Податок на прибуток», тимчасова різниця – різниця між оцінкою активів або зобов’язань за даними фінансової звітності і податковою базою цього активу. Тимчасові різниці, у відмінності від постійних, не можуть формувати розбіжності протягом звітного періоду діяльності підприємства. Основне положення П(с)БО 17 полягає в тому, що у фінансовій звітності податок на прибуток розраховується за правилами бухгалтерського обліку. Згідно П(с)БО 17 «Податок на прибуток», обліковий прибуток (збиток) – сума прибутку (збитку) до оподаткування визначається в бухгалтерському обліку і відбивається в звіті про фінансові результати. Податковий прибуток (збиток) – сума прибутку (збитку), визначена згідно з податкового законодавства об’єктом оподаткування за звітний період. Ціль визнання облікового прибутку в якості прибутку до оподаткування при складанні фінансової звітності полягає в тому, щоб усунути вплив різниць у визначенні облікового і податкового прибутку на фінансовий результат діяльності підприємства.
Найбільш змістовну інформацію про прибуток підприємства можливо одержати з наступних документів:
Звіту про фінансові результати – дані про прибуток за результатами бухгалтерського обліку;
Декларації про прибуток підприємства – дані про прибуток.
Фінансовий результат згідно з бухгалтерським обліком складається з результату основної діяльності, результат фінансових операцій, результат іншої звичайної діяльності і надзвичайних подій. Відповідно до інструкції № 291 від 30.11.1999 р. «Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств» для обліку й узагальнення фінансових результатів підприємства від звичайної діяльності і надзвичайних подій призначений рахунок 79 «Фінансові результати».
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад