Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Буглаева О.Ю., ОСОБЛИВОСТІ ПОДАТКОВОГО КОНТРОЛЮ В СУЧАСНИХ..

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Секція №6


   

З нами з: 09.11.09
Повідомлень: 31

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 09, 2009 11:51 am    Тема повідомлення: Буглаева О.Ю., ОСОБЛИВОСТІ ПОДАТКОВОГО КОНТРОЛЮ В СУЧАСНИХ.. Відповісти цитуючи

ОСОБЛИВОСТІ ПОДАТКОВОГО КОНТРОЛЮ В СУЧАСНИХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ УКРАЇНИ

Буглаева О.Ю., старший науковий співробітник
відділу адміністрування податкових та митних платежів
Державна навчально-наукова установа
«Академія фінансового управління»
byglaeva@ukr.net


На сьогодні основним елементом державного фінансового контролю виступає податковий контроль. Протиріччя, що виникають в теоретичних і методологічних питаннях призводять до того, що окремі судження щодо цієї ланки державного управління залишаються необґрунтованим. Тому в сучасних соціально-економічних умовах виняткової актуальності набувають питання діяльності органів державної влади щодо реалізації контрольно-наглядової функції у сфері оподаткування.
Для чіткого розуміння податкового контролю потрібно визначити його зміст. У економічній науці є досить багато визначень «податковий контроль». Їхнє розмаїття зумовлене двома факторами: по-перше, платники податків зацікавлені в створені такого механізму податкового контролю, який би не ускладнював їх фінансово-господарської діяльності; по-друге, держава зацікавлена в забезпеченні повного та своєчасного надходження грошових коштів до публічних грошових фондів.
Найбільш поширеним у фінансовій літературі є визначення податковому контроль, що за змістом відповідає такому: «Податковий контроль – це окрема складова системи управління податкової системи, що забезпечує дотримання діючого податкового законодавства з метою забезпечення грошовими ресурсами бюджету і державних цільових фондів.»
Податковий контроль є одним з найбільш вагомих елементів податкової системи держави. Оскільки, податкова діяльність держави охоплює впровадження, вставлення та справляння податків, то контролюючі дії охоплюють всю систему оподаткування, а також здійснюються в розрізі окремих податків. В процесі податкової діяльності контроль пронизує всю економіку країни. Головною метою податкового контролю – є забезпечення режиму суворого додержання приписів норм податкового законодавства зобов'язаними суб'єктами податкових правовідносин.
Існуюча в Україні система податкового контролю характеризується нестачею нового методичного й технологічного інструментарію здійснення контрольних дій. Причиною цього є недостатньо приділена увага методологічних аспектів проблеми, а відповідно, – відсутність сучасного арсеналу прийомів і способів здійснення податкового контролю, що, в свою чергу, викликає невисоку ефективність функціонування системи податкового контролю. Хоч контрольні дії активно здійснюються на практиці, втім ефективність їхнього виконання ще не здобула оптимального рівня. Потребують удосконалювання як організація і методи контролю, так і законодавча база. Саме сьогодні як ніколи актуальним є опрацювання основних документів фінансової звітності господарюючих суб’єктів, які б були адаптовані до правил і норм світової економічної єдності і задовольняли б потреби контролюючих органів у більш достовірній економічній інформації.
Враховуючи ж, що нині більш ніж 80% доходів держави формується за рахунок податків та інших обов’язкових платежів, а конституційного обов’язку дотримуються не всі платники, неабиякої уваги набувають питання підвищенню ефективності організації контролю у сфері оподаткування в Україні. Ухилення від сплати податків сьогодні є одним з перших потоків незаконного збагачення, а постійне зростання кількості зареєстрованих підприємств, їх реорганізація не дає можливості податковим органам гідним чином виконувати дієвий контроль за результатами їх фінансово-господарської діяльності. Правопорушення, що вчинюються у сфері оподатковування, знаменуються високим рівнем кримінального професіоналізму, постійним удосконалюванням злочинцями механізму вчинення таких діянь, участю в кримінальних групах представників влади, у тому числі працівників правоохоронних органів.
Скрутне становище української економіки загальновідомо – фінансова криза в Україні відзначилась насамперед ослабленням зв'язків між частинами фінансової системи держави, затяжною незбалансованістю бюджетних доходів і видатків, зростанням державної заборгованості, неоптимальним рівнем податкових вилучень для формування бюджетів усіх рівнів. Тому, можна з впевненістю сказати, що проблема державного контролю як функції державного управління, його значення в житті суспільства є одним з основних нерозв’язаних питань. І саме зараз важливо зауважити, що контрольна функція податкової діяльності держави – це не лише контроль за сплатою податків. За допомогою цієї функції держава забезпечує контроль, по суті, за всією фінансово-господарською діяльністю суспільства. Тому покращання податкового контролю сприятимуть зменшенню державного втручання у підприємницьку діяльність та звуженню тіньового сектору економіки, виконання податковими органами своїх контрольних функцій у відповідності до вимог Конституції України, налагодженню партнерських взаємовідносин між податковими органами та платниками податків. Всі ці чинники позитивно вплинуть на динаміку економічного зростання в Україні та підвищать соціальну та політичну стабільність в державі.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад