Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Васильєва В.Г., ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ В БЮДЖЕТНИХ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Секція №6


   

З нами з: 09.11.09
Повідомлень: 31

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 09, 2009 11:52 am    Тема повідомлення: Васильєва В.Г., ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ В БЮДЖЕТНИХ ... Відповісти цитуючи

ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ

Васильєва В.Г., к.е.н., доцент
Академія митної служби України


Україна інтегрується у світовий економічний простір. Тому перехід національної системи бухгалтерського обліку у бюджетних установах та складання звітності на міжнародні стандарти є лише питанням часу. Багато країн відповідно до сучасних тенденцій розвитку світової економіки прийняли шлях розвитку бухгалтерського обліку, спрямованого на його уніфікацію та дотримання єдиних принципів ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. З метою приведення національної системи бухгалтерського обліку у відповідність із вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності реформу необхідно приводити за напрямками: 1) вдосконалювання нормативного правового регулювання; 2) формування нормативної бази; 3) методичне забезпечення; 4) кадрове забезпечення.
Реалізація політики держави в напрямку інтеграції країни в світове співтовариство вимагає адаптації економічної інформації до міжнародних вимог та стандартів, і перш за все облікової інформації. Однією з умов ефективної адаптації є приведення методики та методології вітчизняної системи бухгалтерського обліку у відповідність до встановлених норм та вимог за Міжнародними стандартами, незважаючи на те, що вони мають лише рекомендаційний характер. Перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності в державному секторі необхідний для підвищення прозорості державних і місцевих фінансів, якості та достовірності бюджетного обліку, забезпечення максимально повного відображення неохоплених на сьогоднішній час фінансових операцій, створення умов для аналізу рівня і динаміки бюджетної заборгованості, оцінки ефективності бюджетних послуг, які надаються. Уніфікація бухгалтерського обліку в бюджетних установах до міжнародних стандартів буде здійснюватися за наступними кроками:
І. Нормативно–правове регулювання. Етапами правової адаптації є приведення чинного законодавства України та створення механізму приведення проектів актів законодавства у вiдповiднiсть із міжнародними стандартами. Реформа бухгалтерського обліку неможлива без серйозних коректив у законодавстві, насамперед у податковому й цивільному, тобто реформування системи бухгалтерського обліку повинне здійснюватися в комплексі з відповідними змінами в суміжних галузях законодавства.
ІІ. Використання ефективних підходів до організації обліку. Перехід українського бухгалтерського обліку на міжнародні стандарти допоможе нашим та закордонним бухгалтерам, менеджерам краще розуміти одне одного. Ключовим елементом реформування бухгалтерського обліку й фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів є розробка нових й уточнення раніше затверджених положень по бухгалтерському обліку, впровадження їх у практику. При цьому ставиться завдання зростання ролі професійних організацій у розвитку методичного забезпечення організації бухгалтерського обліку.
ІІІ. Підвищення ефективності діяльності кадрів. Перехід національної системи бухгалтерського обліку на міжнародні стандарти містить у собі відповідні зміни в роботі по підготовці й підвищенні кваліфікації фахівців бухгалтерського обліку.
ІV. Формування нової методологічної концепції. Міжнародні стандарти стають дедалі більше досконалими та завершеними. Багато країн світу приймають Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку як закон для оновлення своєї системи обліку та наближення її до найкращої світової практики
Облік за міжнародними стандартами відрізняється від діючої системи обліку у бюджетних установах, але за допомогою стандартів можна внести деякі зміни до існуючої методики. Якщо взяти будь-який міжнародний стандарт та порівняти облік за ним з діючим обліком в бюджетних установах виникнуть досить багато відмінностей. Виявлені відмінності неповинні сприяти повним змінам вітчизняного обліку, а лише бути опорним моментом для можливості перегляду моментів обліку на шляху його адаптації. Головне завдання трансформації національної системи бухгалтерського обліку полягає у прискоренні процесу її приведення у відповідність з міжнародними стандартами бухгалтерського обліку, а саме: створення системи національних положень бухгалтерського обліку і звітності, яка забезпечить потрібною інформацію користувачів та забезпечення зв’язку реформування бухгалтерського обліку з основними тенденціями гармонізації стандартів на та станом економічно-правового середовища в Україні. Приведення національної системи бухгалтерського обліку у відповідність з міжнародними стандартами бухгалтерського обліку повинна здійснюватися заходами щодо реформування системи бухгалтерського обліку і запровадження МСБО в державному секторі. Міжнародні стандарти визнано багатьма країнами, що свідчить про їх значення та якість розробки. Тому немає причин відмовлятися від реформи бухгалтерського обліку і в Україні, що є прийнятним для багатьох країн світу. Необхідність стандартизації бухгалтерського обліку в бюджетних установах у світовому масштабі та гармонізації облікових систем визначається розвитком процесів економічної інтеграції країн, створенням вільних економічних зон, міжнародних об’єднань і спільних підприємств. Адаптація бухгалтерського обліку в бюджетних установах до Міжнародних стандартів є важливою передумовою для ефективного функціонування та визнання бухгалтерського обліку в бюджетних установах України на міжнародному рівні.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад