Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Гладка Л.І. ЛІЗИНГ ЯК ЗАСІБ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В ЕКО...

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: середа березня 25, 2015 11:32 am    Тема повідомлення: Гладка Л.І. ЛІЗИНГ ЯК ЗАСІБ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В ЕКО... Відповісти цитуючи

ЛІЗИНГ ЯК ЗАСІБ ПОДОЛАННЯ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Гладка Л.І., викладач
Дніпропетровська державна фінансова академія


Сьогодні економіка Україні знаходиться у досить скрутному становищі. Політичний конфлікт, що існує у Східних регіонах країни негативно впливає на економічний та соціальний розвиток, погіршуючи умови для життя та праці як для фізичних так і для юридичних осіб. Саме тому актуальним є питання знаходження шляхів подолання економічної кризи та забезпечення соціально-економічного розвитку в Україні. Вагомим чинником забезпечення цього розвитку є інвестиційний механізм лізингу, тобто інвестиції у вітчизняні підприємства, які зможуть оновити їх техніко-технологічну базу, забезпечити конкурентоспроможність продукції, сприяти розвитку малого та середнього бізнесу, зменшенню безробіття, шляхом створення нових робочих місць, а також підвищать рівень життя населення країни.
В Україні перспективним видом бізнесу із значним потенціалом розвитку та ємністю ринку є лізингова діяльність. Країна потребує нових технологій та сучасних засобів, тому важливе значення набуває пошук шляхів кращого використання потенціалу ринку лізингових послуг в Україні як ефективного інвестиційного інструмента та підвищення конкурентоспроможності економіки країни[6].
В Україні більшість підприємств використовує для виробництва застаріле та фізично зношене обладнання, що спричиняє низьку продуктивність праці, великі втрати на обслуговування та ремонт техніки, недостатню конкурентоспроможність вітчизняної продукції та незадовільні умови для безпечної праці працівників на виробництві. Це призводить до значних додаткових витрат та знижує ефективність діяльності як кожного підприємства окремо так і економіки в цілому. Зношеність засобів виробництва в промисловості України у 2014 році досягає близько 70%, а в аграрних підприємствах навіть близько 80% у той час як ступінь зношення основних виробничих фондів у розвинених країнах Європейського Союзу не перевищує 25%. При здійсненні інвестицій у цьому напрямку потрібні раціональні управлінські рішення та методи. Результатом цього рішення по здійсненню інвестицій у технічне переозброєння виробництва може виступати інвестиційна програма, яка призначена для швидкого та оперативного управління процесом підвищення техніко-економічного рівня підприємства. Формування інвестиційної програми щодо переозброєння виробництва має базуватися на аналізі та оцінці інвестиційних проектів, та здійснюватися на основі таких принципів[1]:
- забезпечення реалізації інвестиційної стратегії;
- забезпечення інвестиційної програми необхідними інвестиційними ресурсами;
- забезпечення керованості інвестиційною програмою;
- перспективності інвестиційного проекту;
- обґрунтування рішень щодо включення інвестиційної альтернативи до складу програми;
- антикризове управління.
У свою чергу лізинг являє собою форму промислового інвестування, яка дає змогу надавати більше гарантій інвесторам у порівнянні із звичайним кредитуванням. Він вважається ефективним інвестиційним механізмом та вагомою складовою національної економіки й інвестиційної політики. Лізинг може вирішити проблему оновлення морально та технічно застарілого устаткування й обладнання підприємства у періоди нестабільної економічної ситуації та низької платоспроможності та дозволяє орендареві при дефіциті власних коштів виконувати й надалі свої виробничі завдання не закуповуючи дорогої техніки, апаратів та приладів, а тимчасово використовуючи їх.
Повноцінний розвиток лізингових відносин залежить від визначення їх привабливості для усіх учасників лізингових процесів, а передусім для держави (рис. 1) [2].

Рисунок 1 – Переваги держави від проведення лізингу
Чинниками, що стримують розвиток лізингу в Україні є [3]:
- недостатня кількість платоспроможних лізингоодержувачів;
- значні ризики несвоєчасної плати за користування майном;
- короткостроковий характер банківських кредитів;
- високі ставки за кредитні ресурси комерційних банків.
Зараз, аби забезпечити подальші перспективи для розвитку лізингових відносин в Україні треба активізувати державне регулювання і підтримку лізингу. Пріоритетним завданням є створення такої системи, яка б здатна була забезпечити ефективність та гнучкість виробництва до різноманітних потреб постачальників та споживачів.
Лізинг, будучи досить доступним джерелом довгострокового кредитування є досить перспективним засобом подолання кризових явищ в економіці України. Стале підвищення активності ринку лізингу можна припускати за рахунок аграрного сектору економіки, найбільш потужного в Україні. Основною тенденцією лізингу в Україні має стати закріплення позицій за лідерами ринку і розширення їх сфер впливу. В Україні понад 200 лізингових компаній, але з них активно працюють на ринку не більше10% [7]. Важливим фактором, що сприятиме розвитку ринку лізингу в Україні є створення сучасного мобільного законодавства, яке буде всіляко сприяти та стимулювати ділову активність учасників лізингових відносин та підтримка органами державного управління інтересів учасників лізингових відносин із метою створення умов для більшого розповсюдження і застосування лізингу на підприємствах. Це потребує розробки концепції заходів для збільшення іноземного інвестування у програми лізингу, можливості надання довгострокових кредитів банками, забезпечення відкритості ринку лізингу для збільшення обізнаності фізичних і юридичних осіб у цій сфері, що також сприяло б збільшенню кваліфікованих працівників з питань лізингу та створення умов для добросовісної конкуренції на ринку лізингу.

Література:
1. Кареба М.І. Сутність і напрями технічного переозброєння аграрних підприємств на інноваційній основі / М.І. Кареба, С.В. Тараненко // Вісник ХНАУ. Серія:Економічні науки. – 2013, №7. – С.93-98. 2. Борисюк О.В. Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку економіки України: автореф. дис. канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк; Терноп. нац. екон. ун-т. – 2010. – 20 с. 3. Марценюк-Розарьонова О.В. Проблеми лізингових відносин на сучасному етапі та шляхи їх подолання / О.В. Марценюк-Розарьонова, С.В. Зарубенко // Збірник наукових праць ВНАУ. Серія: Економічні науки. – 2012. Випуск 2(64), т.1. –С. 77-82 4. Майдуда Г.С. Лізинг як джерело відтворення основних засобів підприємства / Г.С. Майдуда // Вісник Житомирського національного агроекологічного університету. – 2011, №2(29), т.2. – С. 416-426. 5. Валькович І.І. Розвиток Лізингових відносин в Україні [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.sworld.com.ua/index.php/ru/economy-112/mechanism-of-regulation-of-the-economy-112/12491-112-208 6. Брегеда О.А. Розвиток ринку лізингу в Україні та його роль в інвестиційному забезпеченні економіки / О.А. Брегеда // Міжнародна економічна політика. – 2012. Спецвипуск. У 2ч. Ч.2 – вид. ДВНЗ КНЕУ – С. 51-56.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад