Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: четвер березня 26, 2015 10:58 am Тема повідомлення: Дейкало Л.Є. УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ ПОТОКАМИ ДЕРЖАВНОГО ...
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ ПОТОКАМИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ КАЗНАЧЕЙСТВА
ДейкалоЛ.,ст.викладач
Дніпропетровська державна фінансова академія
Бюджетза матеріальним змістом становить централізований грошовий фонд держави, який перебуває у постійному русі: щоденно до нього зараховують надходження і здійснюють витрати. У зв’язку з цим необхідна чітка, налагоджена система управління бюджетним процесом, для забезпечення своєчасного й повного надходження коштів за доходами і раціонального та ефективного їх використання.
Виконання бюджету – одна зі стадій бюджетного процесу, яка полягає в отриманні запланованих доходів і здійснення передбачених видатків.
Система управління фінансовими потоками бюджету зорієнтована насамперед на державний бюджет, який виступає чи не найголовнішим об’єктом та інструментом державного регулювання й управління. Забезпечити ефективне формування й використання фінансових ресурсівдержави може лише система управління державним бюджетом, яка має спрямовувати на досягнення таких цілей, як зростання обсягів надходження фінансових ресурсів до державного бюджету; збільшення його дохідної частини; уникнення дефіциту фінансових ресурсів; забезпечення задоволення потреб населення; досягнення соціально-економічного розвитку держави.
В Україні згідно зі статтею 43 Бюджетного кодексу України при виконанні державного та місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів [1].
Державна Казначейська служба України (Казначейство України) забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.
Основні завдання та функції Казначейства України визначені Положенням про Державну казначейську службу України, затвердженим указом Президента України № 460 від 13.04.2011р.[2].
Найголовніша характеристика казначейської системи обслуговування бюджетних коштів та управління фінансовими потоками полягає в тому, що Казначейство України концентрує в єдиній системі два потоки грошових коштів, які виникають у процесі виконання бюджету, – дохідний і витратний – на єдиному казначейському рахунку.
Системa виконання бюджету не може бути успішною, якщо вонa не мaє дієвої системи контpолю. Казначейське обслуговування коштів державного бюджету здійснюється органами Казначейства на стадіях виконання бюджету за доходами та видатками, проводиться на системній основі контроль за їх використанням, змінюються та постійно удосконалюються його форми, методи тазабезпечується ефективне упpaвління його фінансовими потоками, щоспpияє досягненню визнaчених цілей.
Управління фінансовими потоками Державного бюджету України здійснюється органами Казначейства України на стадіях виконання бюджету за доходами та видатками, визначених Бюджетним кодексом України, а саме в процесі:обліку усіх надходжень Державного бюджету України;встановлення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на основі та в межах затвердженого розпису бюджету;затвердження кошторисів, паспортів бюджетних програм , а також порядків використання бюджетних коштів; взятірозпорядниками бюджетних та фінансових зобов'язань; отримання товарів, робіт і послуг;здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань; повернення кредитів до бюджету (щодо кредитування бюджету).
Управління фінансовими потоками державного бюджету здійснюється органами Казначейства України в межах функцій і повноважень визначених Положенням, а також Бюджетним кодексом України та нормативно – законодавчими документами.
Казначейське обслуговування державного бюджету за доходами та видатками унеможливлює викривлення звітності, дає можливість на будь-який проміжок часу отримувати органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування повну і достовірну інформацію для прийняття своєчасного і правильного управлінського рішення.
Питання прозорості бюджетного процесу, ефективності використання наявних фінансових ресурсів та цільового спрямування коштів державного бюджету, набувають особливої актуальності в умовах запровадження нових норм бюджетного законодавства, які сприяють більш ефективномууправлінні фінансовими потоками державного бюджету.
Література:
1. Бюджетний кодекс України вiд 08.07.2010 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: //zakon.rada.gov.ua.
2. Про Державнуказначейську службу України [Електронний ресурс]: Указ Президента Українивід 13.04.2011 №460/2011. - Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі