Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Рибальченко Л.В., Монастирська Л.Я.

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: п'ятниця березня 27, 2015 2:55 pm    Тема повідомлення: Рибальченко Л.В., Монастирська Л.Я. Відповісти цитуючи

РЕЙТИНГОВА ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ

Монастирська Л.Я., магістр
Рибальченко Л.В., к.е.н., доцент
Вища школа права та адміністрації м. Жешув, Польща
e-mail: monastyrna@mail.ru


На сучасному етапі розвитку економіки України першочерговим завданням є забезпечення належних темпів економічного зростання, адже саме воно є неодмінною умовою забезпечення національної безпеки України. Тільки на основі прискореного економічного зростання, що є відображенням істотного збільшення економічного потенціалу країни, Україна зможе посісти гідне місце серед економічно розвинених держав світу.
Реалії сьогодення засвідчують, що однією з найактуальніших проблем є наявність значних диспропорцій у соціально-економічному розвитку регіонів, які проявляються, в першу чергу, у нерівності між темпами економічного зростання в них і призводять до стримування економічного зростання в державі в цілому. З огляду на це, забезпечення прискореного економічного зростання є неможливим без подолання міжрегіональних відмінностей у розвитку окремих територій. Враховуючи вищезазначене, очевидно, що економічне зростання країни залежить значною мірою від забезпечення належних темпів зростання в її регіонах.
Запорукою економічного зростання як на макроекономічному, так і на регіональному рівні виступає активізація інноваційних процесів. Феномен інноваційних процесів як засобу економічного зростання в регіонах полягає у їх позитивному впливі на модернізацію економіки, підвищення конкурентоспроможності на основі інтенсивного технічного та технологічного оновлення виробництва. В свою чергу, в інноваційній сфері є ряд проблем, що стримують позитивний вплив інноваційних процесів на економічне зростання в регіонах. Це і незбалансованість протікання інвестиційних та інноваційних процесів всередині регіонів та на міжрегіональному рівні, недостатність обсягів фінансування інвестиційно-інноваційної діяльності, низька ефективність інвестицій, диспропорції регіонів за рівнем інвестиційної привабливості та інноваційної активності тощо.
Необхідність розв’язання зазначених проблем регіонального розвитку та наявність нагальної потреби в системному дослідженні регулювання інноваційних процесів регіонів обумовили актуальність вибраної теми дослідження.
Досліджено, що найбільша частка наукових працівників в структурі економічно-активного населення у 2013 р. належить м.Києву (100 балів), Харківській (44,74 бали) та Запорізькій областям (27,2 бали), які є лідерами. Найнижчий рейтинг мають Волинська (1,93 бали), Тернопільська (1,64 бали), Житомирська (1,31 бали), Рівненська (0,94 бали) та Хмельницька (0 балів) області.
За обсягами наукових та науково-технічних робіт найвищий рейтинг має м. Київ (100 балів) та Харківська (42,32 бали) область. Найнижчий рейтинг має Тернопільська (0,24 бали), Рівненська (0,13 бали) та Хмельницька область (0 балів).
Що стосується частки промислових підприємств, які займалися інноваційною діяльністю у 2013 р., то вона була найвищою в м. Києві (100 балів), Харківській (77,42 бали), Івано-Франківській (68,82 бали), Сумській (67,74 бали) та Херсонській (66,67 балів) областях. Найнижчі значення рейтингу за даним показником мають Запорізька (0 балів) та Київська (12,9 бали) області.
Найвищим рейтингом по інноваційній складовій є м. Київ (79,59 бали). В п’ятірку лідерів входять також Луганська (42,08 бали), Харківська (41,21 бали), Дніпропетровська (40,16 бали), Полтавська та Сумська області (39,22 та 32,18 бали відповідно). Найнижчим рейтингом відрізняються м. Севастополь (12,42 бали), Хмельницька (12,65 бали), Київська (10,17 бали), Житомирська (10,12 бали), Рівненська (6,47 бали) та АР Крим (9,82 бали).
Що стосується рейтингу регіонів по економічному росту, то найвищим він є в м. Києві (74,82 бали), Донецькій (62,08 бали) та Дніпропетровській областях (50,45 бали). Найнижчим показником характеризуються Сумська (4,7 бали), Чернівецька (4,01 бали) та Тернопільська (1,52 бали) області.
Таким чином, виявлено взаємозв’язок між рівнем інноваційної діяльності та економічним ростом регіонів України. Визначено, що в регіонах України недостатньо уваги приділяється інноваційній діяльності за напрямами здійснення наукових та науково-технічних робіт, обсягом реалізованої інноваційної промислової продукції, регулювання якої дасть змогу забезпечити економічне зростання не лише в регіоні, а й сприятиме зростанню економіки на державному рівні.

Література:
1. Артеменко В. Б. Індикатори стійкого соціально-економічного розвитку регіонів /В. Б. Артеменко // Регіональна економіка. – 2006. – № 2. – С. 90–97.
2. Держава та економічне зростання (концепція державного регулювання відтворювальних процесів в економіці України) / За ред. Кваснюка Б.Є. – К.: Ін-т економ. Прогнозув., 2011. – 88с.
3. Статистичні збірники «Регіони України» за 2013 рр. // Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад