Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Баранник Л.Б. ЧИННИКИ САМОЗАХИСТУ УКРАЇНСЬКИХ ...

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 25, 2013 1:31 pm    Тема повідомлення: Баранник Л.Б. ЧИННИКИ САМОЗАХИСТУ УКРАЇНСЬКИХ ... Відповісти цитуючи

ЧИННИКИ САМОЗАХИСТУ УКРАЇНСЬКИХ ДОМОГОСПОДАРСТВ КРІЗЬ ПРИЗМУ ФІНАНСОВОЇ ОЦІНКИ

Баранник Л.Б., к.е.н., доцент
Дніпропетровська державна фінансова
академія
Barannik_LB@mail.ru

В умовах ринкової економіки можливості держави стосовно соціального захисту населення зменшуються, тому особливо важливого значення набуває питання про сприяння розвитку самозахисту людини (сім’ї, домогосподарства). Невипадково упродовж останніх років увага дослідників до домашніх господарств як самостійної економічної одиниці значно зросла. Під самозахистом ми розуміємо всі можливі засоби, насамперед фінансові, які дозволяють людині (сім’ї) повноцінно жити й працювати. Показником самозахисту є ступінь незалежності від держави, роботодавця, сторонніх, отже, фінансова самостійність. Механізм самозахисту домогосподарства в ринковій економіці складається з групи чинників, які умовно можна поділити на гуманітарні та матеріальні (табл. 1).
Таблиця 1. Складові механізму самозахисту домогосподарств
Гуманітарні складові Матеріальні складові
Політична ситуація (антинародний режим, демократичний устрій) Доходи з різних джерел
Ціни на товари першої необхідності
Соціальні гарантії держави, в тому числі гарантії на отримання освіти, на оплачувану роботу, медичне обслуговування Ступінь розвиненості ринкових відносин у цілому, можливість відкриття власної справи, розвиненість систем страхування
Освіта Податки
Стан медичного обслуговування Умови праці (тривалість робочого дня, безпека праці тощо)
Стан науково-технічного прогресу Соціальні нормативи
Досконалість законодавства Виплати з державної системи соціального захисту
Відкритість країни
Виховання в сім’ї Можливість заощадження
Морально-етичні цінності в суспільстві Можливість отримати кредит
Гуманітарні фактори на перший погляд не мають безпосереднього фінансового виміру, проте значно впливають на фінансові можливості людини, її захищеність.
Матеріальною основою самозахисту є доходи з різних джерел. Усі вони, поступаючи у вигляді фінансових ресурсів чи соціальних послуг (як, наприклад, безкоштовні медичні послуги або безкоштовна загальна середня освіта), формують бюджет домогосподарства. На можливості самозахисту впливають й ціни на товари та послуги (у тому числі тарифи на житлово-комунальні послуги), податки, умови праці (тривалість робочого дня, безпечні та санітарно-гігієнічні умови виробництва), ступінь розвиненості ринкових
відносин, виплати з державної системи СЗН, певні можливості збільшувати доходи (заощадження, отримання кредиту), соціальні нормативи та деякі інші.
Вирішальну роль у формуванні життєвого шляху будь-якої особи грає освіта. Від можливостей людини здобути освіту у подальшому залежить оплата праці її конкурентоспроможність на ринку праці, її матеріальний стан.
Українська держава гарантує своїм громадянам отримання загальної середньої освіти безкоштовно, вищої – на конкурсній основі, безкоштовно чи платно в залежності від результатів конкурсних випробувань. Для підготовки висококваліфікованих фахівців повинен бути відбір за здібностями. Це справедливо. Але в реальній дійсності ця проблема вирішується не завжди так. В Україні вищу освіту на платній основі отримують діти з заможних сімей, а для бідних, звісно, такого каналу не існує. Кількість місць для навчання за рахунок бюджету – так зване держзамовлення - щороку скорочується, а отже, зменшуються шанси для певної частини населення стати конкурентоспроможними фахівцями. В Міністерстві освіти та науки України державне замовлення з підготовки фахівців оцінюють на рівні 40% від кількості випускників школи, тобто близько 128 тис. чол. Якщо бракує грошей на отримання вищої освіти, радять удатися до кредитів. Зазвичай їх можна отримати за допомогою комерційних банків та цільової державної програми. Кредити на навчання у розвинених країнах – досить поширений засіб набуття освіти. Практика кредитування різноманітна. Наприклад, німецьки студенти, при обліку власних доходів і доходів батьків, можуть отримувати кредит на навчання, 1/2 якого треба потім повернути державі. Крім звичайної стипендії, в Німеччині існують й такі, що призначаються різними фондами (партій, урядів земель, церков, муніципалітетів, Фонду німецького народу). Стипендії зазвичай розраховані на певну категорію студентів, наприклад, на обдарованих дітей або з малозабезпечених сімей.
В Україні небагато банків, які надають кредити на навчання, а банківська позика – обтяжлива, і хоча останнім часом банки пропонують різні за терміном й умовами виплат схеми, але вони не викликають шаленого попиту. Кредит на навчання може отримати платоспроможний студент-заочник, тобто працюючий, котрий має постійне джерело доходу, або батьки студента, які мають постійний дохід і можуть виплачувати кредит. Банк кредитує до 3 років під 27% річних. Найчастіше кредити беруть на 4-5 курси навчання, оскільки здобуття магістерського ступеню практично у всіх вузах країни стало платним. Банк перераховує гроші безпосередньо у ВНЗ.
Державні банки не надають таких кредитів, хіба що цей кредит може звучати як «на поточні потреби» і то під заставу майна, але є цільові пільгові державні кредити на здобуття вищої освіти, про які мало хто знає. Вони передбачені Постановою Кабінету Міністрів № 916 від 16 червня 2003 р. «Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів на здобуття вищої освіти». Постанова є чинною. Одержати державні кредити можуть громадяни України до 28 років, які успішно склали вступні іспити або навчаються на будь-якому курсі ВНЗ (незалежно від форми власності вишу та форми навчання). Кредит надається лише один раз, при цьому ВНЗ має знаходитись на території України. Кошти із Держбюджету розподіляються по ВНЗ. Розмір кредиту вказує ВНЗ, виходячи із вартості навчання. Але справа в тому, що останні два роки держава лише дофінансовує навчання тих, кому вже пообіцяла кілька років тому. У західних країнах досить поширеною формою підготовки є навчання за рахунок підприємства чи фірми, де буде працювати майбутній фахівець. Задля цього укладається спеціальна угода між сторонами. На жаль, в українській практиці цього поки що немає. Отже, вітчизняна вища освіта ще не стала пріоритетною складовою національної економіки.
Поглянемо на фінансові можливості українських домогосподарств у медичному обслуговуванні. З метою дослідження доступності для населення послуг охорони здоров’я, ліків та медичних товарів, а також отримання інформації щодо самооцінки стану здоров’я та рівня захворюваності населення, Державна служба статистики України у жовтні 2011 р. провела опитування осіб, які входять до складу 10,7 тис. домогосподарств, що брали участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя. Підсумки дослідження, розповсюджені на всі домогосподарства України, свідчать, що 47% населення (у 2010 р. – 46%) оцінювало стан свого здоров’я як «добрий». Найвища частка таких осіб (77-70%) була серед дітей до 14 років (за оцінками батьків). Майже кожна друга особа серед дорослих уважала стан свого здоров’я «задовільним». За даними опитування, частка домогосподарств, у яких хто-небудь потребував медичної допомоги та ліків, порівняно з 2010 р. збільшилась на 0,2 в.п. і становила 98%. З них частка домогосподарств, які повідомили про випадки неможливості задовольнити такі потреби, склала 23%, що на 8 в.п. більше, ніж у 2010 р. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість респондентів указала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я. Серед найменш забезпечених домогосподарств першої децильної групи та серед домогосподарств, середньодушові загальні доходи яких нижче прожиткового мінімуму, відповідно 28% та 26% домогосподарств (у 2010 р. – по 17% кожної групи) при потребі не змогли отримати ліки, медичні товари та послуги. У 44% домогосподарств, у яких хто-небудь із членів при потребі не отримав медичну допомогу (десята частина усіх домогосподарств), хворі не мали можливості відвідати лікаря, у сільській місцевості таких домогосподарств було 51%. У 81% таких випадків опитувані пояснили це високою вартістю послуг, по 10% - відсутністю медичного спеціаліста. Відвідали платну медичну установу або лікаря з приватною практикою (крім стоматолога) лише 1,8% осіб, які зверталися за медичною допомогою. Отже, як це не здається іронічним, самозахист у даному випадку полягає у самолікуванні [1].

Література
1. Самооцінка населенням стану здоров’я та рівня доступності окремих видів медичної допомоги у 2011 році // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ukrstat.org./uk
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Сергейvek


   

З нами з: 25.08.15
Повідомлень: 4
Звідки: Украина

ПовідомленняНаписане: четвер вересня 24, 2015 2:46 pm    Тема повідомлення: Здравствуйте Відповісти цитуючи

Клиника,в которой я работаю почти-все покупает в Медмаркете.
www(точка)medmarket(точка)net(точка)ua

Фирма МедМаркет успешно работает на медицинском рынке Украины более 10 - ти лет.
За это время основными направлениями их деятельности стало комплексное оснащение государственных и частных медицинских учреждений лабораторным, кардиологическим, эндоскопическим, ультразвуковым, стоматологическим оборудованием, а также расходными материалами и лабораторными реактивами.
Сервисные инженеры обеспечивают обучение медицинского персонала и ввод в эксплуатацию медицинской техники. Также фирма предоставляет гарантийное и послегарантийное сервисное обслуживание и бесплатную доставку во все регионы Украины.

Контакты: (099) 01-67-992
(098) 32-71-698
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення MSN
Сергейvek


   

З нами з: 25.08.15
Повідомлень: 4
Звідки: Украина

ПовідомленняНаписане: п'ятниця вересня 25, 2015 9:25 am    Тема повідомлення: Здравствуйте Відповісти цитуючи

Клиника,в которой я работаю почти-все покупает в Медмаркете.
www(точка)medmarket(точка)net(точка)ua

Фирма МедМаркет успешно работает на медицинском рынке Украины более 10 - ти лет.
За это время основными направлениями их деятельности стало комплексное оснащение государственных и частных медицинских учреждений лабораторным, кардиологическим, эндоскопическим, ультразвуковым, стоматологическим оборудованием, а также расходными материалами и лабораторными реактивами.
Сервисные инженеры обеспечивают обучение медицинского персонала и ввод в эксплуатацию медицинской техники. Также фирма предоставляет гарантийное и послегарантийное сервисное обслуживание и бесплатную доставку во все регионы Украины.

Контакты: (099) 01-67-992
(098) 32-71-698
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення MSN
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад