Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: четвер березня 17, 2011 11:23 am Тема повідомлення: Хрущ Я.В., ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІКИ БЕЗРОБІТТЯ ПРОМИСЛОВО-РОЗ...
ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІКИ БЕЗРОБІТТЯ ПРОМИСЛОВО-РОЗВИНУТОГО РЕГІОНУ
Хрущ Я.В.
Дніпропетровська державна фінансова академія
Розвиток ринку праці Дніпропетровської області протягом останніх років характеризується новими тенденціями, які стосуються динаміки руху робочої сили, співвідношення попиту та пропозиції, безробіття.
Зазначені проблеми як і раніше залишаються у центрі уваги вітчизняних і зарубіжних вчених. Разом з тим залишаються малодослідженими питання збалансованості попиту і пропозиції, а також потребують аналізу сучасні зміни на ринку праці.
Метою є узагальнення результатів аналізу ринку праці в Дніпропетровській області, визначення основних тенденцій та окреслення напрямів розвитку регіональної політики зайнятості.
У 2009 році частка зайнятих області становила 7,61% від загальної кількості зайнятих в країні, а частка безробітних – 5,82%, що свідчить про більш сприятливу ситуацію на регіональному ринку праці порівняно з загальноукраїнським ринком праці.
За часткою зайнятого населення Дніпропетровська область посідає друге місце після Донецької області (9,81%). Отже ринок праці Дніпропетровської області є одним з найбільших регіональних ринків України. Кількість економічно активного населення складає 7,46% від економічно активного населення України. Аналіз структури зайнятості на регіональному ринку праці Дніпропетровської області показує, що найбільша частка працівників зайнята в промисловості – 30,63%, значна – в оптовій та роздрібній торгівлі (23,0%). Велика частка працівників належить до сільського господарства (7,7%). На четвертому місці у структурі зайнятості стоїть освіта (7,5%), а на п’ятому – транспорт і зв’язок.
Дослідження динаміки вивільнення працівників та попиту на них свідчить про зменшення потреби економіки області в робочій силі. У більшості сфер економічної діяльності збільшується чисельність працівників, які були звільнені. Зміни у співвідношенні попиту та пропозиції на ринку праці є визначальним фактором динаміки навантаження на одне вільне місце. Майже в усіх сферах економічної діяльності попит на робочу силу у порівнянні з 2008 роком зменшується. Так, наприклад, у промисловості попит на робочу силу у 2007 становив 57,4 тис. осіб, а у2009 році – 14,7 тис. осіб. Аналіз співвідношення попиту та пропозиції на робочу силу за професійними групами свідчить про погіршення кон’юнктури на регіональному ринку праці, однак це різною мірою стосується працівників різних професійних груп.
Проте однією з основних проблем залишається значний дисбаланс між попитом і пропозицією на робочу силу, який вимагає активного втручання держави та прийняття відповідних рішень.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі