Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Корнецький А.О., ПРОБЛЕМИ ТА ЗА‎‎ВДАННЯ

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: четвер березня 17, 2011 11:58 am    Тема повідомлення: Корнецький А.О., ПРОБЛЕМИ ТА ЗА‎‎ВДАННЯ Відповісти цитуючи

ПРОБЛЕМИ ТА ЗА‎‎ВДАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Корнецький А.О.
Дніпропетровська державна фінансова академія, Україна

Показники підприємництва у розвинених країнах світу виступають першими при оцінці рівня економіки та добробуту населення. Досвід України щодо ведення бізнесу як такого на сьогоднішній день є відносно незначним, але для досягнення поставленої мети – високих економічних показників, необхідним є принцип залучення закордонного досвіду та вивчення успішних економічних моделей. У процесі становлення системи підприємництва найбільшого впливу зазнаватимуть представники малого бізнесу. Малий бізнес є дуже гнучким і сприйнятливим щодо будь-яких змін у державі і саме на прикладі малого бізнесу доцільно проводити дослідження та робити висновки. Через всеохоплюючі світові процеси та внутрішньодержавні проблеми стан малого бізнесу в Україні можна охарактеризувати як незадовільний. Розв’язання проблем підприємництва в цілому та малого підприємництва як однієї з ланок економіки потребує серйозних змін і зрушень в політиці держави.
Світовою тенденцією до розвитку економіки сьогодення є незалежність бізнесу, його спрощення та вивільнення з жорсткої системи оподаткування. В розвинених країнах світу першочерговим завданням є надання умов для ефективного функціонування підприємств різних форм власності та видів діяльності. Це пояснюється прямим впливом результатів діяльності підприємств на політичні та економічні процеси держави. Крім того діяльність представників бізнесу прямо впливає на добробут населення. В конкурентній боротьбі товари, роботи та послуги надаються значно ефективніше та дешевше, ніж в результаті монополізації. В Україні, нажаль, ця тенденція не знаходить свого відображення.
Важливим фактором розвитку підприємництва у світі є глобалізація. Причини і наслідки глобалізації у світовій економіці дозволяють виділити дослідження процесів інтеграції і диференціації рівнів соціально-економічного розвитку окремих держав і регіонів в системі світового господарства. Як правило, підприємства розвинених країн функціонують на міжнародному ринку та сприяють глобалізаційним процесам. Розвиток підприємництва у Сполучених Штатах, Японії та країнах Європейського Союзу пояснюється не тільки загальним високим рівнем економіки , але й значною увагою до функціонування підприємств збоку урядів зазначених держав.
Первинною ланкою підприємництва виступає мале підприємництво. Це пояснюється його динамікою розвитку, створенням конкурентного середовища та прямим впливом на економічні показники країни в цілому або її регіонів. В умовах ринкової економіки мале підприємництво виконує значну кількість важливих функцій держави: створює частку товарів та послуг в економіці, забезпечує розвиток торгівлі та сфери послуг, сприяє науково-технічному прогресу, задовольняє суспільні потреби. Малий бізнес є необхідним елементом ринкової економіки, одним з його первинних елементів. Він створює необхідне конкурентне середовище, тим самим надаючи змогу суспільству розвиватися.
В Україні на сьогодні мале підприємство ототожнюється з ринковою або посередницькою діяльністю. Більшість малих підприємств займається перепродажем товарів, що негативно відображається на показниках ефективності підприємництва та добробуту населення. Однією з причин не достатньої розвиненості малого бізнесу в Україні є заниження його значення збоку держави. У розвинених країнах малому підприємництву приділяється першочергова увага з боку урядових органів, приватних структур, громадських організацій. Для них встановлено сприятливі законодавчі умови, відповідне інституціональне середовище. Як показує досвід розвинених країн, малий бізнес там успішно розвивається тоді, коли він проводиться під патронатом держави: використовуються бюджетні кошти, політичні важелі, спроможні залучати кошти суб'єктів господарювання в малий бізнес.
Крім такого важливого чинника як неефективне державне регулювання підприємництва, доречно зазначити недостатній рівень економічних знань щодо організації бізнесу серед населення України. Важливим аспектом для досягнення підприємствами високих показників діяльності є чітке розуміння стратегії. Стратегія формує напрями роботи та підпорядковує функціонування підприємства до досягнення чітких цілей. Розуміння стратегії є запорукою успіху бізнесу будь-якого виду та розміру, саме на основі стратегії повинна формуватись організаційна структура. В практичному розумінні це означає, що організаційна структура повинна бути такою, яка б забезпечувала реалізацію обраної стратегії. Щодо стратегічного розвитку малих підприємств в економіці України важливо зауважити необхідність побудови принципово нових та актуальних механізмів створення теоретичних та практичних засобів підвищення фінансово-економічної ефективності малого підприємництва. Фінансові та економічні показники будь-якого підприємства залежать від значної кількості різноманітних чинників таких як: рівень організації та управління підприємством, ефективне ведення фінансових розрахунків, вчасне та правильне складання бухгалтерської звітності, сукупність зовнішніх чинників (законодавча база, світові тенденції) та ін.. Крім того, існують фактори, які не мають відношення до економіки. Серед них здатність до прийняття ризику, підприємницькі здібності та підприємницька вдача.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад