Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Федюк В.Ю., Асафатова О.Ю., ОСОБЛИВОСТІ ТА СУТНІСТЬ ЦІЛЕЙ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: четвер березня 17, 2011 12:30 pm    Тема повідомлення: Федюк В.Ю., Асафатова О.Ю., ОСОБЛИВОСТІ ТА СУТНІСТЬ ЦІЛЕЙ... Відповісти цитуючи

ОСОБЛИВОСТІ ТА СУТНІСТЬ ЦІЛЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Федюк В.Ю. к.філос.н.,
Асафатова О.Ю., провідний фахівець ЦПО

Питанням цілей – стратегічним, головним, допоміжним тощо, - творці Європейського Союзу завжди надавали особливої ваги. Адже головна роль цілей ЄС полягає у забезпеченні ефективної реалізації всієї євроінтеграційної політики, зокрема у забезпеченні процвітання, солідарності та безпеки всіх європейців Тому їх аналіз є важливою передумовою розуміння складних і тривалих євроінтеграційних процесів, а розкриття особливостей даних цілей допоможе усвідомити переваги державної стратегії європейського вибору України.
Дослідження цілей Європейського Союзу виступає важливим як для розуміння суті європейського управління, так і виявлення особливостей його функціонування.
26 січня 2005 р. Голова Європейської Комісії звертаючись до Європейського парламенту, представив своє бачення стратегічних завдань Європейського Союзу на період до 2010 р. У даному зверненні мова йде про те, що основне завдання цілей ЄС – забезпечувати процвітання, солідарність та безпеку всіх європейців, а також спільної програми дій інституційного трикутника ЄС «Парламент – Рада – Комісія» (двигуна європейського управління). Цілі ЄС, як відомо, закріплені у засновницьких договорах ЄС. В чому ж полягає суть цілей ЄС? На нашу думку, до основних цільових настанов, закріплених у преамбулі Договору про ЄС, в загальному вигляді належать: подолання ліній поділів на європейському континенті, сповідування демократії, прав людини та принципів правової держави; захист фундаментальних соціальних прав;
зміцнення солідарності між народами; утвердження демократії та підвищення дієвості в роботі органів влади; посилення процесів конвергенції (від лат. – зближення) національних економік країн-членів ЄС, створення стабільної єдиної грошової одиниці; побудова спільного внутрішнього ринку; посилення згуртованості та охорона довкілля; сприяння економічному й соціальному прогресу з урахуванням тенденцій розвитку на далеку перспективу; запровадження спільного громадянства ЄС для мешканців країн-членів; здійснення спільної зовнішньої та безпекової політики; розробка спільної оборонної політики; забезпечення свободи пересування для громадян із гарантіями безпеки, створення простору в якому панують свобода, безпека та право.
Щоб зрозуміти їх суть, варто уточнити, що стратегічні цілі «розгортаються» в оперативні, які фіксують великі блоки дій, спрямованих на досягнення перших, а оперативні – у тактичні, що визначають повсякденні та конкретні дії, спрямовані на досягнення перших і других.

Стратегічні цілі Спільноти забезпечують:
1) гармонійний, збалансований і стабільний розвиток економіки в рамках Спільноти;
2) високий рівень зайнятості; високий рівень соціальної захищеності;
3) рівноправність чоловіка та жінки;
4) постійне економічне зростання, що не веде до інфляції;
5) високий рівень конкурентоспроможності та конвергенція економічного потенціалу;
6) високий рівень охорони навколишнього середовища і якісне поліпшення екологічних параметрів довкілля;
7) збільшення тривалості та покращення якості життя;
8) сприяння економічній і соціальній згуртованості між країнами-членами ЄС.
До оперативних цілей можна зарахувати такі, згідно з якими Союз:
1) надає своїм громадянам простір свободи, безпеки й правосуддя без внутрішніх кордонів та єдиний ринок із вільною й неспотвореною конкуренцією (частина 2 ст. 1-3 Договору про КЄ);
2) працює заради стабільного розвитку Європи, на грунті збалансованого економічного зростання, конкурентоспроможної соціальної ринкової економіки;
3) сприяє науковому та технічному прогресові (пункт 1 частини 3 ст.1-3 Договору про КЄ);
4) у відносинах з іншим світом Союз підтримує та поширює свої цінності та інтереси;
5) підтримує мир, безпеку та стабільний розвиток планети, солідарність та взаємне шанування народів, вільну справедливу торгівлю, викорінення злиденності та захист прав людини, зокрема прав дитини, а також суворе дотримання й розвиток міжнародного права, зокрема шанування принципів Статуту ООН (частина 4 ст. 1-3 Договору про КЄ).
Тактичні цілі Європейського Союзу забезпечують:
1) соціальну справедливість та захист, рівноправність жінок та чоловіків, солідарність поколінь та захист прав дитини;
2) економічне, соціальне й територіальне зближення держав-учасниць;
3) шанування культурного та мовного розмаїття, забезпечує захист та подальше збагачення культурної спадщини Європи.
Отже, зважаючи на ті завдання та цілі, які реалізують у своїй політиці інституції Європейського Союзу, можемо стверджувати, що саме результативність шляхів реалізації даних цілей є основою ефективного функціонування усіх інституції наднаціонального рівня ЄС. Це в свою чергу забезпечує високий рівень розвитку усіх сфер життєдіяльності європейців. Для України, як держави-претендента на вступ до ЄС, надзвичайно важливим є вивчення досвіду європейського управління та наближення й адаптація державної служби до європейських стандартів і вимог.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад