Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Чечельницька Г.В., ПСИХОІСТОРІЯ ЯК НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМІВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: четвер березня 22, 2012 2:06 pm    Тема повідомлення: Чечельницька Г.В., ПСИХОІСТОРІЯ ЯК НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА Відповісти цитуючи

ПСИХОІСТОРІЯ ЯК НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА

Чечельницька Г.В., к.і.н., доцент
Дніпропетровської державної фінансової академії


Акцентуючи увагу на психоісторії як науковій дисципліні, слід зауважити, що закономірним є активне її впровадження в учбовий процес не лише у вигляді елементів, запропонованих викладачем, а й у вигляді навчальної дисципліни. Модернізація системи освіти повинна відображати зміни у науковій парадигмі, яка акцентує увагу на внутрішньому світі людини.
Ми можемо констатувати той факт, що в системі освіти країн найближчого зарубіжжя така мета реалізується певною мірою. Прикладом може слугувати навчальна програма спецкурсу «Психоісторія» Уральського університету Російської Федерації, яку присвячено розгляду моделей психодінамічної психології до інтерпретації та прогнозуванню групової поведінки[1]. Курс знайомить студентів з класичними теоріями групової динаміки, актуальними сьогодні, і психоісторія репрезентується як більш вузька частина дослідження та інтерпретації історичного процесу. Основу курсу складають такі дисципліни як «Психологія особистості», «Психологія розвитку та вікова психологія», «Соціальна психологія», «Клінічна психологія», «Основи психотерапії», спецкурс «Психодинамичні теорії особистості». Структура спецкурсу складається з таких тем:
1. .Міждисциплінарне дослідження історичних мотивацій. Інтерпретативність підходу. Матеріали, методи та цілі дослідження. Історія розвитку. З.Фрейд та ранні моделі історичних процесів. Модель впливу одиничної події. Модель впливу психопатології особистості на історичний процес.
2. Е.Еріксон та модель величної постаті в історії. Р.Дж.Лифтон. Концепція «Символічного безсмертя».
3. Сучасні тенденції психоісторичних досліджень.
2. Радикальная психоистория Ллойда Демоза.
1. Психогенна теорія історії.
2. Психогенез як джерело історичних змін.
3. Поняття психокласів та масових фантазій.
4. Історичні масові фантазії.
5. Техника аналізу фантазий Л. Демоза, її модифікації та застосування.
6. Психоісторичні дослідження війни.
Курс, на думку укладачів, може також доповнювати «Етнопсихологію» и «Політичну психологію», що, на наш погляд, є цілком слушним, бо дозволяє психоісторію інтегрувати до процесу формування широкого кола фахівців, не лише істориків та психологів, а й інших соціальних робітників, які повинні розуміти ті процеси та тенденції, які відбуваються в суспільстві, володіти їх якісним аналізом.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМІВ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад