Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: п'ятниця березня 23, 2012 8:40 am Тема повідомлення: Михальчук А.В. АНАЛІЗ ПРОБЛЕМ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМНО-...
АНАЛІЗ ПРОБЛЕМ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМНО-ЦІЛЬОВОГО МЕТОДУ В БЮДЖЕТНОМУ ПРОЦЕСІ ТА ПЛАНУВАННІ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ В УКРАЇНІ
Михальчук А.В.
Дніпропетровська державна фінансова академія
У сучасних умовах соціально-економічного розвитку держави та розвитку бюджетної системи України є проблема наповнення та розподілу дохідної частини місцевих бюджетів, тому що недостатність власних коштів місцевих бюджетів призводить до уповільнення економічного розвитку регіонів.
Перебудова механізму управління економікою регіонів і формування ринкових відносин на сьогодні потребує вивчення існуючої системи процесу формування, розподілу і використання коштів місцевих бюджетів та визначення її переваг та недоліків; виявлення особливостей місцевих бюджетів в умовах децентралізації бюджетної системи України; дослідження можливості впровадження програмно-цільового методу в бюджетному процесі та плануванні місцевих бюджетів в Україні.
Питання формування й розподілу бюджетів різних рівнів знайшли широке відображення у працях вітчизняних та зарубіжних вчених: Д. Рікардо, Й. Шумпетера, Р. Харрода, Е. Хансена, М. Фрідмана, Ф. Хайєка, A. Лаффера, В. Танзі, П. Самуельсона, А. Ілларіонова, В. Лебедева А.Є.Буряченко, .Д. Базидевич, Л.А. Дробозіна, М.І. Ткачук, О.П. Кириленко, О.Д. Василик, К.В. Павлюк, С. Юрій, Ц. Огонь та ін.
Програмно-цільовий метод формування бюджету докорінно відрізняється від традиційного постатейного методу, він ґрунтується на раціональному управлінні, тобто його кінцевим сенсом є не збереження мережі бюджетних установ та їх організаційної структури, він покликаний спрямовувати завжди обмежений бюджетний ресурс виключно на вирішення соціальних проблем територіальної громади.
Ключовою проблемою в бюджетному процесі при плануванні місцевих бюджетів на основі функціональної та економічної класифікації витрат є відсутність адекватного зворотного зв’язку:
- особи, що приймають рішення не мають достатньої інформації щодо задоволення потреб мешканців територіальної громади;
- відсутність конкурентної основи при наданні послуг;
- під час кризи відбувається пропорційне скорочення фінансування установ та організацій, не зважаючи на ефективність їх діяльності.
З огляду на вищезазначене важливе значення має запровадження програмно-цільового методу формування місцевих бюджетів.
Отже, головною перевагою програмно-цільового методу формування місцевих бюджетів можна вважати орієнтованість на результат, через те що метою програмно-цільового методу є досягнення конкретного, довгострокового результату, який максимально відповідає потребам суспільства та має можливість здійснювати функції фінансового контролю та моніторингу, що базуються на результатах програми.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі