Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Горюк С.І. ІНВЕСТИЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УМОВАХ..

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
НДВ Секція 2


   

З нами з: 16.02.09
Повідомлень: 131

ПовідомленняНаписане: четвер лютого 19, 2009 12:23 pm    Тема повідомлення: Горюк С.І. ІНВЕСТИЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УМОВАХ.. Відповісти цитуючи

ІНВЕСТИЦІЇ ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКУ
Горюк С.І.
Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
blossomly@mail.ru


Важливою умовою забезпечення динамічного розвитку національної економіки є активізація інвестиційної діяльності та формування сприятливого інвестиційного клімату. Це зумовлене тим, що в світовій практиці процеси економічного зростання визначаються саме розмірами і структурою інвестицій, темпами їх освоєння. Крім того, фізична та моральна застарілість основних засобів в усіх без винятку галузях національної економіки ставить Україну перед об’єктивною необхідністю активізації інвестиційної діяльності шляхом утвердження інвестиційної моделі розвитку економіки. Отже, ця проблема є актуальною оскільки інвестиції – фундамент економічного зростання будь-якої країни.
Отже, головною проблемою цього дослідження є незначний рівень інвестування в Україні, що є важливою умовою забезпечення динамічного розвитку національної економіки.
Україна має репутацію країни, економіка якої порівняно з іншими економіками регіону Східної Європи та колишнього Радянського Союзу є однією з найменш привабливих для іноземних інвесторів. Причина повільного розвитку України в цьому напрямку полягає в тому, що види ведення бізнесу в Україні значно відрізняються не лише від практики більшості західних країн, але й від практики інших країн з «перехідною» економікою, наприклад Чехії, Угорщини та Польщі, а також, певною мірою, Росії.
Також основними інвестиційними джерелами в Україні є власні кошти підприємств, але вони не ефективно виконують свою роль, оскільки в країні діє неефективна податкова система. Саме тягар оподаткування зумовлює перехід значної частки доходів у тінь. Ще важливим джерелом ресурсів для інвестування є також кошти державного й місцевих бюджетів. Але у бюджеті на 2007 рік відновлюється стаття щодо видачі державних гарантій під підприємницькі кредити, але в Україні такий механізм уже застосовувався й засвідчив свою неефективність.
Значним інвестиційним потенціалом є залучення інвестиційних ресурсів шляхом випуску територіальних боргових зобов'язань, що має на сьогодні разовий, індивідуальний характер. До того ж схема відшкодування та поновлення кредитних інвестиційних ресурсів недостатньо продумана й налагоджена. Це нівелює можливість використання коштів місцевих бюджетів як джерела інвестиційних ресурсів на місцях. Щодо заощадженнь громадян, як джерела інвестиційних ресурсів, недостатні в Україні, оскільки населення має низький рівень доходів і певну недовіру до банківської системи.
Хоча з кожним роком інвестиції в Україні і зростають, проте у порівняння з динамікою різних країн світу свідчить, що рівень інвестування в Україні ще дуже незначний, на порядок нижчий, ніж в країнах ЄС, особливо в розрахунку на душу населення. Реалізацію інвестиційного потенціалу України стримує зарегульованість інвестиційної діяльності, недосконале оподаткування. На отримання окремих дозволів і погоджень інвестор витрачає понад рік. Серйозною проблемою є також політична нестабільність та недостатній рівень захисту інвесторів. Звісно, інвестор почуватиметься невпевнено, не знаючи, яку політику проводитеме нова влада, а економіка України не завжди може пропонувати такі швидкі і високі прибутки, щоб ризикувати капіталом
Отже, насамперед, головними перешкодами для інвестицій в Україну є недосконалість законодавчої бази, яка регулює інвестиції і в значній мірі впливає на низьку ефективність господарювання більшості підприємств та компаній. Податкова система недосконала, і тому високий рівень її податків позбавляє державу конкурентних переваг при залученні іноземних інвестицій. Також ще одна з перешкод для залучення інвестицій це невідповідність судово-правової системи міжнародним стандартам, нерозвиненість третейських судів і системи виконання їх рішень. Складність митних процедур, наявність високих ставок мита та акцизних збір породжує велику кількість непорозумінь іноземних інвесторів з українськими партнерами в процесі їх спільної діяльності. Великі відсотки за банківськими кредитами не забезпечують зниження собівартості продукції, яка виробляється в Україні, та негативно впливають на її конкурентоспроможність. Також на іноземних інвесторів впливає і низький рівень фондового та страхового ринків держави.
Тому актуальними шляхами державної інвестиційної політики щодо удосконалення інвестиційного процесу є збільшення обсягів капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування та залучення прямих іноземних інвестицій; використання бюджету розвитку для структурної перебудови провідних галузей економіки; здійснення заходів для прискорення структурної трансформації єкономіки. Також для покращення інвестиційної діяльності потрібно активізувати співпрацю з міжнародними економічними та фінансовими інституціями; розвинути інфраструктуру внутрішнього ринку; створювати пайові інвестиційні фонди для реалізації великих інвестиційних проектів.
На думку автора, також необхідно покращувати інвестиційний клімат України, а досягти цього, можна за рахунок покращення захисту прав інвесторів та створення для них відповідних умов щодо залучення інвестицій. Посилення фінансового сектору, зниження податкового навантаження, створення стабільної і справедливої системи національного законодавства, залучення інвестицій у інноваційну, науково-технічну та наукову діяльність також сприятиме покращенню інвестиційного процесу в Україні.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Nataliya


   

З нами з: 25.02.09
Повідомлень: 7
Звідки: Ukraine

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 09, 2009 12:19 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Скажіть, будь ласка, щодо розвитку інфраструктури ринку, про який йде мова в доповіді:
- які саме складові інфраструктури потребують реформування в першу чергу?
- про які сегменти ринку йде мова?
- які конкретні заходи можуть бути та до чого вони мають призвести?
Дякую.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
sveta_goryuk


   

З нами з: 20.03.09
Повідомлень: 4

ПовідомленняНаписане: п'ятниця березня 20, 2009 2:13 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

На мою думку, реформування в першу чергу потребує соціальна сфера, культурна сфера, та фінансовий сектор. Оскільки, саме вони потребують певних змін для подальшого ефективного функціонування.
Насьогодні найбільше іноземні інвестори інвестують у промисловість.
Для того щоб покращити інвестування у вище названі сфери необхідно удосконалити податкову систему, законодавчу базу, покращити рівень захисту інвесторів, стабілізувати політичну ситуацію.
ДЯКУЮ ЗА ПИТАННЯ!!!
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад