Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Міщенко Д.А., РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:18 pm    Тема повідомлення: Міщенко Д.А., РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ... Відповісти цитуючи

Міщенко Д.А. к.е.н.,доцент
Дніпропетровська державна фінансова академія

РОЗВИТОК МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Для аграрного сектору України характерна ціла низка проблем, серед яких можна виділити недостатню ефективність сільськогосподарського виробництва; деформацію цінових пропорцій; недосконалість механізмів інвестиційного забезпечення; слабку забезпеченість основними виробничими засобами; нераціональне використання та відсутність ринку землі сільськогосподарського призначення; недосконалість інфраструктури та механізмів регулювання кон’юнктури аграрного ринку; деформацію структури виробництва та загострення соціальних проблем у сільській місцевості. Ці негативні прояви обумовлені багатьма чинниками, але одним з основних є низька ефективність державного регулювання через відсутність стратегії розвитку галузі, послідовної державної політики щодо підтримки розвитку аграрного сектора, безсистемність і некомплексність розв’язання завдань аграрної реформи, відсутність зваженої державної політики розвитку села та механізмів її реалізації [1].
Складність нинішньої ситуації полягає тому, що за роки реформ в Україні не вдалося суттєво підвищити ефективність сільськогосподарського виробництва, здійснити техніко-технологічне переоснащення та впровадити інноваційну модель розвитку галузі. Управлінські рішення держави у сфері сільськогосподарського виробництва, як свідчить вітчизняна практика останніх років, є недостатньо послідовними й ефективними, що в підсумку не дозволяє досягти бажаних фінансово-економічних результатів розвитку галузі, а також задовольнити повною мірою запити суспільства.
Державне регулювання аграрного сектору, будучи складовою системи державного регулювання економіки країни в цілому, має бути спрямоване на досягнення цілей державної аграрної політики.
Таким чином, під державним регулювання сільськогосподарського виробництва можна розуміти опосередкований цілеспрямований управлінський вплив на процеси відтворення в галузі з метою забезпечення реалізації цілей державної аграрної політики.
В країнах з розвинутою ринковою економікою державне регулювання аграрного сектору є складним механізмом, що складається з багатьох інструментів впливу на доходи підприємців, аграрний ринок, структуру сільськогосподарського виробництва, міжгалузеві та міжгосподарські відносини, соціальну структуру села з метою забезпечення економічної, правової і соціальної стабільності для розвитку сільського господарства, задоволення потреб населення в якісних харчових продуктах за соціально-прийнятними цінами, збереження навколишнього середовища.
Роль державного управління в регулюванні аграрного сектору полягає у захисті внутрішнього ринку, забезпеченні конкурентоспроможності вітчизняних виробників тощо. Реалізація цих заходів вимагає значних бюджетних витрат і витрат споживачів за рахунок більш високих цін. Відповідно, в системі механізму державного регулювання аграрного сектору підтримка належного рівня цін, які забезпечують стабільність доходів виробників займає важливе місце. Держава може встановлювати ліміти цін, здійснювати дотації і компенсації, однак ціни залишаються важливим ринковим інструментом. Відбувається це тому, що вони попередньо відрегульовані попитом і пропозицією. В умовах ринку держава повинна здійснювати політику не ціноутворення, а регулювання ринку, формуючи економічні передумови розвитку сільськогосподарського виробництва в потрібних обсягах і пропорціях [2].
Використання комплексного підходу для визначення цілей розвитку аграрного сектора передбачає створення системи завдань, які б характеризували функціонування аграрного сектора з точки зору як внутрішнього, так і зовнішнього середовища та були підпорядковані специфіці аграрного виробництва.
Досягнення сталого та високоефективного аграрного виробництва для задоволення потреб внутрішнього та зовнішнього ринків у продукції сільського господарства є стратегічною метою розвитку аграрного сектора. Сутність аграрної політики держави у період розвитку ринкових відносин полягає у проведенні земельної реформи; розвитку різних форм власності на землю і господарювання; недопущенні жорсткого адміністративно-державного управління у аграрному секторі; сприянні розвитку конкуренції; розробці і здійсненні цільових програм розвитку виробничої і соціальної інфраструктури на селі при фінансовій підтримці держав[3].

Література: 1. Кулик А.М. Удосконалення механізму державного регулювання аграрного сектору економіки України. / А.М. Кулик // Галицький економічний вісник: Науковий журнал, № 3 (18), 2008. – Тернопіль: ПВНЗ «Інститут економіки і підприємництва», 2008. – 194 с. 2. Макаренко П.М. Моделі аграрної економіки. / П.М. Макаренко. К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 682 с. 3. Копелець О.О. Застосування державних науково-технічних програм в сільськогосподарському виробництві / О.О. Копелець // Економіка та держава. – 2005. – № 11. – С. 77-80.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад