Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Олійник Є.О., РИНОК АГРАРНОЇ ПРАЦІ В ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАЙНЯТОС...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:23 pm    Тема повідомлення: Олійник Є.О., РИНОК АГРАРНОЇ ПРАЦІ В ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАЙНЯТОС... Відповісти цитуючи

Олійник Є.О.
Полтавська державна аграрна академія

РИНОК АГРАРНОЇ ПРАЦІ В ОПТИМІЗАЦІЇ ЗАЙНЯТОСТІ РОБОЧОЧОЇ СИЛИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Ринок праці не самостійно діюча діяльність, а елемент рангово більш вищого порядку, атрибут дієвої системи соціально-економічних відносин – ринкових, товарно-грошових, і являє собою регулятор робочої сили. Змістовно він є сферою прояву інтересів і задоволення прав працівників на отримання робочого місця і оплату праці у відповідності з кількістю, якістю, кваліфікацією та величиною вартості відтворення робочої сили, співвідношення попиту і пропозиції, а також соціальний її захист.
Разом з тим, ринкові умови господарювання в Україні не розв’язують проблем у соціально-трудових відносинах, а породжують нові, віддзеркалюючи всі її негаразди на сучасному ринку праці. Основні з них, це значне розшарування робочої сили за рівнем доходів, зростання безробіття за сферами діяльності.
Особливо це проявляється в сільськогосподарській галузі виробництва, яка призвана формувати продовольчий комплекс країни і виступає сировинною базою для легкої та харчової промисловості. В таких умовах сільськогосподарське виробництво потребує достатнього кількісного забезпечення робочої сили, а специфічність галузей виробництва (рослинництво, тваринництво, переробні промисли), які здебільшого залежать від біологічних і природних чинників та розвиток техніко-технологічного прогресу в аграрному виробництві, ставить вимоги і до її якості.
Якісна складова робочої сили аграрного виробництва виступає своєрідним капіталом, якщо він сформований завдяки освітньо-професійному рівню, відповідності кваліфікаційних знань і містить фізичні та інтелектуальні здібності, що є підставою для його накопичення та розвитку з можливістю віддачі у вигляді доходу. При цьому специфічністю віддачі робочої сили є те, що вона може бути використана у певному місці та визначена за часом.
Саме на такі кількісно-якісні параметри забезпечення робочою силою сільськогосподарського виробництва повинен бути направлений ринок аграрної праці, особливо в умовах сезонної їх мобільності – можливості переміщення робочої сили (суміщення професій) між взаємопов’язаними галузями виробництва в цілях оптимальної їх зайнятості.
Суміщення професій вимушений захід товаровиробників, зумовлений специфікою сільськогосподарського виробництва, при якому різниця між робочим часом і виробничим періодом різко коливається, впливаючи на вартісну трудомісткість праці – відношення витрат на робочу силу (нарахування оплати праці та відповідні відрахування), і як наслідок – її забезпечення в аграрному виробництві ринком праці.
Трудомісткість праці пояснюється складністю аграрного виробництва в тісному його переплетінні з природо-біологічними чинниками – людина не може повністю впливати на залежність ритму виробництва, об’єктами якого є живі організми і біологічні процеси, від ритму природи. Це накладає певний відбиток на забезпечення робочої сили, породжуючи неповну її зайнятість впродовж року з нестабільним рівнем оплати праці.
Крім того, виробництво кожного наступного продукту передбачає обов’язкового використання минулої праці (незавершене виробництво), як основоположний аспект сільськогосподарського виробництва, на що повинен бути зорієнтований попит ринку аграрної праці з вирішення однієї з найактуальніших проблем сільськогосподарського виробництва – оптимального забезпечення робочою силою виробничих циклів товаровиробника.
При цьому ринок аграрної праці проявляє собою виражену і галузеву структуру з необхідністю оцінки ступеня співвідношення між виробничим попитом (наявність вільних робочих місць) та пропозиції робочої сили – громадян які шукають роботу в сільському господарстві.
Звичайно це перший етап з формування попиту робочої сили на ринку праці товаровиробником, основою якого є робочий період виконання основних технологічних процесів сільськогосподарського виробництва.
Другий етап – товарність сільськогосподарського виробництва, серед якого робоча сила набуває свого вартісного виразу у виробничих відносинах з вироблення продукції. При цьому важливою складовою попиту є платоспроможність роботодавця за кваліфікаційну складову робочої сили, яка розглядається під призмою загальної та спеціальної підготовки з необхідними навиками і знаннями сільськогосподарської праці, що набуває більшої її змістовності, виражаючись у витратах на оплату праці
Визначений рівень оплати праці (ціна на робочу силу) виступає своєрідним параметром задоволення як роботодавця, так і кожного працівника з виявленням необхідної кількісної їх зайнятості у виробництві сільськогосподарської продукції. А так як праця в малопередбачуваних природно-кліматичних та економічних умовах потребує відповідних галузевих знань з агрономії, зоотехнії, ветеринарії, механізації та ін., то здійснюється ще й якісно коригуючий вплив на структурні пропозиції товаровиробника в забезпеченні робочої сили як спонукаючий чинник всплеску його виробничої активності.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад