Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Пономарьова О.Б., ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ КОНКУРЕНТОСПР...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:32 pm    Тема повідомлення: Пономарьова О.Б., ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ КОНКУРЕНТОСПР... Відповісти цитуючи

Пономарьова О.Б. ст. викладач
Дніпропетровська державна фінансова академія

ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ

В умовах сталого розвитку національної економіки конкурентна боротьба страхових компаній спрямована на досягнення лідируючих позицій на ринку страхових послуг. Зважаючи на наявність великої кількості страховиків,1виникає ряд проблем, пов’язаних з розподілом ринку страхових послуг за видами та напрямками страхового бізнесу. Важливим питанням сьогодення постає з’ясування сутності категорії «конкурентоспроможність страхової компанії». Розуміння сутності даної категорії дає можливість сформувати підґрунтя для ефективної економічної політики яка має на меті забезпечення конкурентних переваг страхових компаній в боротьбі за регіональні та світові ринки збуту.
Термін «конкуренція» у своєму етимологічному значенні походить від пізньолат. сoncurrentia - столкновение, від concurrere - сталкиваться.
Наведемо кілька сучасних визначень. Словник дає таке: «конкуренція - перегони між економічними суб’єктами, де їх самостійні дії ефективно обмежують можливості кожного з них односторонньо впливати на загальні умови обігу товарів на відповідному товарному ринку».
Англійські автори формулюють таке визначення: конкуренція - процес, у русі якого фірми борються одна з одною за використання своєї продукції, тобто активні перегони фірм за покупців з використанням зміни цін, стратегії диференціації продукту та інші. І. К. Бернар, Ж. К. Коллі вважають, що конкуренція — це «стан взаємовідносин, при якому проходить вільне, повне і достовірне порівняння усіх суб’єктів господарювання щодо пропозиції і попиту на товари та послуги, засоби виробництва та капітали».
Європейським форумом з проблем управління, використовується наступне визначення: «конкурентоспроможність - це реальна і потенційна можливість фірм в існуючих для них умовах проектувати, виготовляти та збувати товари, які за ціновими та нецінових характеристиках більш привабливі для споживача, ніж товари їх конкурентів».
У дослідженнях російських та українських вчених, праці яких присвячені конкурентоспроможності можна зустріти такі визначення. У визначенні В.Є. Швеця «конкурентоспроможність продукції є не що інше, як прояв якості продукції в умовах ринкових відносин і визначається здатністю продукції бути проданою на конкретному ринку, в максимально можливому обсязі і без збитків для виробника». М.І. Книш характеризує конкурентоспроможність як ступінь привабливості даного продукту для реального споживача. Тобто, конкурентоспроможність пов'язана не з відмінними характеристиками товару (у нашому випадку послуги) як такими, а з його привабливістю для клієнтів, що роблять покупку. Р.А. Фатхутдінов Р.А. дає наступне визначення конкурентоспроможності - це здатність об'єкта витримувати конкуренцію в порівнянні з аналогічними об'єктами на даному ринку. П.В. Забєлін та Н.К. Моїсеєва дають визначення конкурентоспроможності як здатності приносити прибуток на вкладений капітал у короткостроковому періоді не нижче заданої, або як перевищення над середньостатистичної прибутком у відповідній сфері бізнесу. В.П. Грошев тлумачить конкурентоспроможність як комплекс споживчих властивостей товару, що визначає його відмінність від інших аналогічних товарів за ступенем і рівнем задоволення потреб покупців і витрат на його придбання та експлуатацію.
Стосовно визначення конкурентоспроможності страхових компаній в масштабах національної економіки, необхідно відзначити схожість чинників конкурентоспроможності страхових компаній і інших суб'єктів економіки, але важливо зазначити, що конкуренція страхових компаній має свої особливості, а саме:
1) відсутність товарно-матеріальних запасів;
2) страхові продукти (поліси) конкурентів, що є об’єктом конкурентної боротьби, практично однакові за характеристиками;
3) високий рівень державного регулювання страхової діяльності;
4) широке включення у конкурентну боротьбу нестрахових організацій;
5) соціально-орієнтований характер діяльності страхової компанії;
6) взаємодія страхових компаній при перестрахуванні та організації страхових полів;
Таким чином, конкурентоспроможність страховика – це ефективне розпорядження власними та позиковими ресурсами в умовах конкурентного середовища, підсумок роботи підрозділів (який характеризує стан внутрішнього середовища), а також мобільність реагування на зміну зовнішніх факторів впливу. При цьому особливо важливим є здатність страхової компанії оперативно й адекватно реагувати на зміни в поведінці клієнтів, в їх смаках і перевагах. Також, впливає на конкурентоспроможність страховиків: строк роботи на страховому ринку; спектр послуг, що надаються; сервісне наповнення і вартість страхових продуктів, що пропонуються компанією; розвиненість філіальної мережі та представленість в регіонах; політика щодо перестрахування; розмір статутного капіталу та страхових резервів; обсяг виплат.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад