Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Євенко Т.І., РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ БАНКІВ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:37 pm    Тема повідомлення: Євенко Т.І., РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ БАНКІВ ... Відповісти цитуючи

Євенко Т.І.
Національний університет біоресурсів і природокористування України

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ БАНКІВ УКРАЇНИ У ПОДОЛАННІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ

Кризові явища у фінансовій сфері України засвідчили масштабність економічних проблем, обумовлених неефективністю функціонування банківського сектору, а також важливість ролі банків для відновлення функціонування економіки. Відповідно до основних тенденцій Давоського форуму базовим пріоритетом у сфері фінансових послуг визначено політику обмеження, особливо в сфері фінансового і банківського сектору [1]. Серед основних методів, які центральні банки розвинених країн світу активно застосовують для подолання наслідків кризових явищ, є реструктуризація та реорганізація банків. Виходячи з цього, регулятивні заходи Національного банку України щодо збільшення вимог до величини регулятивного капіталу були спрямовані на забезпечення підвищення рівня капіталізації та надійності банків, а також задавали тенденції реструктуризації банківського сектору [2].
Питаннями реструктуризації та реорганізації займалися такі провідні вітчизняні вчені: З. Васильченко, І. Вядрова, О. Фітель, О. Костюк та інші. В силу своєї актуальності та значимості для економіки країни ці питання знаходяться у полі постійної уваги з боку Національного банку України та органів законодавчої влади [3; 4; 5]. Новизна наукового викладу полягає в розгляді даних явищ як складових комплексу заходів для подолання наслідків кризи шляхом оптимізації структури банківської системи. Важливим питанням при дослідженні цієї проблеми є співвідношення понять реструктуризації і реорганізації, що допомагає глибше зрозуміти проблематику та окреслити певні напрями вирішення. Виходячи з позиції офіційного законодавства реструктуризація більш широке, системне явище [5], в той час як реорганізація - процедура, що застосовується до окремих банків [3, стаття 2]. Звідси, можна трактувати ці явища як мікроекономічну (реорганізація) та макроекономічну (реструктуризація) частини комплексу заходів для реформування банківської системи, що передбачає кількісні зміни в ній.
До факторів в підтримку реорганізації і реструктуризації банківської системи України можна віднести покращання якості банківського контролю і фінансового моніторингу, укрупнення банків, зміцнення позицій українських банків на вітчизняному та міжнародному фінансових ринках, підвищення надійності банків, забезпечення прозорості діяльності банківського сектору. Проте, на даний час можна говорити про невисоку популярність реорганізації шляхом злиття і поглинання, попри значні заходи з реорганізації через створення і ліквідацію банків. Це означає, що капітал в банківській сфері не утримується і укрупнюється, а задіюється в альтернативні сфери. Спостерігається «плинність капіталу». Ці слова підтверджує статистика: в 2008 – 2010 рр. кількість банків виключених з Державного реєстру склала 15, в тому числі в зв'язку з реорганізацією 1 (в 2008 році), решта 14 - ліквідуються. Впродовж аналізованого періоду зареєстровано 13 банків [6]. Для порівняння, в Росії за цей період внесено в Книгу державної реєстрації записи про ліквідацію 5810 кредитних установ, з них 1234 в зв'язку з реорганізацією, зареєстровано - 3423 банки [7]. Виходячи з цього, за аналізований період в Україні при ліквідації реорганізовувався кожен 15-й банк, в той час як в Росії приблизно кожна 5-а кредитна організація.
Можливим сценарієм розвитку ситуації в банківській сфері України є злиття, поглинання чи створення фінансових супермаркетів чи банківських груп на зразок західних. Також важливою тенденцією наступних років слід вважати посилення присутності іноземного капіталу (Erste Bank, Raiffeisenbank (Австрія), BNP Paribas (Франція), Citibank (США). Левову частку в цьому процесі отримають представники Австрії (Erste Bank, Raiffeisenbank) так як вже є значна присутність на ринку, Франції(УкрСиббанк (BNP Paribas)) банківська система котрої в наслідок кризи постраждала найменше та США (Citibank).
Реструктуризація і реорганізація в банківській сфері України є об'єктивно необхідними, адже жоден з діючих банків ще не можна назвати системоутворюючим. Це обумовлено необхідністю підтримки паритетної конкуренції іноземному капіталу та забезпечення оптимізації банківського нагляду та регулювання.

Література: 1. Владислав Лейбов. Давос - 2010: «крестовый Обамы и Саркози против банкиров». – Банкирь //Електронний ресурс // http://bankir.ru/news/article/4239591. 2. Постанова Правління НБУ від 01.12.98 N 502 (http://zakon.rada.gov.ua/cgi- bin/laws/main.cginreg=v0502500-98&p=1271351145873871). 3. Закон України «Про банки і банківську діяльність», від 7 грудня 2000 року N 2121-ІІІ (зі всіма змінами і доповненнями). 4. Проект Закону України «Про особливості реорганізації банків у 2009 році», зареєстрований 16.12.2008 № 3485. 5. НБУ Постанова «Про затвердження Інструкція про порядок регулювання діяльності банків в Україні» № 368 від 28.08.2001 зі всіма змінами і доповненнями. 6. Офіційний сайт Національного банку України. // http: www.bank.gov.ua. 7. Офіційний сайт Центрального банку Росії // http: //www.cbr.ru
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад