Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Лазутіна Л.О., ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:39 pm    Тема повідомлення: Лазутіна Л.О., ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ... Відповісти цитуючи

Лазутіна Л.О.
ННЦ «Інститут аграрної економіки»

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

В сучасному розумінні сільська територія являє собою складну і багатофункціональну природну і виробничо-господарську структуру. для неї указом Президента України «Про Основні засади розвитку соціальної сфери села» [1] передбачено створення комфортного життєвого середовища, належних умов праці і відпочинку сільського населення, що забезпечуватиметься шляхом розвитку галузей соціальної інфраструктури села. Державними програмами фінансування є:
• сприяння розвитку індивідуального житлового будівництва з використанням гарантій і пільг, передбачених законодавством для сільських забудовників;
• нарощування обсягів будівництва житла для молоді в рамках реалізації програм індивідуального будівництва на селі «Власний дім»;
• інвестування з урахуванням фінансових можливостей державного та місцевих бюджетів спорудження житла в трудонедостатніх (занепадаючих) селах.
Метою дослідження є розгляд важелів економічного впливу фінансового забезпечення на суб’єкти господарювання і розвиток соціально-економічних процесів на сільських територіях.
У розвитку сільської місцевості на сьогодні існує багато соціально-економічних проблем. Фактично не функціонує соціальна інфраструктура, зокрема: служба побуту, закриваються підприємства торгівлі в малих і віддалених селах. Матеріальна база соціальної інфраструктури села фізично і морально зношена. Зменшується кількість шкіл і лікарняних закладів, закладів культури клубного типу та бібліотек.
Нинішній стан села, його соціально-економічна інфраструктура, культурно побутові умови населення, рівень оплати праці вимагають здійснення невідкладних і разом з тим радикальних організаційних, технологічних та фінансово-економічних заходів, спрямованих на позитивні зміни в розвитку соціальної мережі села. Важливим аспектом соціально- економічного розвитку села є поліпшення стану у сфері інженерного облаштування сільських населених пунктів.
Таким чином сільські території потребують капіталовкладень. Дослідники (В.В.Юрчишин, М.П.Талавиря, І.В.Прокопа, М.Й.Малік, О.М.Бородіна) вважають, що джерелами фінансування соціальної розбудови села є асигнування державного і місцевих бюджетів, позабюджетних та спеціальних фондів, власні нагромадження підприємств, організацій і громадян, кредитні ресурси, кошти від приватизації майна, благодійних фондів тощо.
На розвиток соціальної сфери села та сільських територій виділено лише 16,4 % від загального обсягу фінансування. передбачених «Державною цільовою програмою розвитку українського села на період до 2015 року» завданнями якої визнано: створення організаційно-правових та соціально-економічних умов для комплексного розвитку сільських територій, наближення та вирівнювання умов життєдіяльності міського та сільського населення; підвищення рівня ефективної зайнятості, посилення мотивації сільського населення до розвитку підприємництва у сільській місцевості як основної умови підвищення рівня життя населення; створення екологічно безпечних умов для життєдіяльності населення, збереження навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, особливо земель сільськогосподарського призначення.
Фінансування будівництва та ремонту шляхів у сільській місцевості здійснюється за рахунок централізованих капіталовкладень та місцевого бюджету, так і з інших джерел, відрахувань підприємств усіх форм власності.
Щодо самофінансування то фінансові ресурси сільська рада може отримати такими способами:
- заробити шляхом створення або розширення діяльності комунальних підприємств;
- залучити через стимулювання інвестицій та кредитування
- одержати шляхом вдосконалення системи оподаткування та міжбюджетних відносин через перерозподіл. [5]
Перспективним є створення фонду розвитку громади в Україні – недержавної фінансової структури при сільській (селищній) раді, що діє на засадах самоуправління і в інтересах громади, що накопичує фінансові ресурси через отримання їх з державного бюджету на конкурсній основі і через гранти та за рахунок мобілізації коштів сільських жителів, меценатів і надає свої гранти для реалізації різноманітних програм і проектів, спрямованих на вирішення проблем місцевої громади.
Найбільш раціональним, на нашу думку, є шлях фінансування, за якого доходи, отримані від сільського господарства крупними агрофірмами в сільських територіях мають перерозподілятись на потреби розвитку сільських територій напряму, а не через бюджетний механізм.
Фінансування та розвиток соціальної інфраструктури села має забезпечуватися спільними зусиллями держави, суб’єктів господарювання та населення.
Таким чином стан фінансового забезпечення потребує суттєвого вдосконалення. Серед них:
– поліпшення бюджетної сфери;
– поліпшення соціальної сфери
– створення фонду розвитку громади;
– перерозподіл доходів агрофірм.

Література: 1. Про основні засади розвитку соціальної сфери села: Указ Президента України від 20 грудня2000 року // Урядовий кур'єр. – 2001. – 24 січня. – С. 1-8. 2. Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року від 19 вересня 2007 року №1158. 3. Лісовий А.В. Фінансове регулювання розвитку сільських територій / А. Лісовий // Економіка АПК. – 2009. – №8. – С. 117-121. 4. Малік М.Й. До питання сталого розвитку сільських територій /М.Й.Малік//Економіка АПК.-2008.-№5-с.51-55. 5. Талавиря М.П. Фінансовий механізм поліпшення розвитку сільських територій / М. П. Талавиря // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія "Економіка, аграрний менеджмент, бізнес". Вип. 168. Ч. 2 : збірник наукових праць / редкол. Д. О. Мельничук. - К. : НУБІПУ, 2011. - С. 330-337. 6. Юрчишин В.В. До проблем майбутнього вітчизняного села і селянства/В.В.Юрчишин// вісник аграрної науки .-2007.-№3-58-67
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад