Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Корнецький А.О., КОНЦЕПЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКОВОСТІ МАЛОГО..

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:44 pm    Тема повідомлення: Корнецький А.О., КОНЦЕПЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКОВОСТІ МАЛОГО.. Відповісти цитуючи

Корнецький А.О.
Дніпропетровська державна фінансова академія

КОНЦЕПЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКОВОСТІ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

Згідно з Господарським кодексом України підприємництво — самостійна, ініціатива, систематична, на власний ризик діяльність із виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку.
Підприємство — самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торгівельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.
В Україні слова “підприємництво” та “бізнес” використовуються як синоніми, проте термін “бізнес” має більш широке значення. Не зважаючи на те, що визначення терміну не закріплено законодавчо, бізнесом слід вважати будь-яку діяльність (не тільки підприємницьку), яка спрямована на отримання прибутку. Підприємництво виступає одним з елементів бізнесу, проте кожний суб’єкт підприємницької діяльності займається бізнес діяльністю.
Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання підприємницької діяльності» № 523-17 від 18.09.2008р. мале підприємство є таке, яке характеризується чисельністю працюючих за звітний рік, що не перевищує п'ятдесяти осіб та обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) не перевищує сімдесяти мільйонів гривень
На основі закордонного досвіду була побудована концепція підвищення прибутковості малого бізнесу промислового регіону, яка включає в себе зовнішні та внутрішні фактори впливу на прибуток малих підприємств, шляхи їх оптимізації та взаємозв’язки між ними, об’єднані в цілісну систему. Дана концепція дозволить впливати на прибутковість малого бізнесу як з боку держави та органів місцевого управління, так і з боку власне підприємства як струкрутної частини бізнесу країни та регіону.


Рис. 1. Концепція підвищення прибутковості малих підприємтсв промислового регіону

Запропонована концепція може отримати своє практичне значення через певні напрями її впровадження. Сукупність таких напрямів є механізмом підвищення прибутковості малого бізнесу. Механізм підвищення прибутковості малого підприємництва промислового регіону – це сукупність методів, важелів та операцій, їх взаємозв’язків, які направлені на ефективне вирішення основної задачі підприємства в певних територіальних межах.
Механізм підвищення прибутковості малого бізнесу промислового регіону на основі запропонованої концепції включає в себе наступні заходи:
1. Заходи для зменшення податкового навантаження на малий бізнес, що надасть можливість йому ефективно розвиватись (заходи для подолання податкової корупції; переорієнтація податкової системи з фіскальної на стимулюючу; введення спеціальних податкових режимів для регіонів, які б враховували територіальні особливості);
2. Заходи для покращення інвестиційного клімату країни та регіонів (покращення режимів легалізації іноземних документів, пов’язаних з інвестиційною діяльністю; забезпечення закріплених державних гарантій для інвесторів, в тому числі при зміні законодавства; створення та ведення спеціальних економічних зон);
3. Заходи, направлені на допомогу при кредитуванні малих підприємств (регіональні субсидії для представників малого бізнесу; позики, які повертаються в разі успішного розвитку підприємства; державні фонди кредитування малого підприємництва; розвиток мікрокредитування);
4. Заходи для забезпечення інформаційної підтримки малого бізнесу (організація участі представників малого бізнесу в регіональних та міжрегіональних ярмарках, виставках, конференціях; інформаційна підтримка малого бізнесу в ЗМІ; розробка та проведення інформаційної кампанії для залучення населення до підприємництва; професійна підготовка підприємців, розробка спеціальних освітніх програм; забезпечення тісної взаємодії представників бізнесу, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Таким чином, до зовнішніх факторів впливу на прибутковість малого бізнесу в регіоні відносяться бізнес клімат регіону, податки та збори, система фінансування та інформаційна підтримка бізнесу. До внутрішніх факторів підвищення прибутковості малого бізнесу відносяться конкурентоспроможність підприємства, маркетинг, менеджмент та персонал. Заходи з покращення кожного з факторів формують механізм підвищення прибутковості малого біщнесу промислового регіону.

Література: 1. Господарський кодекс України № 436-VI від 16.01.2003 р.; 2. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання підприємницької діяльності» № 523-17 від 18.09.2008 р..
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад