Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Гессен А.Є., ДІЯ МЕХАНІЗМУ КОРПОРАТИВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 1:57 pm    Тема повідомлення: Гессен А.Є., ДІЯ МЕХАНІЗМУ КОРПОРАТИВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ... Відповісти цитуючи

Гессен А.Є., ст. викладач кафедри менеджменту
Дніпропетровська державна фінансова
академія

ДІЯ МЕХАНІЗМУ КОРПОРАТИВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

В цілому українські організації відчувають брак досвіду та інформації про застосування корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) не як технології, а як принципу діяльності. При цьому такий чинник як прозорість в роботі, не притаманний жодній організації в Україні. Стандарти етики є декларативними або наслідком моди. Часто підхід до корпоративної соціальної відповідальності є суто формальний.
Механізм корпоративного управління підприємств будівельної галузі, що існує на Україні, в значній мірі відстає від класичних закордонних зразків. Ефективне здійснення заходів соціальної відповідальності можливе в рамках механізму соціальної відповідальності, мети, завдання і інструментарій якого узгоджені із загальногосподарським механізмом підприємств будівельної галузі. Інтегральна мета функціонування господарського механізму утілюється в диференціальних цілях механізму КСВ. Механізм соціальної відповідальності як функціональна підсистема, блок загального господарського механізму підприємства сприяє ефективній реалізації цілей і завдань корпорацій в конкурентному середовищі.
Суб'єкт механізму КСВ, як багаторівнева освіта представлений не тільки підприємством, що усвідомлює свою відповідальність перед суспільством, але і некомерційними організаціями, що створюються в цілях просування програм і проектів добродійної діяльності, а також окремими громадянами - добровольцями, що здійснюють добродійну діяльність у формі безвідплатної праці на користь благоотримувача.
Не дивлячись на те, що дія механізму КСВ підприємств будівельної галузі включає деякі загальні принципи, цілі, блоки тощо, реалізується він в різних моделях корпоративного громадянства, що відображають етапи, рівні і можливості корпорації.
Представляється необхідним виділення в механізмі соціальної відповідальності наступних блоків:
- блок консультаційно-інформаційний, в якому акумулюються
відомості про потреби, можливості, шляхи рішення соціальних
питань в регіоні, країну і світове господарство в цілому;
- блок аналітичний, де сосредотачиваются пропозиції і
результати оцінки соціальних програм експертами;
- блок впроваджувальний, що складається з комерційних і некомерційних організацій, здійснює реалізацію проектів;
- блок моніторингу і контролю використання засобів підприємств і результативності соціальних проектів
Таким чином, соціальна відповідальність бізнесу багатогранна: відповідальність перед суспільством, споживачами, власним персоналом.
Можна заявити про те, що спостерігається наступна тенденція: велика частина компаній проявляє КСВ для вигідного ведення свого бізнесу. Отже, якщо держава зацікавлена в збільшенні масштабів соціальної відповідальності підприємств будівельної галузі, то вона повинна в першу чергу враховувати саме цей факт. З цього витікає, що держава має розширювати можливості для отримання дивідендів для підприємств від безпосередньої соціальної діяльності.
Соціальна орієнтація стає не менш важливою частиною їх стратегії, чим будь-який інший аспект менеджменту. Так, на основі укладення договорів з муніципальними утвореннями активно співробітничають з місцевими органами влади і самоврядування, профорганізаціями; в рамках угод, що укладаються, виділяються значні кошти на підтримку соціальної інфраструктури міст і селищ, розвиваються програми підтримки і розвитку молоді.
Хоча розвиток КСВ на Україні розпочався пізніше і не базується на давніх традиціях і звичках, як у США та країнах Європи, проте тенденції її розвитку йдуть в ногу зі змінами, що відбуваються у розвинених країнах.
Також особливістю вітчизняних організацій, при висвітлені результатів корпоративної соціальної відповідальності через засоби масової інформації, є акцентування уваги на самому факті та обсязі витрат замість висвітлення корисності для громадян від вирішення суспільних проблем. Звісно, і засоби масової інформації висвітлюють таку інформацію на комерційних засадах. Крім того, іноді корпоративна соціальна відповідальність сприймається суспільством як намагання організації компенсувати шкоду, що нанесена навколишньому середовищу її діяльністю або продукцією.
Впроваджуючи КСВ на підприємствах будівельної галузі треба забезпечити виведення будівельної галузі з кризи шляхом внесення змін в діюче законодавство України, та активізації соціальних чинників впливу на розвиток галузі. Включення КСВ в стратегію розвитку українського будівельного бізнесу слід вважати поступовим відродженням традицій, оскільки українські підприємці історично славилися своїм меценатством і спонсорською підтримкою.

Література: 1. Сазонець І.Л. Корпоративне управління: навч. посібник / І.Л. Сазонець. – Донецьк: Юго-Восток, 2008. – 652 с. 2. Сазонець І.Л. Корпоративне управління: світовий досвід та механізми залучення інвестицій: навч. посібник / І.Л. Сазонець. - К.: ЦУЛ, 2008. – 304 с. 3. Крестникова И.В. Корпоративная филантропия: мифы и реальность / И.П. Крестникова, Е.П. Левшина. – М.: CAF, 2002. - 68 c.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад