Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Соковець Т.В., ОРЕНДНЕ ЖИТЛО В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ ЯК ОДИН...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 2:08 pm    Тема повідомлення: Соковець Т.В., ОРЕНДНЕ ЖИТЛО В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ ЯК ОДИН... Відповісти цитуючи

Соковець Т.В.
Дніпропетровська державна фінансова академія

ОРЕНДНЕ ЖИТЛО В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ ЯК ОДИН ІЗ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ЖИТЛОМ

В Україні виділяють різні категорії населення, які потребують допомоги у вирішенні питання забезпеченості житлом, а саме: особи, які стоять в черзі на отримання житла, молоді сім’ї, особи, які переїздять з одного регіону в інший, а також особи, які потребують розселення з аварійних будинків. В зарубіжних країнах одним із механізмів забезпечення населення доступним житлом виступає оренда житла.
Нерухомість як інвестиційний продукт в сфері оренди є одним із прибуткових в США та Європі. Частка орендного житла в Німеччині складає 60%, при тому, що для придбання житла жителю країни достатньо було б 3-5 років, Швеції – 57%, Нідерландах – 45%, Франції – 44%, Данії – 44%, Японія та США близько 32% [1]. Зарубіжна практика розрізняє три типи орендного житла державне, кооперативне та приватне. Необхідно також відмітити, що частка орендованого житла в середині країни вище у промислово-розвинених регіонах, фінансових центрах та туристичних містах.
В зарубіжних країнах найбільшим попитом на ринку оренди житла користуються квартири економ класу. Дане житло характеризується прийнятним рівнем комфорту та доступною ціною, що є відображенням дії державних фінансових механізмів, що проявляється шляхом оплати орендних платежів за рахунок держави, компенсації частини витрат державою (США, Австралія) або державного регулювання орендної плати (Чехія).
Стосовно України, частка житла економ-класу в сукупному попиті на оренду житлової площі складає близько 80%, у той час як частка такого житла у пропозиції становить не більше 10% [2]. Вартість оренди житла в європейських країнах за місяць в середньому коливається від 300 до 1100 дол. США. Ціна як і в Україні залежить від місця розміщення житла, комфортності, від орендодавців тощо [3].
Варто відмітити, що в кожній країні, виходячи з історично-культурних аспектів її розвитку, вимоги орендарів до зручності та комфортності житла різняться
Орендне житло в зарубіжних країнах переважно реалізується через дохідні будинки. Будівництво таких будинків в економічно-розвинених регіонах доцільно проводити за допомогою підтримки регіональної влади. Найбільшого розповсюдження дохідні будинки для підтримки розвитку оренди набули в США та Європі. З позиції вигоди дохідні будинки для забудовників є не менш вигідним ніж продаж нерухомості, для власників – стабільний, не високий рівень рентабельності на рівні 3-10% на рік, за умови ефективного управління будинком. Однак негативним є той факт, що термін окупності значно більший за окупність будинків для продажу і коливається від 10 до 18 років в сегменті житла економ-класу.
Постійний розвиток та дієвість ринку орендного житла забезпечується підтримкою як власників орендного житла та будівельних компаній, які зводять такі будинки, так і орендателів шляхом ефективного державно-приватного партнерства. Державна участь на ринку оренди в основному проявляється в сферах:
 регулювання орендної плати (Чехія, США, Аргентина);
 субсидування малозабезпечених (США, Великобританія, Австралія) або надання їм в оренду соціального житла (США, Австралія); субсидування орендодавців, що надають житло малозабезпеченим (США); субсидування будівництва житла для соціального найму (Канада, Чехія, Китай);
 надання кредитів на оплату застави за оренду, на оплату оренди, погашення заборгованості (Австралія);
 контроль використання орендованого соціального житла (США, Чехія, Австралія); пряма заборона на здачу в оренду житла окремим категоріям громадян (Чехія, Австралія);
 регулювання розвитку ринку оренди фіскальними методами (Україна, Чехія); залучення громадських організацій та кооперативів для управління орендованим соціальним житлом (Нідерланди, Канада, Великобританія);
 виділення на пільгових умовах земельних ділянок для будівництва житлових багатоквартирних будинків для соціальної та комерційної оренди (США, Китай, Україна, Бразилія);
 залучення приватних інвесторів до будівництва житла, що орендується на умовах його подальшого переказу в приватну власність (Чехія); організація фондів фінансування будівництва та здачі житла в найм (Бразилія, США) [2].
Таким чином досвід Європейських країн показує, що система орендного житла як одного із способів забезпечення населення доступним житлом може бути стійкою за умови впровадження довгострокової концепції доступного житла, дотримання мінімальних стандартів проживання (мінімальна заробітна плата, соціальні пільги), надання довгострокових преференцій інвесторам тощо.

Література: 1. Распределение жилых помещений по числу комнат и статусу владения жильцем [Електронний ресурс] // Режим доступу:http://www.gks.ru/bgd/regl/b10_39/IssWWW.exe/Stg/05-31.htm.2. Арендное жилье. Историческая основа и опыт зарубежных стран [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://rusdb.ru/dom/zhilpolit/arenda/arendnoe_zhilie/. 3. Аренда по-европейски [Електронний ресурс] // Режим доступу: http://www.uanit.ru/our-clients/analyst-coverage/92-rentals-in-european.html.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад