Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Крулько Є.Л., МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 26, 2012 2:13 pm    Тема повідомлення: Крулько Є.Л., МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ... Відповісти цитуючи

Крулько Є.Л.
Дніпропетровська державна фінансова академія

МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ
СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

Ефективне функціонування економіки неможливе без конструктивного розвитку соціально-трудової сфери, що у свою чергу безпосередньо залежить від економічних циклів економіки. Так, під час здійснення економічних реформ найбільших негативних наслідків зазнала саме соціально-трудова сфера, оскільки здебільшого у найманих працівників як державної, так і недержавної сфери економіки відсутні соціальні гарантії: спостерігається заборгованість із заробітної плати, істотна диференціація доходів населення, доходи значної частини громадян нижче прожиткового мінімуму тощо. Тому дослідження розвитку соціально-трудової сфери в умовах реформування економіки є надзвичайно актуальним.
Методологічному і науково-прикладному дослідженню проблем соціально-трудових відносин присвячено праці відомих зарубіжних учених-економістів Ф. Бергера, С. Брю, Ю. Брігхема, Л. Владімірової, В. Забродіна, І.Кисельова, та українських вчених: С.Бандура, Б.Данилишина, В. Геєця, О.Грішнової, А.Колота, С.Корецької, Н.Лукьянченко. На даний час відсутня єдина методика дослідження соціально-трудових відносин, яка б могла всебічно та адекватно оцінити стан відносин у сфері праці. Тому дослідження в напрямку удосконалення методики оцінки соціально-трудових відносин необхідно продовжувати.
Взагалі методологія являє собою логічну організацію дослідження, що передбачає розуміння його мети, розпізнавання проблем, які є предметом дослідження, обрання засобів і методів дослідження, визначення раціональної послідовності та дослідницької діяльності. Метод дослідження – це спосіб вивчення явищ, який обирається у відповідності з особливостями предмета дослідження, можливістю й ефективністю його використання у конкретних умовах. Теоретичною та методологічною основою дослідження соціально-трудових відносин є діалектичний метод пізнання, який передбачає використання обумовлених об’єктивно, розроблених науково, перевірених на практиці та найбільш ефективних у конкретних умовах діалектичних принципів дослідження, як-от: взаємовідносини загального й особливого, кількості та якості, цілого й частини, принципів комплексності, системності, розвитку та ін.
Проведення всебічного дослідження соціально-трудових відносин, урахування всієї сукупності факторів, які породжують специфіку форм її функціонального стану, закономірностей її модифікації неможливе без системного та системно-еволюційного підходів. Системний підхід — це якісно більш високий, ніж просто предметний, спосіб пізнання. Системний підхід носить конструктивний характер і пов’язаний, перш за все, з неповнотою предметного знання, його невідповідністю новим науковим завданням, а також з виявленням недостатності застосовуваних в тій чи тій галузі науки і практики принципів пояснення та способів побудови знань.
Сьогодні теоретичне пізнання системи соціально-трудових відносин знаходиться на такій стадії, коли надати повне обґрунтування нових процесів, що відбуваються на ринку праці та поза його межами, вивести і пояснити притаманні їй нові властивості можливо тільки в межах нової схеми пояснення, в основі якої лежить пошук конкретних механізмів цілісності об’єкта і виявлення достатньо повної типології його зв’язків, тобто в межах системного підходу. Під системою розуміють сукупність взаємопов’язаних елементів, що визначають цілісність об’єднання завдяки тому, що його властивості не зводяться до властивостей складових його елементів. При системному підході будь-яка система (об’єкт) розглядається як сукупність взаємопов’язаних елементів, що мають вихід (мету), вхід, зв’язок із зовнішньою середою, зворотний зв’язок.
Проведення дослідження соціально-трудових відносин з позицій системного підходу повинно включати наступні завдання: визначення критеріїв характеристик системи соціально-трудових відносин; виявлення елементів структури, окреслення інституційних складових системи соціально-трудових відносин; встановлення параметрів інфраструктурного аналізу; виявлення впливу інформаційної складової системи соціально-трудових відносин; окреслення факторів впливу на характер і зміст системи соціально-трудових відносин на національному, регіональному, мікро- і мезорівнях; конструювання конкретних рішень і заходів їх реалізації за отриманими даними.
Унаслідок постійної інтенсифікації змін, частих нововведень суспільство перебуває в безперервній трансформації з постійним самопоновленням підсистем. Таким чином, системний підхід повинен доповнюватися принципом синергізму. Системний підхід завжди пов’язаний з принципом альтернативності, урахуванням максимально повної кількості усіх змінних, які визначають стан та зміну об’єкта. Разом з тим, системний підхід дозволяє ураховувати конкретні обмеження з можливістю оцінки реальності альтернатив у визначений період часу, що є базою для конструювання конкретних рішень.

Література: 1. Колядич О.І., Погорєлов С.Б. Дослідження соціально-трудової взаємодії з позицій системного підходу // Соціально-трудові відносини: теорія та практика. Збірник наукових праць. – 2011. – № 2. - С.91-99.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад