Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Дяченко М.К., ДЕРЖАВНІ ТА МІСЦЕВІ ЦІЛЬОВІ ПРОГРАМИ І ЇХ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 27, 2012 11:17 am    Тема повідомлення: Дяченко М.К., ДЕРЖАВНІ ТА МІСЦЕВІ ЦІЛЬОВІ ПРОГРАМИ І ЇХ ... Відповісти цитуючи

Дяченко М.К., аспірант
Дніпропетровська державна фінансова академія

ДЕРЖАВНІ ТА МІСЦЕВІ ЦІЛЬОВІ ПРОГРАМИ І ЇХ ЗНАЧЕННЯ У РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНІВ

Відомо, що ринкова економіка будь-якого типу безумовно потребує соціально-економічного програмування. Розвиток регіонів України значною мірою залежить від ефективності структурних перетворень в економіці. Останні неможливо здійснити якісно без реалізації відповідних програм та проектів. На сучасному етапі розвитку територіальних громад спостерігається наявність проблем, пов’язаних із незабезпеченістю потреб місцевого населення, суб’єктів економічних відносин адекватною системою планування і прогнозування, яка б встановлювала цільові орієнтири, завдання розвитку та визначала відповідні заходи щодо їх реалізації.
Чинне законодавство України передбачає побудову системи планування й програмування, та їй притаманні окремі недоліки. До програм розвитку відносяться як державні, так і місцеві. Згідно з Законом України „Про державні цільові програми” [1], державна цільова програма - це комплекс взаємопов'язаних завдань і заходів, які спрямовані на розв'язання найважливіших проблем розвитку держави, окремих галузей економіки або адміністративно-територіальних одиниць, здійснюються з використанням коштів Державного бюджету України та узгоджені за строками виконання, складом виконавців, ресурсним забезпеченням. Метою розроблення таких програм є сприяння реалізації державної політики на пріоритетних напрямах розвитку держави, окремих галузей економіки та адміністративно-територіальних одиниць; забезпечення концентрації фінансових, матеріально-технічних, інших ресурсів, виробничого та науково-технічного потенціалу, а також координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій для розв'язання найважливіших проблем.
За законодавством державна цільова програма розробляється за сукупності таких умов:
• існування проблеми, розв'язання якої неможливе засобами територіального чи галузевого управління та потребує державної підтримки, координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
• відповідності мети програми пріоритетним напрямам державної політики;
• необхідності забезпечення міжгалузевих і міжрегіональних зв'язків технологічно пов'язаних галузей та виробництв;
• наявності реальної можливості ресурсного забезпечення виконання програми.
Отже, одним із завдань цільового програмування є забезпечення сприяння регіональному розвитку. При цьому, обов’язковим елементом будь-якої державної цільової програми є обґрунтування фінансового забезпечення виконання програми, в тому числі за рахунок коштів Державного бюджету. Проте можливі й інші джерела, не заборонені законом. Хоча основним джерелом є саме державні кошти, та дуже важливою умовою успішної реалізації програми є залучення ресурсів приватного сектору.
При розробці цільових програм слід виходити із середньострокового планування, а також застосовувати SWOT-аналіз умов території, якщо мова йде саме про програми територіального розвитку. Параметри відповідних програм, їх цілі та завдання мають враховуватися при розробці Програми економічного та соціального розвитку країни на відповідний рік та деталізувати її. Тобто державні цільові програми мають йти в контексті загальноекономічного планування і програмування. Неодмінно вони пов’язані й з бюджетним плануванням. Так, формування та затвердження цільової програми є підставою для розроблення відповідної бюджетної програми (в тій частині, в якій дана цільова програма фінансується за рахунок бюджетних коштів).
Заходи, завдання та показники державних цільових програм, спрямованих на розвиток окремих адміністративно-територіальних одиниць, включаються до Програм економічного і соціального розвитку регіонів на відповідний рік. Аналогічно до державних, в межах компетенції можуть розроблятися та впроваджуватися місцеві цільові програми розвитку. Показники ж місцевих цільових програм також включаються до відповідних Програм соціально-економічного розвитку територій. Розробка ґрунтується на програмно-цільовому методі та середньостроковому плануванні.
Наразі існують ознаки дублювання цільових програм, як на державному, так і на місцевому рівні, закладення нереалістичних показників та, відтак, провокування ризиків їх невиконання. В результаті, цілі програм почасти не досягаються повною мірою. Необхідне вдосконалення системи планування і програмування. Так, при запровадженні кожної нової цільової програми потрібно ретельно перевіряти її на відповідність загальним цілям та пріоритетам економічного і соціального зростання України та окремих регіонів. Кожна програма має бути забезпечена достатнім фінансовим ресурсом. Отже, бюджетне планування та прогнозування є важливим методом бюджетного механізму стимулювання регіонального розвитку.
Література: 1. Закон України від 18.03.2004 № 1621-ІV «Про державні цільові програми» (зі змінами та доповненнями) // Відомості Верховної Ради. – 2004.- № 25. – с. 352
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад