Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Пундяк Н. Б., АНАЛІЗ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА НА ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: вівторок листопада 27, 2012 11:21 am    Тема повідомлення: Пундяк Н. Б., АНАЛІЗ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА НА ... Відповісти цитуючи

Пундяк Н. Б., асистент
ДВНЗ «Національний гірничий університет»

АНАЛІЗ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА НА ПЕРЕДІНВЕСТИЦІЙНОМУ ЕТАПІ ПРОЕКТУ

Для досягнення сталого економічного розвитку підприємства реалізовані ним інвестиційні проекти мають бути легко керованими. Розробка таких керованих проектів обумовлює необхідність реалізації двох паралельних напрямів. По-перше, потрібне залучення всіх осіб, зацікавлених у реалізації проекту (тобто всіх суб’єктів господарювання, які можуть виграти, при здійсненні проекту), до визначення його конкретних цілей і завдань і пошуку засобів для їх досягнення. По-друге, необхідно визначити такий варіант вкладення коштів серед існуючих альтернатив, який би дозволив досягти максимального прибутку і забезпечив найбільш раціональні видатки всіх видів ресурсів [1].
Варто зазначити, що дослідження проблеми вибору інвестиційної стратегії завжди знаходилося у центрі уваги економічної наукової думки. Перш за все це обумовлено тим, що інвестиції стосуються найглибших основ господарської діяльності, визначаючи процес економічного зростання в цілому. Інвестиційна стратегія є визначальним чинником економічного розвитку підприємства будь-якої форми власності і масштабів. Особливого значення вибір інвестиційної стратегії набуває у сучасних кризових умовах господарювання. Тому необхідною умовою стабілізації та подальшого економічного зростання України є активізація інвестиційної діяльності окремих суб’єктів господарювання, оскільки становлення та повноцінне функціонування ринкових механізмів, розвиток підприємницьких структур, економіки країни в цілому можливі лише тоді, коли промислові підприємства за рахунок втілення інвестиційних проектів істотно підвищать рівень одержуваного прибутку.
Під інвестиційною стратегією гірничо-металургійного підприємства слід розуміти, на нашу думку, найбільш раціональну програму його довгострокового розвитку, реалізація якої потребує значних фінансових ресурсів з метою впровадження виробничих, технічних і організаційних заходів, завдяки яким можна отримати максимальний економічний ефект.
Інвестиційний проект, як відомо, це сукупність поєднаних в одне ціле намірів і практичних дій з метою здійснення інвестиційних вкладень, з метою забезпечення визначених конкретних фінансових, економічних, виробничих і соціальних заходів з метою отримання прибутку.
Інвестиційні проекти поділяються на:
– виробничі;
– науково-технічні;
– комерційні;
– фінансові;
– економічні;
– соціально-економічні.
Форма та зміст інвестиційних проектів можуть бути найрізноманітнішими – від плану будівництва нового підприємства до оцінки доцільності придбання нерухомого майна. У всіх випадках, проте, присутній часовий лаг (затримка) між моментом початку інвестування та моментом, коли проект починає приносити прибуток. Часовий чинник грає ключову роль в оцінці інвестиційного проекту. У зв'язку з цим доцільно представити весь цикл проекту як три основні фази його розвитку: передінвестиційну, інвестиційну та експлуатаційну. Сумарна тривалість цих стадій складає термін життя проекту (project lifetime) [3].
Структура інформації, що опрацьовується в ході досліджень виглядає таким чином:
– цілі проекту, його орієнтація й економічне оточення, юридичне забезпечення (податки, державна підтримка та ін.);
– маркетингова інформація (можливості збуту, конкурентне середовище, перспективна програма продажів і номенклатура продукції, цінова політика);
– матеріальні витрати (потреби, ціни й умови постачання сировини, допоміжних матеріалів і енергоносіїв);
– місце розміщення, з урахуванням технологічних, кліматичних, соціальних і інших чинників;
– проектно-конструкторська частина (вибір технології, специфікація устаткування й умови його постачання, обсяги будівництва, конструкторська документація і тому подібне);
– організація підприємства і накладні витрати (управління, збут і розподіл продукції, умови оренди, графіки амортизації устаткування і тому подібне);
– кадри (потреба, забезпеченість, графік роботи, умови оплати, необхідність навчання);
– графік здійснення проекту (терміни будівництва, монтажу і пусконалагоджувальних робіт, період функціонування);
– комерційна (фінансова і економічна) оцінка проекту [2].
Розрахунок інвестиційних витрат, як витрат, що виникають під час довгострокового вкладення підприємством капіталу з метою отримання прибутку, та експлуатаційних витрат, поточні витрати підприємства на обслуговування виробництва продукції, включає в себе всі основні витрати кар’єра. Орендна плата за розробку надр та податки не були враховані в розрахунку витрат.
Необхідні дані для розрахунку витрат, основні їх припущення і показники, які входять в наступний розрахунок витрат наступні (табл. 1):
Таблиця 1
Припущення і показники, які увійшли в розрахунок витрат
№ за/п Припущення, які увійшли в розрахунок витрат Показники, які увійшли в розрахунок витрат
1. Період, що розглядається 2013-2024
2. Валюта ТЕО (техніко-економічного обґрунтування) евро
3. Цінова база 2011 рік
4. Паливо 0,78 евро/л
5. Електроенергія 0,52 евро цент/кВт-год у 2011
6. Одноковшовий екскаватор 10 м³ ресурс 55 000 мотогодин
7. Кар’єрний самоскид термін служби 7 років
8. Драглайн термін служби 20 років
9. Допоміжне обладнання термін служби 6-12 років
10. Персональні витрати 8 000 евро/людино-год константно

Необхідно звернути увагу на те, що розрахунок витрат на основне гірничотранспортне обладнання ґрунтується на пропозиції виробників або їх дилерів та на цінах 2011 року.

Література: 1. Марченко В.М. Організаційно-економічний механізм формування конкурентної стратегії підприємства (на прикладі ринку вибухозахищеного електроустаткування): Дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / НАН України; Інститут економіки промисловості. – Донецьк, 2002. – 217 с. 2. Косенко І.О. Ефективність використання капітальних вкладень на підприємствах [Електронний ресурс] / І.О. Косенко – Режим доступу: http://udau.edu.ua/library.php?pid=875. 3. Федоренко В. Інвестиційний менеджмент: Навчальний посібник / В. Федоренко / Міжрегіон. акад. управл. персоналом. – 3-тє вид., доповнене. – К.: МАУП, 2006. – 307 с.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансове забезпечення соціально-економічного розвитку суспільства" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад