Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Черкавcька Т. М. РОЛЬ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИХ ІНСТИТУТІВ ...

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 25, 2013 1:15 pm    Тема повідомлення: Черкавcька Т. М. РОЛЬ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИХ ІНСТИТУТІВ ... Відповісти цитуючи

РОЛЬ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИХ ІНСТИТУТІВ
В МОДЕРНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Черкавcька Т. М., к.е.н., доцент
Дніпропетровська державна фінансова
академія
kaffin406@mail.ru

Модернізація економіки обумовлює об'єктивну необхідність існування фінансово-кредитних інститутів, які б забезпечували акумуляцію грошових ресурсів і здійснювали спрямування їх на розвиток пріоритетних галузей економіки. Для успішної модернізації економіки необхідно профінансувати нагальні програми розвитку і зберегти стійким макроекономічний фон, який гарантує стабільність всієї економіки країни. Основою економічних перетворень повинні стати фінансово-кредитні інститути. У сучасних умовах основною проблемою розвитку фінансового сектора, на мій погляд, є реабілітація в першу чергу банківського сектора, що дає можливість возобновити роботу реального сектору економіки. Для успіху модернізації фінансово-кредитного сектора до неї слід підходити як до суто економічної завданню. Вихідним повинне стати виділення ділянок найбільших провалів у стратегії розвитку банків останніх років.
Модернізація стратегії розвитку банківського сектора може бути проведена в наступних напрямках: змістовні новації, які зачіпають економічну природу регулювання, і організаційно-управлінські новації, покликані підвищити якість інституту регулювання. До першого напрямку перетворень належить посилення макропруденційних нагляду. Це означає, що регулятор крім платоспроможності і стійкості окремих банків повинен приділяти увагу взаємозв'язку між банками, а також між банками та іншими учасниками фінансового сектора. У разі виникнення проблем з яким-небудь крупним банком регулятор повинен знати, по яких каналах і контрагентам криза почне поширюватися. На практиці макропруденційних нагляд може бути реалізований через інтегрований нагляд за фінансовим сектором.
Інший напрямок модернізації стратегії розвитку банківського сектора полягає у виділенні нагляду за системоутворюючими банками, то за найбільшими банками повинен бути налагоджений особливий нагляд. Крім того, особлива увага повинна приділятися показникам якості активів та ринковим ризикам. Введення норм доцільно пов'язати з якісним посиленням нагляду за такими банками з боку НБУ, пред'явленням до них більш високих вимог до розкриття інформації.
У сфері банківського нагляду НБУ було вжито таких заходів:
- Проведено діагностичне обстеження банків, за результатами якого визначено банки, що потребують додаткової капіталізації, а також можливі шляхи і джерела збільшення капіталу за рахунок існуючих акціонерів, залучення нових інвесторів або здійснення до капіталізації державою;
- З метою оцінки достатності резервів і капіталу банків, згідно з методикою, розробленою Національним банком, проведено стрес-тестування, за результатами якого затверджено плани заходів, спрямованих на зменшення кредитних ризиків;
- Для сприяння і прискорення капіталізації банківської системи спрощено процедури та скорочено строки узгодження статутів банків і реєстраційних процедур;
- Схвалено низку рішень, що полегшують позичальникам обслуговування й повернення банкам боргів;
- Схвалено заходи, спрямовані на обмеження кредитування суб’єктів у іноземній валюті, які не мають джерел надходження валютної виручки, а також розроблено систему заходів щодо усунення валютних дисбалансів у активно-пасивних операціях банків України.
Третім важливим напрямком модернізації стратегії розвитку банківського сектора є забезпечення публічного обігу акцій системоутворюючих банків, що дозволить збільшити капіталізацію банків, а також поліпшити макроекономічні результати діяльності банків.
Крім того, зазначимо, що Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг розроблено проект Стратегії розвитку небанківського фінансового сектору України до 2015року, в якому порушено актуальні питання розвитку сегмента небанківських фінансових установ як однієї зі складових фінансового сектору. Зокрема, узагальнено проблеми розвитку ринку небанківських фінансових послуг, визначено головні цілі й завдання розвитку цього ринку, особливості державного регулювання окремих секторів ринку небанківських фінансових послуг, а також заходи із забезпечення ефективного розвитку небанківського фінансового сектору України.
Стратегією розвитку небанківського фінансового сектору України до 2015 року передбачено такі заходи забезпечення ефективного розвитку сектору небанківських фінансових установ: посилення конкурентоспроможності і стійкості небанківських фінансових установ; розширення спектра та підвищення якості фінансових послуг; забезпечення належного захисту прав споживачів фінансових послуг; підвищення рівня інформаційної відкритості небанківських фінансових установ; удосконалення регулювання й нагляду за небанківськими фінансовими установами.
Також Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку підготовлено проект Програми розвитку фондового ринку на 2011-2015роки, якою визначено заходи законодавчого, організаційного характеру, що покликані сприяти перетворенню фондового ринку на ефективний механізм копичення та перерозподілу ресурсів.
Реалізація запропонованих заходів сприятиме вдосконаленню фінансово-кредитного сектора і створення необхідних умов для стійкого зростання реального сектора економіки.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад