Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Надєєва А.Б. БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ...

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 25, 2013 1:38 pm    Тема повідомлення: Надєєва А.Б. БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ... Відповісти цитуючи

БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА ТА ЇЇ РОЛЬ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ФІНАНСОВОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Надєєва А.Б., ст. викладач
Дніпропетровська державна фінансова
академія
alevtinan@list.ru

Бюджетна політика держави – це система пріоритетів і конкретних заходів цілеспрямованої діяльності держави щодо формування, збалансування та розподілу бюджету, з метою виконання економічних і соціальних завдань країни.
Основні напрями бюджетної політики на 2013 рік ґрунтуються на положеннях Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” та прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку України. Бюджетна політика держави пов’язана із збалансуванням міжрегіональних відмінностей та курсом соціально-економічного розвитку. Про спрямованість стратегії і тактики бюджетної політики свідчать напрями використання державних і регіональних фінансових ресурсів. Ефективність бюджетної політики залежить від ефективності виконання бюджетних рішень.
У сфері місцевих фінансів бюджетна політика відіграє значну роль у процесі регулювання економічного розвитку регіонів. Фінансова політика розвитку регіонів залежить від регіональної політики. Структура видатків місцевих бюджетів визначає обсяги майбутніх доходів. Для оптимізації структури видатків на регіональному рівні необхідно проаналізувати їх доцільність і ефективність у забезпеченні зростання доходної бази регіонів. Бюджетну політику регіони будують залежно від рівня соціально-економічного розвитку. Органи місцевого самоврядування обирають різні пріоритетні напрями використання бюджетних та інших інвестиційних ресурсів. Кожен регіон формує власну фінансову політику, бюджетні ресурси спрямовуються на різні види економічної діяльності.
Головним завданням як регіональних, так і державних органів влади повинно стати формування бюджетної політики регіону на основі детального аналізу важливіших потреб, перспективних галузей і напрямів розподілу регіональних фінансів. Такий розподіл видатків місцевих бюджетів сприятиме зростанню дохідної бази та досягненню фінансової незалежності.
Державні органи влади повинні забезпечити на регіональному рівні управління стимули для оптимального перерозподілу видатків, допомогти місцевим бюджетам позбавитися хронічної залежності від державних дотацій.
Вироблення місцевої бюджетної політики – це забезпечення цілеспрямованого впливу на місцевий бюджет через затвердження основних напрямів бюджетної політики на певний період з метою досягнення встановлених пріоритетів у програмі соціально-економічного розвитку території. Цілі місцевої бюджетної політики складаються з множини цілей державної бюджетної політики, конкретизованих на рівні територіальної громади, та специфічних цілей місцевості, що не суперечать цілям державної бюджетної політики. Місцева бюджетна політика – це діяльність щодо управлення місцевим бюджетом, спрямована на досягнення цілей державної бюджетної політики та специфічних цілей територіальної громади.
У бюджетній політиці стикаються інтереси різних суспільних груп населення, політичних партій та їх об’єднань. Важливим принципом формування бюджетної політики місцевих бюджетів є обов’язковість її наукового обґрунтування, а критерієм оцінки її ефективності – міра того, наскільки вона базується на концептуальних засадах економічної та фінансової політики держави.
Головною метою бюджетної політики на місцевому рівні є забезпечення гідного життєвого рівня населення відповідно до вимог, закладених у соціальних стандартах. При формуванні бюджетної політики органи місцевої влади повинні враховувати необхідність забезпечення економічної, фінансової та соціальної стабільності в регіоні, сукупність національних, історичних, політичних, соціально-економічних особливостей території та систему її національних фінансових інтересів. Бюджетна політика місцевих фінансів має сприяти сталому та ефективному економічному розвитку регіону. Місцеві бюджети відіграють важливу роль у розвитку інфраструктури, фінансування агропромислового комплексу, житлового будівництва, фінансування видатків на утримання соціально-культурної сфери.
Програма економічного та соціального розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці є важливим документом, що визначає бюджетну політику на місцевому рівні. Стабільність функціонування бюджетної сфери і рівень виконання програм протягом майбутнього бюджетного року залежить від рівня збалансованості бюджету на стадії планування, точності економічних та соціальних прогнозів. Удосконалення процесу формування дохідної та видаткової частин місцевих бюджетів, спрямоване на посилення впливу міжбюджетного регулювання на соціально-економічний розвиток адміністративно-територіальних одиниць, є основним завданням бюджетної регіональної політики.
Забезпечення макроекономічної стабільності, збалансованості та стійкості бюджетної системи шляхом застосування ефективної регулюючої ролі бюджету, підвищення результативності та прозорості використання бюджетних коштів є головною метою бюджетної політики.
Роль бюджетної політики в регулюванні економічних і соціальних процесів на місцевому рівні зумовлюється роллю участі держави в економічному житті. Досягнення головної мети бюджетної політики передбачає збільшення реальних доходів громадян, поліпшення якості товарів і послуг, що надаються населенню, створення належних умов для здобуття освіти, охорони здоров’я, підвищення культури, захисту конституційних прав, охорони навколишнього природного середовища та ін. Для розв’язання таких завдань потрібно забезпечити подальший розвиток підприємницької діяльності, досягнення повної зайнятості, стримування інфляції, активізацію інвестиційної діяльності.
Головним напрямом політики місцевих фінансів є розвиток фінансових відносин, пов’язаних з питаннями задоволення територіальних потреб.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад