Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Макаренко Є.В. БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
НДВ Секція 1


   

З нами з: 17.02.09
Повідомлень: 99

ПовідомленняНаписане: середа лютого 25, 2009 1:54 pm    Тема повідомлення: Макаренко Є.В. БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ... Відповісти цитуючи

БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ

Макаренко Є.В.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
eugenia1984@gmail.com

У сучасних умовах кожне підприємство зацікавлене в забезпеченні конкурентних переваг за рахунок технологічного рівня виробництва продукції, однак самостійно, в умовах фінансової кризи, підтримувати необхідні темпи розвитку технологій більшість українських підприємств не в змозі з різних причин. За таких умов важливим є посилення державного регулювання та фінансування інвестиційної діяльності, формування державної політики у цій сфері.
Плідно досліджується проблема бюджетної політики, зокрема фінансування інноваційного розвитку держави в працях таких сучасних українських вчених, як: В.Д.Базилевича, З.С.Варналія, В.М.Гейця, Т.Т.Ковальчука, І.О.Луніної, І.О.Лютого, С.В.Онишка, Д.М.Черваньова, А.А.Чухно, та інші.
В контексті досягнення даної проблеми значне значення має вирішення наступних завдань:
 аналіз причин виникнення, підтримки і покриття бюджетного дефіциту;
 взаємозв’язок державного дефіциту та інноваційної політики, визначення механізмів ї гармонізації і оптимізації в контексті макроекономічного розвитку країни;
 виявлення впливу бюджетного дефіциту на економіку в умовах фінансової кризи.
Є ключове правило бюджетної політики: у роки зростання - накопичувати, у роки спаду – витрачати, адже будь-яка економічна система має циклічну природу, тобто за етапом активного розвитку завжди приходить етап стагнації та спаду.
Основним показником державного накопичення (витрачання) є сальдо Зведеного бюджету, профіцит означає накопичення, дефіцит - витрачання. В Україні на початку 2000-х років бюджет намагалися робити збалансованим, і вже у 2004 року спостерігалась траєкторія активного зростання економіки на 12%. Через рік в Україні встановився дефіцит бюджету на рівні більш як 3% ВВП і упродовж усіх наступних років бюджет був дефіцитним.
Схвалений на 2009 рік бюджет передбачає дефіцит на рівні 2% ВВП, але вказаний розмір дефіциту бюджету може бути надалі збільшений до 3% ВВП, враховуючи необхідність реалізації низки проектів з підготовки до проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Згідно з бюджетною декларацією, обсяг перерозподілу ВВП через держбюджет у 2009 р. складе 32%, а сума державного боргу буде збережена на рівні поточного року [4].

З одного боку бюджетний дефіцит, як правило, керований у цивілізованому суспільстві, і при чіткому управлінні може дати поштовх розвитку економіки, тобто, на нашу думку, бюджетний дефіцит виконує стимулюючу функцію. Але, з іншого боку, існує і небезпечна форма бюджетного дефіциту - коли він є відображенням кризових явищ в економіці, її розвалу, нездатності уряду тримати під контролем фінансову ситуацію в країні. У цьому випадку потрібно прийняття не тільки термінових і діючих економічних заходів, але і відповідних політичних рішень.
Сьогодні в усьому світі основною причиною зростання дефіциту стала фінансова криза, через яку доходи бюджету суттєво впали. Витрати ж, навпаки, зростають, оскільки будь-яка розвинута держава намагається підтримати економіку за рахунок зниження податків і збільшення державних інвестицій.
В Україні на 2009 рік бюджетом передбачено на Стабілізаційний фонд 23 мільярди гривень. Фінансисти вважають що, це є реальним джерелом фінансування бюджетних витрат, а обсяг дефіциту бюджету буде пов’язаний виключно з фінансуванням інвестиційних проектів. Крім того, передбачено скорочення всіх не першечергових видатків по всіх бюджетних сферах. Зокрема, скорочено на 10% видатки на утримання органів влади і самоврядування [3].
Однією з проблем для України стане погіршення динаміки надходження ПДВ від імпорту - ключового чинника зростання податкових доходів бюджету упродовж останніх двох років.
Через спад ВВП податкове навантаження в Україні на економіку зростає, тому потрібно терміново вивчати можливості зниження податкового навантаження, причому не за галузевим принципом, а, наприклад, знизити оподаткування інвестицій - для всіх.
І головне – потрібно намагатися нарощувати інвестиційні видатки, адже ці витрати дадуть змогу посилити внутрішній попит. Саме таким чином виходили з ситуації найбільші економіки світу - і демократичні США, і тоталітарна Німеччина.

Список використаних джерел:
1. Гаман М. Державна підтримка фінансування інновацій // Економіка України. -2006.- №6.- С.44-49.
2. Шнипко О.С. Держава та підприємництво: партнерство в інноваційній діяльності // Актуальні проблеми економіки. –2006.- № 6 (60). – С.130-138.
3. Газета „Економічна правда” - http://www.epravda.com.ua
4. Фінансові новини - http://www.finance.ua
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад