Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Кучер М.М., Запорожець Г.В. ТРАНСФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
НДВ Секція 2


   

З нами з: 16.02.09
Повідомлень: 131

ПовідомленняНаписане: п'ятниця лютого 27, 2009 2:21 pm    Тема повідомлення: Кучер М.М., Запорожець Г.В. ТРАНСФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ ... Відповісти цитуючи

ТРАНСФОРМАЦІЙНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА В УМОВАХ КРИЗИ

Кучер М.М.,
Запорожець Г.В.
Дніпродзержинський державний технічний університет

Зміна змісту, спрямованості та інтенсивності трансформаційних процесів в умовах кризи обумовлюють необхідність подальших досліджень в даній області. Проте на регіональному рівні деталізація цих досліджень залишається проблемним питанням внаслідок більшої динамічності регіональних народногосподарських комплексів порівняно з національними.
Для Дніпропетровської області основним фактором, який вплинув на зміст та інтенсивність трансформаційних процесів у регіональній економіці є результати роботи промислових підприємств. Зайнятість населення, рівень заробітної плати, формування бюджету регіону в значній мірі залежать від успішної роботи промисловості. З огляду на те, що в структурі промислового виробництва майже 80% припадає на галузі, які працювали на експорт, вони і зазнали найбільшого впливу кризи.
Падіння обсягів металургійного, хімічного і нафтохімічного виробництв, призвело до зміни структури переробної промисловості, до скорочення числа зайнятих. Тому одним із основних завдань трансформаційних змін в економіці Дніпропетровської області є всіляка підтримка та активізація інноваційно-інвестиційної діяльності в пріоритетній сфері економічної діяльності – металургійному виробництві.
У результаті аналізу сучасного стану та розвитку підприємств металургійного комплексу визначено, що прямі інвестиції у модернізацію знаходяться на досить низькому рівні: у розрахунку на одну тону виплавленої сталі інвестиції у модернізацію вітчизняного сектора чорної металургії дорівнюють 7-9 дол. США. Для порівняння, аналогічний показник у Росії становить 15 дол. США, а у розвинутих країнах - при зносі основних засобів на рівні 20-25 % досягає 25-30 дол. США. Зростання капітальних інвестицій у процеси розширеного відтворення основних фондів і великий ступінь їх зносу обумовлюють розглядати у якості основного об'єкту трансформаційних змін – наявну матеріально-технічну базу.
Відомо, що трансформація виробничих процесів, структур і стратегій може йти поступово, низкою дрібних послідовних змін, а може радикально – різкою зміною стану промислового виробництва. Перший тип трансформації є еволюційним і носить назву організаційного розвитку. Другий тип трансформації є революційним і носить назву реінжинирингу, тобто фундаментального переосмислення і радикальної трансформації всіх процесів підприємства. У кризовому стані трансформаційні процеси повинні передбачати проведення кардинальних змін.
Трансформації можуть відбуватися як у виробничій, так і в управлінській сферах. За своєю природою у науковій літературі розрізняють техніко-технологічну, організаційну та управлінську трансформацію. Всі ці види трансформацій, пов'язані з глибинними змінами в економічній системі, що виявляються в реструктуризації не тільки виробничої діяльності, але і економічних інструментів управління, організаційних форм її ведення, виробничих систем і учасників виробництва.
Під час трансформацій на підприємствах промислового комплексу найчастіше проводяться такі заходи: модернізація організаційної структури підприємства (реструктуризація), яка пов'язується або з впровадженням нових інформаційних технологій, або з реакцією на зміни зовнішнього середовища, наприклад, з необхідністю виділення або розділення організації на декілька складових частин по фінансовим міркуванням; децентралізація процесу прийняття господарських рішень і делегування повноважень з верхніх рівнів управління підприємств нижнім; реалізація маркетингової концепції управління; зміна кадрової політики і системи мотивації праці; активізація інвестиційної політики на основі підвищення ефективності діяльності підприємств і збільшення їх фінансових можливостей внаслідок проведення трансформації.
Вивчення результатів трансформацій на металургійних підприємствах дозволило дійти до наступного висновку. У ході розробки і реалізації заходів трансформації варто віддавати перевагу тим з них, що мають інноваційний характер. Відновлення основних фондів, розвиток кадрового потенціалу є наслідком широкого кола інновацій у процесі трансформації. Їх використання є необхідною умовою безупинного підвищення ефективності і розвитку промислового комплексу регіону.
Шлях виходу з кризи, пролягатиме по одному з трьох напрямків – відповідно песимістичного, оптимістичного та оптимального сценаріїв. Ймовірність реалізації песимістичного чи оптимістичного сценаріїв визначається не тільки загальним спрямуванням, але і темпами трансформаційних змін.
В основу оптимального сценарію повинно бути покладено системний підхід, що враховує досвід реалізації регіональних проектів і синтезу методології системного аналізу, менеджменту, маркетингу та господарського права, які накладаються на сукупність ресурсів, систем обмежень і пріоритетів, що становлять методологічні бази концепцій регіонального розвитку. Реалізацію трансформаційних змін пропонується здійснювати у вигляді проектів, що інтегрують реальні на даному етапі можливості реального сектора економіки і створюють інвестиційно-інноваційне середовище.
Природно, що плідними результатами трансформаційних змін у теперішній час можна вважати вихід з кризи, досягнення комплексного та збалансованого соціально-економічного розвитку регіону шляхом ефективного використання його природних, географічних, рекреаційних ресурсів, промислового та науково-технічного потенціалів.
Позитивний вплив трансформаційних змін на регіональну економіку у цілому виникає, як правило, тоді, коли кількість і масштабність трансформацій досягає оптимальної критичної величини і має інноваційний характер.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад