Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Євсєєнко В.О. ФОРМИ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ ТА ЇХ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів"
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
НДВ Секція 1


   

З нами з: 17.02.09
Повідомлень: 99

ПовідомленняНаписане: вівторок березня 03, 2009 12:29 pm    Тема повідомлення: Євсєєнко В.О. ФОРМИ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ ТА ЇХ... Відповісти цитуючи

ФОРМИ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ ТА ЇХ
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ

Євсєєнко В.О.
Донецький економіко-гуманітарний інститут
е-mail:viktoriya-evseenko@yandex.ru


Під час опрацювання основних напрямів державної політики України першочергового значення набуває вибір стратегії реформування галузі охорони здоров'я населення [1].
На наш погляд, одним із дієвих шляхів формування нової системи фінансового забезпечення охорони здоров’я має стати широке використання можливостей страхового захисту населення та залучення додаткових (понад державні гарантії ) асигнувань у медичний сектор.
Медичне страхування представляє собою особливий вид страхування, при якому об’єктом є витрати на надання медичної допомоги, витрати, пов’язані зі здоров’ям. Воно здійснюється у двох формах – обов’язковій та добровільній [2, c. 20 - 21].
Обов'язкове медичне страхування (ОМС) — один із найбільш важливих елементів системи соціального захисту населення у частині охорони здоров'я й одержання необхідної медичної допомоги в разі захворювання. Держава в особі своїх законодавчих і виконавчих органів повинна визначати основні прин¬ципи організації ОМС, встановлювати тарифи внесків, коло страхувальників і створення спеціальних державних фондів для акумуляції внесків на обов'язкове медичне страхування. Загальність ОМС полягає у забезпеченні всіх громадян рівними гарантованими можливостями одержання медичної, лікарської і профілактичної допомоги у розмірах, встановлених державними програмами ОМС [3 c. 98 – 104].
Обов'язкова форма медичного страхування використовуєть¬ся, як правило, у тих країнах, де переважне значення має гро¬мадська охорона здоров'я, а добровільна — там, де поширені приватні страхові програми. Принцип обов'язкового медичного страхування діє у Франції, Канаді, Німеччині, Нідерландах. В Ізраїлі і Швейцарії переважає добровільне страхування здоров'я, а обов'язкове існує лише відносно осіб окремих професій [4].
Добровільне медичне страхування є доповненням до обов'яз¬кового. У його межах передбачається оплата медичних послуг понад програми обов'язкового медичного страхування. Добро¬вільне медичне страхування має на меті забезпечити страхуваль¬никові (застрахованому) гарантії повної або часткової компен¬сації страховиком додаткових витрат, пов'язаних зі зверненням до медичної установи за послугою, яка надається відповідно до програми добровільного медичного страхування.
Добровільне медичне страхування (ДМС) на відміну від обо¬в'язкового медичного страхування є галуззю не соціального, а комерційного страхування. ДМС поряд із страхуванням жит¬тя і страхуванням від нещасних випадків належить до сфери особистого страхування.
Воно слугує доповненням до системи ОМС, що забезпечує громадянам можливість одержання медичних послуг понад встановлені в програмах обов'язкового медичного страхуван¬ня або гарантовані у межах державної бюджетної медицини [3 c. 104 – 110].
Кожна форма страхування ґрунтується на різній законодавчій базі, у них різні джерела фінансування організації медичної допомоги за програмами медичного страхування, вони відрізняються об'ємом і якістю медичних послуг, що надаються, контингентами застрахованих і термінами страхування. Ці дві форми страхування доповнюють одна одну і розширюють можливості страхового захисту при одночасному використанні.
Отже, у системі заходів щодо поліпшення соціальної захищеності громадян важливе місце посідає забезпечення можливості одер¬жання необхідної, своєчасної та якісної медичної допомоги.
Організація охорони здоров'я, яка забезпечує право кож¬ного громадянина на одержання медичної допомоги, може бути забезпечена системою страхової медицини, яка повинна вирі¬шувати питання гарантованості і доступності медичних послуг для широких верств населення, залучення додаткових ресурсів у сферу охорони здоров'я.
Вибір форми медичного страхування в кожній країні залежить від конкретних економічних і культурно-історичних умов, від особливостей демографічних і соціальних показників, рівня захворюваності та інших факторів, які характеризують загальний стан здоров'я і рівень медичного обслуговування.
Література
1. Ковжарова Е. Особливості застосування найбільш поширених моделей фінансування системи охорони здоров'я. Практичні висновки для України / Е. Ковжарова // Україна: аспекти праці. - 2002. - №7. - С.31-38.
2. Медицинское страхование. Справочник. Второе издание, измененное и дополненное / Автор-составитель А.И. Литвак, 2003. – 240 с.
3. Внукова Н.М., Кузьминчук Н.В. Соціальне страхування: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2006. – 352 с.
4. Стеценко В. Організаційно-правові засади медичного страхування: зарубіжний досвід та пропозиції для України // Підприємництво, господарство і право. – 2008. - №1. – С.10 - 13.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> "Фінансово - бюджетна політика в контексті соціально-економічного розвитку регіонів" Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад