Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: четвер листопада 05, 2009 11:43 am Тема повідомлення: Кондрус Л.Л.,Пасічник А.М., Пасічник В.А., Охотнік К.К., ДО
ДО ПОБУДОВИ СИСТЕМИ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНИМ СТАНОМ ВОДОТОКІВ ПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Кондрус Л.Л.
Дніпропетровська державна фінансова академія
Пасічник А.М., Пасічник В.А., Охотнік К.К.,
Дніпропетровська державна фінансова академія
Одна з екологічних проблем вугледобувних районів - це сольове забруднення поверхневих водотоків, обумовлене скиданням високомінералізованих шахтних вод. Гідрохімічний стан приток нижнього Дніпра рік Орелі, Самари, Інгульця, що мають високу мінералізацію води, постійно погіршується внаслідок незадовільної господарської діяльності підприємств видобувної промисловості. У результаті відбувається неприпустиме перевищення гранично допустимих концентрацій.
Для модельного дослідження стану якості водних ресурсів визначено основні процеси та фактори, що впливають на динаміку забруднюючих речовин): фоновий рівень забруднення; інтенсивність навантаження на водотік; гідродинамічні процеси в річці; здатність річки до самоочищення.
Моделювання процесів мінералізації дає можливість суттєво уточнити характеристику стану водотоків басейну, перевірити ймовірність даних фактичних спостережень, вишити наявні неточності та систематичні помилки. Розраховані за допомогою моделей поля концентрацій дозволяють систематизувати уявлення про забруднення водного середовища.
Реалізація запропонованого підходу оптимізації скидання вод зі ставків-накопичувачів передбачає перерозподіл обсягів скидання води між найменш та найбільш забезпеченими періодами упродовж року. Розроблений підхід дозволяє проаналізувати ступінь впливу шахтних вод, що скидаються, на якість природних вод і зіставити результати різних варіантів регулювання впливу шахтних вод, що випускаються, за основними гідрологічними і гідрохімічними показниками. Математична модель дає можливість суттєво уточнити наше уявлення про нинішній стан водотоків басейну.
Запропонований підхід має узагальнений характер, дозволяє за розрахунками полів концентрацій систематизувати уявлення про забруднення водойм і забезпечити ефективне управління якістю води природних водних басейнів.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі